لطفا چند لحظه صبر نمائید

شماره ی پیام رسان ها  فقط جهت شرکت ها و فروش سازمانی 09121419192


0.0 (0)
بدون دیدگاه 6 پرسش و پاسخ
بسته بندی :

خریدار موظف است کلیه دستورالعمل های استعمال مربوطه را مطالعه و با اطلاع کافی آن را خریداری کند.
کاربامید
تضمین اصالت و کیفیت کالا

جهت ارتباط مستقیم روی آیکون مرتبط کلیک کنید
تضمین اصالت کالا

آماده ارسال

299,000 تومان

بازگشت کالا به دلیل "انصراف از خرید" در صورتی مورد قبول است که پلمپ کالا باز نشده باشد.

موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 800 گرمی بسته بندی : 3 کیلوگرمی بسته بندی : 10 کیلوگرمی

معرفی

معرفی پودر اوره آزمایشگاهی

اوره با نام کاربامید نیز خوانده می‌شود و یک آمید دارای دو گروه آمین متصل به یک گروه عاملی کربونیل است. آمین نقش مهمی در متابولیسم ترکیبات حاوی نیتروژن در حیوانات دارد. اوره ماده اصلی حاوی نیتروژن در ادرار پستانداران است. از اوره به صورت گسترده ای در کودهای شیمیایی به عنوان یک منبع غنی و مناسب نیتروژن استفاده می شود. همچنین یکی از مواد اولیه مهم در صنایع شیمیایی است. پودر اوره آزمایشگاهی در استخراج طلا از بردهای اکترونیکی نیز استفاده می شود.
پودر اوره به صورت عمده در تولید کودهای جامد، کودهای مایع، مکمل غذای حیوانی، پلاستیکها و چسپ ها به کار می رود. نیتروژن یکی از مواد ضروری و مهم برای رشد گیاهان می باشد که یکی از بهترین منابع برای تأمین این عنصر در گیاهان، اوره است.
در میان ترکیبات نیتروژن دار، اوره بالاترین حجم تولید محصول را در بین مواد مختلف داراست. استفاده از این ماده به طور مداوم در حال افزایش بوده و در جهان به عنوان کود نیتروژنی برتر مطرح است. در بدن انسان نیز، اوره نخست به صورت آمونیاک است که از تجزیه آمینواسیدها ساخته شده بوده آمونیاک به دلیل سمیت زیاد برای بدن مضر است؛ پس آمونیاک‌ها در کبد با دی اکسید کربن (توسط یاخته‌های کبد ایجاد شده) واکنش نشان می‌دهد و به اوره تبدیل می‌شود. این عمل باعث کم شدن سمیت آن می‌شود تا بدن آن را بتواند در خود نگه دارد و در کلیه توسط نفرون‌ها دفع می‌شود. 

پودراوره-مجللی


ساختار مولکولی اوره

ساختار مولکولی اوره یک ساختار خطی است کهپودر اوره در آن یک اتم کربن در مرکز قرار گرفته و به دو اتم نیتروژن و یک اتم اکسیژن متصل شده است. اتم کربن دارای عدد اکسایش +3 و اتم‌های نیتروژن دارای عدد اکسایش -3 هستند. اتم اکسیژن دارای عدد اکسایش -2 است.
در ساختار مولکولی اوره، دو پیوند کووالانسی بین کربن و نیتروژن وجود دارد. این پیوندها از اشتراک یک جفت الکترون بین دو اتم تشکیل شده اند. همچنین دو پیوند هیدروژنی بین نیتروژن و اکسیژن وجود دارد. این پیوندها از اشتراک یک جفت الکترون بین یک اتم نیتروژن و یک اتم اکسیژن تشکیل شده اند.
در ساختار مولکولی اوره، دو اتم نیتروژن دارای بار منفی هستند و اتم کربن دارای بار مثبت است. این بارهای مخالف یکدیگر را جذب می کنند و ساختار مولکولی اوره را پایدار می سازند.اوره یک ترکیب آمیدی است. آمیدها ترکیباتی هستند که در آنها یک اتم کربن به یک اتم نیتروژن و یک اتم اکسیژن متصل شده است.تاریخچه پودر اوره

