لطفا چند لحظه صبر نمائید

شماره ی پیام رسان ها  فقط جهت شرکت ها و فروش سازمانی 09121419192

CAS No: 67-56-1

متانول (نوترون) Methanol (Extra pure)


0.0 (0)
بدون دیدگاه
بسته بندی :

نام های مترادف: هیدروکسی متان، متیل الکل، متیل هیدرات، الکل چوب
ارسال این کالا فقط از طریق چاپار یا تیپاکس امکانپذیر است. لطفا پست را انتخاب نکنید.
خریدار موظف است کلیه دستورالعمل های استعمال مربوطه را مطالعه و با اطلاع کافی آن را خریداری کند.
پوشیدن دستکش، ماسک و عینک آزمایشگاهی الزامیست.
از بلیعدن، تماس با پوست و استنشاق خودداری کنید.
تضمین اصالت و کیفیت کالا

جهت ارتباط مستقیم روی آیکون مرتبط کلیک کنید
تضمین اصالت کالا

آماده ارسال

180,000 تومان

بازگشت کالا به دلیل "انصراف از خرید" در صورتی مورد قبول است که پلمپ کالا باز نشده باشد.

موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 1 لیتری بسته بندی : 2/5 لیتری بسته بندی : 20 لیتری

کالاهای مشابه

معرفی

معرفی متانول آزمایشگاهی

متانول آزمایشگاهی از خانواده الکل های آلی است و نام های رایج آن متیل الکل، الکل متیلیک، متیل هیدرات، متیل هیدروکسید و الکل چوب می باشد. متانول یکی از سه محصول بسیار مهم صنایع شیمیایی در دنیا بوده و مواد بسیاری از آن مشتق می‌شوند. متانول یک الکل غیر خوراکی با فراریت بسیار بالاست که رنگی نداشته و بوی آن بسیار تندتر از اتانول می باشد.

در گذشته متانول را از تقطیر تخریبی چوب به دست می آورند و این در حالی است که در دنیای امروز روش های جدید تری را برای تهیه این الکل به کار می گیرند. در روش مدرن، متانول از ترکیب مستقیم گاز مونواکسید کربن و هیدروژن در حضور کاتالیزور بدست می آید. پتانسیل های ذاتی متانول باعث شده تا بسیاری از افراد متخصص بپذیرند که این نوع الکل می تواند در آینده سوختی رایج، سازگار با محیط زیست و یکی از منابع انرژی پاک به حساب بیاید. گرچه همین حالا هم بسیاری از کارخانه ها از این ترکیب پرکاربرد به عنوان سوخت مصرفی خود استفاده می کنند. متانول در درجه اول به عنوان یک حلال صنعتی شناخته شده که از این کاربرد این ماده شیمایی برای تهیه انواع جوهر، رزین، چسب و رنگ استفاده می شود. علاوه بر این موارد، این الکل نقش حلالیت خود را در زمینه داروسازی و آزمایشگاه های شیمی نیز به خوبی به نمایش می گذارد. ساختار مولکولی متانول آزمایشگاهی در شکل زیر ارائه شده است:

ساختار مولکولی متانول آزمایشگاهی



کاربرد متانول

یکی از رایج ترین کاربرد های متانول، استفاده از آن در تولید انواع ضد یخ است. متانول به واسطه ویژگی های ذاتی اش، باعث کاهش نقطه انجماد محلول های آبی و افزایش نقطه جوش آن ها می شود. بنابراین تولید کنندگان ضد یخ از این الکل استفاده می کنند تا آب مورد استفاده برای شستشوی شیشه جلوی ماشین و یا آب رادیاتور یخ نزند. دستورالعمل کیفیت سوخت اروپا به تولیدکنندگان سوخت اجازه می دهد تا حداکثر 3 درصد متانول را با مقدار مساوی حلال با بنزین فروخته شده در اروپا ترکیب کنند. چین سالانه بیش از 4.5 میلیارد لیتر متانول را به عنوان سوخت حمل و نقل در ترکیبات سطح پایین برای وسایل نقلیه معمولی و ترکیبات سطح بالا در وسایل نقلیه طراحی شده برای سوخت متانول استفاده می کند. می‌تواند از انواع سوخت‌های الکلی استفاده کند که منجر به اسب بخار مشابه یا بالاتر می‌شود، اما برای یک تغییر ساده در تنظیمات نرم‌افزار خودرو و احتمالاً یک قطعه مهر و موم یا لوله 50 سنت.

