لطفا چند لحظه صبر نمائید

شماره ی پیام رسان ها  فقط جهت شرکت ها و فروش سازمانی 09121419192

CAS No:7789-09-5

آمونیوم دی کرومات (قطران شیمی) Ammonium dichromate


0.0 (0)
بدون دیدگاه
بسته بندی :

مناسب مدارس و اهداف آموزشی
مناسب کارهای آزمایشگاهی، کارگاهی، صنایع و کارخانجات
ارسال سریع به سراسر کشور
از بلیعدن، تماس با پوست و استنشاق خودداری کنید.
گارانتی اصالت کالا
گارانتی برگشت وجه

جهت ارتباط مستقیم روی آیکون مرتبط کلیک کنید
تضمین اصالت کالا

آماده ارسال

350,000 تومان

بازگشت کالا به دلیل "انصراف از خرید" در صورتی مورد قبول است که پلمپ کالا باز نشده باشد.

موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 250 گرمی بسته بندی : 500 گرمی

معرفی

معرفی و کاربرد آمونیوم دی کرومات

آمونیوم دی کرومات یک جامد بی بو، نارنجی روشن تا قرمز و بلوری (شبیه ماسه) است. از این ترکیب شیمیایی در رنگ آمیزی منسوجات، به عنوان رنگدانه، اکسید کننده و در تصفیه فلزات استفاده می شود. این ترکیب گاهی اوقات به عنوان vesuvian fire نیز شناخته می شود، زیرا در آزمایشات شبیه سازی کوه آتشفشان استفاده می شود. در فناوری های پیروتکنیک و در روزهای اولیه عکاسی در دوران قدیم از این ترکیب شیمیایی بسیار استفاده شده است.

آمونیوم دی کرومات یک ترکیب معدنی قابل اشتعال است که از فرآیند تبلور بدست می آید. کروم در این ترکیب شیمیایی، مانند همه کرومات ها و دی کرومات ها، در حالت اکسیداسیون +۶ قرار دارد که معمولا به عنوان کروم شش ظرفیتی شناخته می شود. این ترکیب یک نمک شیمیایی بسیار سمی است که برای حساس کردن امولسیون های آلی مانند ژلاتین و اثر نور اکتینیک استفاده می شود. این نمک از یون های آمونیوم و یون های دی کرومات تشکیل شده است و نسبت به نور حساس است.

از آن در پیروتکنیک و در روزهای اولیه عکاسی و همچنین در لیتوگرافی، به عنوان منبع نیتروژن خالص در آزمایشگاه و به عنوان کاتالیزور استفاده شده است. همچنین به عنوان ماده رنگرزی برای رنگدانه ها، در ساخت آلیزارین، زاج کروم، دباغی چرم و تصفیه روغن استفاده می شود. فیلم‌های حساس به نور حاوی PVA، دی کرومات آمونیوم و یک فسفر به‌عنوان دوغاب آبی در تولید رستر فسفر صفحه‌نمایش‌های تلویزیون و سایر دستگاه‌ها با روکش اسپینی پوشانده می‌شوند. دی کرومات آمونیوم به عنوان محل فوتواکتیو عمل می کند.
 


کاربرد آمونیوم دی کرومات قطران شیمی

  • مناسب برای مدارس (اهداف آموزشی)
  • مناسب دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی
  • مناسب صنایع و کارخانجات
  • مناسب صنایع خانگی و کارگاهی


ساخت آتشفشان با آمونیوم در کرومات 

یکی از آزمایش های جذاب دوران مدرسه ایجاد کوه آتشفشان است. آزمایش کوه آتشفشان آمونیوم دی کرومات در اثر حرارت تجزیه می شود و باعث ایجاد کوه آتشفشان می شود. در اثر تجزیه آمونیوم دی کرومات یک جامد سبز رنگ که اکسید کروم (III) است ایجاد می شود. همچنین گاز نیتروژن و بخار آب نیز متصاعد می گردد.


مواد و لوازم مورد نیاز واکنش آزمایش کوه آتشفشان

بشر بزرگ، بوته چینی، آمونیوم دی کرومات، مقوای بزرگ، اتانول (الکل)، پنبه، کبریت، پنسروش انجام آزمایش کوه آتشفشان

برای انجام این آزمایش نیاز هست که از روپوش آزمایشگاهی، عینک آزمایشگاهی و دستکش آزمایشگاهی استفاده شود. در ابتدا 50 گرم آمونیوم دی کرومات رو وزن کرده به صورت یک تپه درون بوته چینی قرار می دهیم. سپس کمی پنبه را با پنس گرفته و به الکل اتانول آغشته می کنیم. با کبریت آن را آتش می زنیم و پنبه آتش گرفته را به تپه آمونیوم دی کرومات نزدیک می کنیم. تپه شروع به سوختن می کند و شبیه کوه آتشفشان با زاویه ۹۰ درجه واکنش صورت می گیرد. هرچقدر واکنش پیشرفت می کند شروع به پرت کردن مواد تجزیه شده می کند. در واقع همانند یک کوه آتشفشان واقعی فوران می کند. ممکن است پرتاب مواد تا یک و نیم متری هم صورت بگیرد، بنابراین برای جلوگیری از از خطرات احتمالی سریع یک بشر بزرگ را سر و ته کرده و به آرامی روی بوته چینی قرار می دهیم. با توجه به اینکه این واکنش نیاز به اکسیژن ندارد با قرار دادن به بشر روی آن نیز واکنش صورت می گیرد.
 
روش ساخت کوه آتشفشان با آمونیوم دی کروماتنکات ایمنی کار با آمونیوم دی کرومات

دی کرومات آمونیوم، مانند تمام ترکیبات کروم (VI)، بسیار سمی و سرطان زا است. همچنین یک محرک و سوزانده پوست و مخاط قوی است.
 

  • این ماده را با درب بسته در مکان دور از آفتاب، در زیر هود آزمایشگاهی نگهداری کنید.
  • این ماده به شدت سمی و خطرناک می باشد.
  • از بلیعدن، تماس با پوست و استنشاق خودداری کنید.
  • پوشیدن دستکش، ماسک و عینک آزمایشگاهی الزامیست.


فروش آمونیوم دی کرومات قطران شیمی

فروشگاه ای آز فعال در حوزه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی و لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی است که آماده فروش آمونیوم دی کرومات در بسته بندی های مقرون به صرفه و با کیفیت ممتاز  و تضمینی در گرید آموزشی و آزمایشگاهی و از برندهای معتبر ایرانی، هندی، چینی و اروپایی به مدارس، دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتف صنایع و کارخانجات است.
 


خرید آمونیوم دی کرومات 

کاربر موظف است پیش از اقدام به خرید این کالا، صفحه قوانین و مقررات وبسایت را مطالعه کند. جهت خرید آمونیوم دی کرومات می توانید از بخش "افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر در وبسایت کنید. از طریق واتس اپ، ایتا، روبیکا با شماره 09925021003 نیز می توانید کالای مورد نظر را مستقیما از شرکت خریداری کنید.

 
مشخصات فنی
CAS Number
7789-09-5
نام لاتین
Ammonium dichromate
فرمول شیمیایی
(NH4)2Cr2O7
جرم مولکولی
252.07 g/mole
دمای ذوب
180 °C
محلولیت
محلول در آب
شکل ظاهری
پودر کریستالی قرمز-نارنجی
شرکت تولید کننده
قطران شیمی
توضیحات
مناسب مدارس، دانشگاه ها، کارگاه ها و صنایع
لطفا چند لحظه صبر نمائید

کالاهای مرتبط