اوره اولین بار در سال 1773 توسط شیمیدان سوئیسی، یوهانس برسلیوس، از ادرار انسان جدا شد. برسلیوس اوره را به عنوان یک ترکیب آلی شناسایی کرد، که در آن زمان یک کشف مهم بود.در سال 1828، شیمیدان آلمانی، فریدریش وهلر، اوره را به طور مصنوعی از مواد غیر آلی تولید کرد. این یک پیشرفت مهم بود، زیرا نشان داد که ترکیبات آلی می توانند از مواد غیر آلی تشکیل شوند.سنتز اوره توسط وهلر یک نقطه عطف در تاریخ شیمی بود. این نشان داد که موجودات زنده مسئول تولید ترکیبات آلی نیستند، بلکه این ترکیبات می توانند از مواد غیر آلی تشکیل شوند. این کشف همچنین منجر به توسعه سنتز آلی مدرن شد.اوره به سرعت به یک ماده مهم در کشاورزی تبدیل شد. این ترکیب به عنوان کود شیمیایی برای تأمین نیتروژن مورد نیاز گیاهان استفاده می شود. اوره همچنین در صنعت برای تولید سایر مواد شیمیایی، داروها و محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می شود.


روش تولید و سنتز اوره

اوره را می توان به روش های مختلفی سنتز کرد. یکی از روش های معمول، واکنش آمونیاک و دی اکسید کربن است. این واکنش در حضور یک کاتالیزور مانند کاتالیزور نیکل انجام می شود.واکنش سنتز اوره از آمونیاک و دی اکسید کربن:

2 NH₃ + CO₂ → (NH₂)₂CO

در این واکنش، آمونیاک و هیدروژن سولفور در حضور کاتالیزور نیکل با هم واکنش داده و اوره تولید می کنند. این واکنش در دمای 200-250 درجه سانتیگراد و فشار 100-200 اتمسفر انجام می شود.


روش صنعتی تولید اوره

در روش صنعتی تولید اوره، از واکنش آمونیاک و دی اکسید کربن استفاده می شود. این واکنش در یک مبدل واکنشی انجام می شود که در آن آمونیاک و دی اکسید کربن با هم مخلوط می شوند و در حضور کاتالیزور نیکل با هم واکنش داده و اوره تولید می کنند.اوره تولید شده در مبدل واکنشی، به یک برج جذب فرستاده می شود. در این برج، اوره از گازهای واکنشی جدا شده و به صورت محلول در آب جمع می شود. محلول اوره سپس از برج جذب خارج شده و به یک برج تبخیر فرستاده می شود. در این برج، محلول اوره تبخیر شده و به صورت جامد اوره جمع می شود.اوره تولید شده در برج تبخیر، بسته بندی شده و به بازار عرضه می شود.


مشخصات فیزیکی و شیمیایی پودر اوره

مشخصه مقدار
فرمول شیمیایی CO(NH₂)₂
جرم مولی ۶۰٫۰۶ گرم بر مول
نقطه ذوب ۱۳۳ درجه سانتیگراد
نقطه جوش ۲۳۴ درجه سانتیگراد
چگالی ۱٫۳۲ گرم بر سانتی‌متر مکعب
حلالیت در آب بسیار محلول
حلالیت در سایر حلال‌ها محلول در گلیسیرین و اتانول
pH ۷
اکسیداسیون
کاهش
پیوندهای شیمیایی دو پیوند کووالانسی بین کربن و نیتروژن و دو پیوند هیدروژنی بین نیتروژن و اکسیژن


اسامی مترادف اوره

 • کاربامید
 • دی آمید کربنیک اسید
 • اسید کاربامیک
 • اوره آمونیاک


کاربرد صنعتی پودر اوره

 • کودهای جامد، کودهای مایع

 • مکمل غذای حیوانی

 • پلاستیکها و چسپ ها

 • صنایع رزینی

 • سیستم های خودرو

 • مواد منفجره

 • محصولات بهداشتی پوستی

 • سلول‌های سوختی

 • رنگ آمیزی و چاپ پارچه

 • صنایع دارویی

 • استخراج طلا و فلزات گرانبها

پودراوره-مجللیکاربرد پودراوره در صنایع شیمیایی

 • انواع پلاستیک، به ویژه رزین‌ های فرمالدئید اوره

 • انواع چسب، همچون اوره فرمالدئید و اوره ملامین فرمالدئید، که در ساخت تخته سه لایی مخصوص آب کاربرد دارد.