متانول پیش ساز اکثر متیل آمین های ساده، متیل هالیدها و متیل اترها است. متیل استرها از متانول تولید می شوند، از جمله ترانس استری شدن چربی ها و تولید بیودیزل از طریق ترانس استریفیکاسیون. تغلیظ متانول برای تولید هیدروکربن ها و حتی سیستم های معطر، اساس چندین فناوری مربوط به گاز به مایعات است. اینها عبارتند از متانول به هیدروکربن (MtH)، متانول به بنزین (MtG)، متانول به الفین (MtO) و متانول به پروپیلن (MtP). این تبدیل ها توسط زئولیت ها به عنوان کاتالیزورهای ناهمگن کاتالیز می شوند. فرآیند MtG زمانی در Motunui در نیوزیلند تجاری شد.


دفع ضایعات متانول آزمایشگاهی

 ماده ریخته شده یا نشت شده را در ظروف بدون منفذ جمع آوری کنید. باقیمانده را با مقدار زیاد آب به بیرون هدایت کنید.


انبار کردن و جابه جایی متانول

متانول آزمایشگاهی را در مکان های مقاوم در برابر آتش سوزی نگهداری شود. جدا از اکسیدان های قوی نگهداری شود. در بسته نگه دارید. دور از گرما و منابع اشتعال نگهداری شود. دور از مواد ناسازگار مانند عوامل اکسید کننده، اسیدها، مواد قلیایی، رطوبت نگهداری شود.


خطرات شیمیایی متانول

به شدت با اکسیدان های قوی مانند نیترات جیوه و یا پرکلریت منیزم واکنش داده و منجر به آتش  سوزی و انفجار می شود. بین متانول و فلزاتی از قبیل پتاسیم، منیزیم، اکسیدکننده هایی مثل پرکلرات باریم، برومین کلرین، پراکسید هیدروژن و سدیم در صورت وجود حرارت خاصیت انفجاری ایجاد می شود. متانول با کلروفرم، دی اتیل روی، کلریدسیانوریک و نیتریک اسید شدیداً واکنش می دهد. درصورت تجزیه حرارتی به دی اکسیدکربن و فرمالدئید تولید می شود.
 

اثرات مواجهه کوتاه مدت

  • تحریک چشم ها
  • تحریک دستگاه تنفسی
  • تاثیر بر دستگاه اعصاب مرکزی


اثرات مواجهه طولانی مدت

  • سبب تخریب چربی پوست
  • تاثیر بر دستگاه تنفسی فوقانی و دستگاه اعصاب مرکزی و منجر به تحریک، سر درد، خستگی و فقدان تمرکز می شود.
  • مصرف گوارشی آن منجر به سیروز کبدی می شود.

فروش متانول آزمایشگاهی نوترون

فروشگاه ای آز فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی و لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی است که آماده فروش متانول در بسته بندی های مقرون به صرفه و با کیفیت ممتاز در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی و از برندهای معتبر ایرانی، هندی، چینی و اروپایی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.


خرید متانول آزمایشگاهی نوترون

جهت خرید متانول آزمایشگاهی دکتر مجللی می توانید از بخش "افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر در وبسایت کنید. از طریق واتس اپ با شماره  09925021003 نیز می توانید کالای مورد نظر را  مستقیما از شرکت خریداری کنید.

مشخصات فنی
CAS Number
67-56-1
نام لاتین
Methanol
فرمول شیمیایی
CH3OH
جرم مولکولی
32.04 g/mole
نام های مترادف
Hydroxymethane, MeOH, Methyl alcohol, Methyl hydroxide, Methylic alcohol, Methylol
دمای ذوب
-97.6 °C
دمای جوش
64.7 °C
رنگ
بی رنگ
شکل ظاهری
مایع
دمای خود آتشگیری
470 °C
گرید
Extra pure
شرکت تولید کننده
نوترون
طول موج جذبی
205 nm
لطفا چند لحظه صبر نمائید

کالاهای مرتبط

                                              ضمن  عرض تسلیت  تاسوعا و عاشورای حسینی پردازش و ارسال سفارشات ثبت شده از تاریخ 23 تا 29 تیرماه از 30 تیر خواهد بود .