لطفا چند لحظه صبر نمائید
CAS No: 67-56-1

متانول (دکتر مجللی) Methanol (Extra pure)


0.0 (0)
بدون دیگاه 1 پرسش و پاسخ
بسته بندی :

ارسال این کالا فقط از طریق چاپار یا تیپاکس امکانپذیر است. لطفا پست را انتخاب نکنید.
خریدار موظف است کلیه دستورالعمل های استعمال مربوطه را مطالعه و با اطلاع کافی آن را خریداری کند.
پوشیدن دستکش، ماسک و عینک آزمایشگاهی الزامیست.
از بلیعدن، تماس با پوست و استنشاق خودداری کنید.
تضمین اصالت و کیفیت کالا

آماده ارسال

145,000 تومان
موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 1 لیتری بسته بندی : 2/5 لیتری بسته بندی : 20 لیتری

کالاهای مشابه

معرفی

معرفی متانول آزمایشگاهی

متانول که در میان نام‌های دیگر با نام متیل الکل نیز شناخته می‌شود، یک ماده شیمیایی آلی و ساده‌ترین الکل با فرمول CH3OH (گروه متیل مرتبط با گروه هیدروکسیل، اغلب به اختصار MeOH) است. این یک مایع سبک، فرار، بی رنگ و قابل اشتعال با بوی الکلی متمایز مشابه بوی اتانول (الکل قابل شرب) است. متانول یک حلال قطبی نام الکل چوب را به خود اختصاص داد زیرا زمانی عمدتاً از تقطیر مخرب چوب تولید می شد. امروزه متانول عمدتاً به صورت صنعتی با هیدروژنه کردن مونوکسید کربن تولید می شود.

متانول به عنوان یک مایع نسبتاً فرار بی رنگ با بوی تند کمی شیرین مانند الکل اتیلیک به نظر می رسد. کاملا با آب مخلوط می شود. بخارها کمی سنگین تر از هوا هستند و ممکن است مقداری مسافت را تا منبع احتراق طی کنند و به عقب برگردند. هر گونه انباشته شدن بخار در فضاهای محدود، مانند ساختمان ها یا فاضلاب، ممکن است در صورت مشتعل شدن منفجر شود. برای ساخت مواد شیمیایی، برای حذف آب از سوخت های خودرو و هواپیما، به عنوان حلال رنگ ها و پلاستیک ها، و به عنوان یک عنصر در طیف گسترده ای از محصولات استفاده می شود. ساختار مولکولی متانول آزمایشگاهی در شکل زیر ارائه شده است:
ساختار مولکولی متانول آزمایشگاهی


کاربرد متانول آزمایشگاهی

متانول آزمایشگاهی شامل یک گروه متیل است که به یک گروه هیدروکسیل قطبی مرتبط است. با بیش از 20 میلیون تن تولید سالانه، به عنوان پیش ساز سایر مواد شیمیایی از جمله فرمالدئید، اسید استیک، متیل ترت بوتیل اتر، متیل بنزوات، آنیزول، پراکسی اسیدها و همچنین مجموعه ای از مواد شیمیایی تخصصی تر استفاده می شود.  متانول در درجه اول به فرمالدئید تبدیل می شود که به طور گسترده در بسیاری از زمینه ها به ویژه پلیمرها استفاده می شود. این تبدیل مستلزم اکسیداسیون است.

متانول به عنوان یک دناتورانت برای اتانول استفاده می شود، این محصول به عنوان "الکل دناتوره" یا "روح متیله" شناخته می شود. این معمولاً در دوران ممنوعیت برای جلوگیری از مصرف مشروبات الکلی غیرقابل استفاده مورد استفاده قرار می گرفت و در نهایت منجر به مرگ چندین نفر شد. این نوع اعمال در حال حاضر در ایالات متحده غیرقانونی است و قتل تلقی می شود.

متانول به عنوان حلال و به عنوان ضد یخ در خطوط لوله و مایع شستشوی شیشه جلو استفاده می شود. متانول به عنوان ضدیخ خنک کننده خودرو در اوایل دهه 1900 مورد استفاده قرار گرفت. از می 2018، متانول در اتحادیه اروپا برای استفاده در شستشو یا یخ زدایی شیشه جلو به دلیل خطر مصرف انسانی آن ممنوع شد، در نتیجه مسمومیت‌های متانول در جمهوری چک در سال 2012. در برخی از تصفیه خانه‌های فاضلاب، مقدار کمی متانول به فاضلاب اضافه می‌شود تا منبع غذایی کربنی برای باکتری‌های نیتروژن‌کننده باشد که نیترات‌ها را به گاز نیتروژن تبدیل می‌کند و نیتریفیکاسیون سفره‌های آب حساس را کاهش می‌دهد. متانول به عنوان یک عامل بی رنگ کننده در الکتروفورز ژل پلی آکریل آمید استفاده می شود.