 • سیانات پتاسیم، به عنوان ماده اولیه برخی از صنایع

 • نیترات اوره، یک نوع ماده منفجره


کاربرد پودر اوره در آزمایشگاه های تحقیقاتی

 • این ماده در غلظت های 10 مولار یک دناتورانس پروتئین قدرتمند است زیرا پیوند های غیر کووالانسی پروتئین ها را مختل می کند. از این خاصیت می توان برای افزایش حلالیت برخی پروتئین ها بهره برد. مخلوط اوره و کولین کلراید به عنوان یک حلال یوتکتیک عمیق (DES)، ماده ای است که مشابه مایع یونی استفاده می شود.
 • اوره در غلظت 8 مولار می تواند برای ساخت بافت مغزی ثابت شفاف در برابر نور مرئی به کار برود، به طوری که هم زمان از سلول هایی که برچسب فلوئورسانس زده شدند هم محافظت شود. این خاصیت اجازه انجام تصویربرداری عمیق تر از فرآیندهای نورونی را می دهد که پیش تر با استفاده از میکروسکوپ های هم کانونی تک فوتونی یا دو فوتونی میسر بوده است.


موارد ایمنی مربوط به پودر اوره

اوره در معرض حرارت و گرمای بالاتر از نقطه ذوب تجزیه می‌شود در‌ حالیکه گازهای سمی تولید می‌کند و به شدت با اکسنده‌های قوی، نیتریت‌ها، کلرایدهای معدنی، کلریت‌ها و پرکلرات‌ها واکنش می دهد و باعث آتش سوزی و انفجار می‌شود.
 • اوره را باید در مکانی خشک و خنک و دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگهداری کرد.
 • اوره را باید در ظروف در بسته نگهداری کرد تا از تماس آن با هوا و رطوبت جلوگیری شود.
 • اوره را باید با استفاده از تجهیزات حفاظت فردی مناسب مانند دستکش، عینک ایمنی و ماسک تنفسی کار کرد.
 • در صورت تماس اوره با پوست، باید بلافاصله ناحیه تماس را با آب و صابون شستشو داد.
 • در صورت استنشاق اوره، باید فرد را به هوای تازه منتقل کرد و در صورت بروز علائمی مانند سرگیجه، تهوع یا استفراغ، باید به پزشک مراجعه کرد.


نحوه بسته بندی و ظروف نگهداری پودر اوره

اوره معمولاً به صورت گرانول یا پودری بسته بندی می شود. گرانول های اوره معمولاً در کیسه های پلاستیکی یا کاغذی بسته بندی می شوند. پودر اوره معمولاً در کیسه های پلاستیکی، بشکه های فلزی یا سطل های پلاستیکی بسته بندی می شود.
ظرف های نگهداری اوره باید در برابر نفوذ هوا و رطوبت مقاوم باشند. همچنین، ظروف نگهداری اوره باید دارای برچسبی باشند که حاوی اطلاعات مربوط به اوره مانند نام، فرمول شیمیایی، خطرات احتمالی و تاریخ انقضا باشد.


روش های دفع پودر اوره

پودراوره یک ماده شیمیایی غیر سمی است که به طور گسترده در کشاورزی، صنعت و داروسازی کاربرد دارد. اوره یک ماده زائد طبیعی است که در بدن انسان و حیوانات نیز تولید می شود.اوره را می توان با روش های مختلفی دفع کرد.

 • دفن در زمین:اوره را می توان در زمین های کشاورزی یا زمین های مخصوص دفن زباله دفن کرد.
 • سوزاندن:اوره را می توان در کوره های مخصوص سوزانده و به دی اکسید کربن و بخار آب تبدیل کرد.
 • تبدیل به کود:اوره را می توان به کود تبدیل کرد. اوره یک منبع نیتروژن برای گیاهان است و می تواند به رشد آنها کمک کند.
 • تبدیل به سوخت:اوره می تواند به عنوان سوخت در موتورهای احتراق داخلی استفاده شود.
 • تبدیل به مواد شیمیایی دیگر:اوره را می توان به مواد شیمیایی دیگر مانند پلی اورتان و رزین های اوره فرمالدهید تبدیل کرد.


اثرات مواجهه کوتاه مدت  پودر اوره

مواجهه کوتاه مدت با پودر اوره می تواند اثرات مضری بر سلامتی انسان داشته باشد. این اثرات به میزان و نحوه مواجهه بستگی دارد.استنشاق پودر اوره می تواند باعث تحریک مجاری تنفسی، سرفه، عطسه و تنگی نفس شود.تماس پودر اوره با پوست می تواند باعث تحریک، قرمزی، خارش و بثورات جلدی شود.بلع پودر اوره می تواند باعث تحریک گوارشی، حالت تهوع، استفراغ و اسهال شود.

پودر اوره


اثرات مواجهه طولانی مدت پودر اوره

استنشاق طولانی مدت پودر اوره می تواند باعث بیماری های ریوی مانند برونشیت مزمن و فیبروز ریوی شود.تماس طولانی مدت پودر اوره با پوست می تواند باعث خشکی پوست، درماتیت و سرطان پوست شود.بلع طولانی مدت پودر اوره می تواند باعث مشکلات گوارشی مانند سوء هاضمه، زخم معده و سرطان معده شود.مواجهه طولانی مدت با پودر اوره می تواند باعث آسیب به کبد، کلیه ها و سیستم عصبی شود.
 

بازار جهانی پودر اوره

ارزش بازار جهانی پودر اوره در سال 2023 حدود 50 میلیارد دلار تخمین زده می شود و پیش بینی می شود تا سال 2028 با CAGR 4.5% به حدود 65 میلیارد دلار برسد.بازار جهانی پودر اوره در حال رشد است و انتظار می رسد در سال های آینده به رشد خود ادامه دهد. عوامل محرک رشد بازار عبارتند از افزایش تقاضا برای کود اوره، افزایش تقاضا برای اوره در صنعت پلاستیک و افزایش تقاضا برای اوره در صنعت تصفیه آب. با این حال، عواملی مانند نوسانات قیمت مواد اولیه، مقررات سختگیرانه زیست محیطی و رقابت شدید می تواند بر رشد بازار تأثیر بگذارد.
 

فروش پودر اوره آزمایشگاهی دکتر مجللی

فروشگاه ای آز فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی و لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی است که آماده فروش پودر اوره در بسته بندی های مقرون به صرفه و با کیفیت ممتاز در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی و از برندهای معتبر ایرانی، هندی، چینی و اروپایی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

پودراوره-مجللی

خرید پودر اوره آزمایشگاهی دکتر مجللی

جهت خرید پودر اوره آزمایشگاهی دکتر مجللی می توانید از بخش "افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر در وبسایت کنید. از طریق واتس اپ با شماره  09925021003 نیز می توانید کالای مورد نظر را  مستقیما از شرکت خریداری کنید.

مشخصات فنی
CAS Number
57-13-6
نام لاتین
Urea
فرمول شیمیایی
CH4N2O
جرم مولکولی
60.056 g/mole
نام های مترادف
Carbamide، Carbonyl diamide
دمای ذوب
133 °C
محلولیت
محلول در آب و اتانول
رنگ
سفید
شکل ظاهری
جامد
گرید
Extra pure
شرکت تولید کننده
دکتر مجللی
لطفا چند لحظه صبر نمائید
پرسش‌های متداول

 اوره و اسید اوریک دو ترکیب مختلف هستند، که با هم متفاوتند. اوره از طریق عرق نیز از بدن دفع می شود. اسید اوریک نیز از بدن دفع می شود، اما محصول نهایی در متابولیسم ادرار است. بنابراین همیشه با ادرار دفع می شود.

این ماده می‌تواند پوست، چشم و دستگاه تنفسی را تحریک کند. تماس‌های مکرر یا طولانی مدت پوست با کودهای حاوی اوره باعث درماتیت می شود.

بله، برای اوره در کاربردهای مختلف، جایگزین های مختلفی وجود دارد.


 

اوره در صورت تجزیه شدن می تواند آمونیاک آزاد کند که سمی و خطرناک برای محیط زیست است.

 

بله.اوره در کبد تولید می شود. کبد آمونیاک را که یک ماده زائد سمی است با کربن دی اکسید ترکیب می کند و اوره تولید می کند.

خیر، اوره و ادرار یکسان نیستند. اوره یک ترکیب آلی است که در بدن پستانداران به عنوان محصول جانبی متابولیسم پروتئین‌ها تولید می‌شودادرار یک مایع زرد رنگ است که از کلیه‌ها تولید می‌شود. ادرار حاوی آب، اوره، نمک‌ها و سایر مواد زائد بدن است.اوره تنها یکی از اجزای ادرار است.

کالاهای مرتبط