دفع ضایعات

 ماده ریخته شده یا نشت شده متانول آزمایشگاهی را در ظروف بدون منفذ جمع آوری کنید. باقیمانده را با مقدار زیاد آب به بیرون هدایت کنید.


انبار کردن و جابه جایی متانول آزمایشگاهی

 در مکان های مقاوم در برابر آتش سوزی نگهداری شود. جدا از اکسیدان های قوی نگهداری شود. در بسته نگه دارید. دور از گرما و منابع اشتعال نگهداری شود. دور از مواد ناسازگار مانند عوامل اکسید کننده، اسیدها، مواد قلیایی، رطوبت نگهداری شود.


خطرات شیمیایی متانول

به شدت با اکسیدان های قوی مانند نیترات جیوه و یا پرکلریت منیزم واکنش داده و منجر به آتش  سوزی و انفجار می شود. بین متانول و فلزاتی از قبیل پتاسیم، منیزیم، اکسیدکننده هایی مثل پرکلرات باریم، برومین کلرین، پراکسید هیدروژن و سدیم در صورت وجود حرارت خاصیت انفجاری ایجاد می شود. متانول با کلروفرم، دی اتیل روی، کلریدسیانوریک و نیتریک اسید شدیداً واکنش می دهد. درصورت تجزیه حرارتی به دی اکسیدکربن و فرمالدئید تولید می شود. متانول بسیار قابل اشتعال است. بخارات آن کمی سنگین تر از هوا است، می تواند حرکت کند و مشتعل شود. آتش سوزی متانول باید با مواد شیمیایی خشک، دی اکسید کربن، اسپری آب یا فوم مقاوم در برابر الکل خاموش شود.


اثرات مواجهه کوتاه مدت

  • تحریک چشم ها
  • تحریک دستگاه تنفسی
  • تاثیر بر دستگاه اعصاب مرکزی


اثرات مواجهه طولانی مدت

  • سبب تخریب چربی پوست
  • تاثیر بر دستگاه تنفسی فوقانی و دستگاه اعصاب مرکزی و منجر به تحریک، سر درد، خستگی و فقدان تمرکز می شود.
  • مصرف گوارشی آن منجر به سیروز کبدی می شود.

فروش متانول آزمایشگاهی دکتر مجللی 

فروشگاه ای آز فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی و لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی است که آماده فروش متانول آزمایشگاهی در بسته بندی های مقرون به صرفه و با کیفیت ممتاز در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی و از برندهای معتبر ایرانی و اروپایی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.


خرید متانول آزمایشگاهی دکتر مجللی

جهت خرید متانول آزمایشگاهی دکتر مجللی می توانید از بخش "افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر در وبسایت کنید. از طریق واتس اپ با شماره  09925021003 نیز می توانید کالای مورد نظر را  مستقیما از شرکت خریداری کنید.

مشخصات فنی
CAS Number
67-56-1
نام لاتین
Methanol
فرمول شیمیایی
CH3OH
جرم مولکولی
32.04 g/mole
نام های مترادف
Hydroxymethane, MeOH, Methyl alcohol, Methyl hydroxide, Methylic alcohol, Methylol
دمای ذوب
-97.6 °C
دمای جوش
64.7 °C
رنگ
بی رنگ
شکل ظاهری
مایع
دمای خود آتشگیری
470 °C
گرید
Extra pure
شرکت تولید کننده
نوترون
طول موج جذبی
205 nm
لطفا چند لحظه صبر نمائید
پرسش‌های متداول

مصرف کمتر از 10 میلی لیتر متانول خالص می تواند با تخریب عصب بینایی باعث کوری دائمی شود. 30 میلی لیتر (1.0 اونس آمریکا) به طور بالقوه کشنده است. متوسط دوز کشنده 100 میلی لیتر (3.4 اونس آمریکا)، یعنی 1-2 میلی لیتر بر کیلوگرم وزن بدن متانول خالص است. دوز مرجع برای متانول 0.5 میلی گرم بر کیلوگرم در روز است. اثرات سمی ساعت ها پس از مصرف شروع می شود و پادزهرها اغلب می توانند از آسیب دائمی جلوگیری کنند. به دلیل شباهت‌های ظاهری و بو آن به اتانول (الکل موجود در نوشیدنی‌ها)، تمایز بین این دو دشوار است. در مورد الکل دناتوره شده، مشروبات الکلی تقلبی یا نوشیدنی های الکلی با کیفیت بسیار پایین نیز چنین است.

کالاهای مرتبط

})();