لطفا چند لحظه صبر نمائید

انتخاب حجم :
موجودی ترکیبی کالا

حجم : 5 میلی لیتر حجم : 10 میلی لیتر حجم : 25 میلی لیتر حجم : 50 میلی لیتر حجم : 100 میلی لیتر حجم : 150 میلی لیتر حجم : 250 میلی لیتر حجم : 400 میلی لیتر حجم : 600 میلی لیتر حجم : 1 لیتری حجم : 2 لیتری حجم : 5 لیتری

آماده ارسال

این کالا در حال حاضر در انبار موجود ، آماده پردازش و ارسال است

20,400تومان
نقد و بررسی بازگشت

معرفی و کاربرد بشر آزمایشگاهی

در تجهیزات آزمایشگاهی، بشر به طور کلی یک ظرف استوانه ای شکل با کف صاف است. اکثر آنها یک دهانه کوچک (یا "منقار") برای کمک به ریختن آسان مایعات دارند. بشرها در طیف وسیعی از اندازه ها، از یک میلی لیتر تا چند لیتر در دسترس هستند. بشرها معمولاً از شیشه (امروزه معمولاً شیشه بوروسیلیکات) ساخته می شوند، اما همچنین می توانند از فلز (مانند فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم) یا پلاستیک های خاصی (به ویژه پلی اتیلن، پلی پروپیلن، PTFE) باشند. یکی از کاربردهای معمول برای بشرهای پلی پروپیلن، آنالیز طیفی گاما نمونه های مایع و جامد است.

وجود دهانه به این معنی است که بشر نمی تواند درب داشته باشد. با این حال، در هنگام استفاده، بشرها ممکن است با یک شیشه ساعت پوشیده شوند تا از آلودگی یا از بین رفتن محتویات جلوگیری شود، اما اجازه تهویه از طریق دهانه را می دهد. از طرف دیگر، یک بشر ممکن است با یک بشر بزرگتر دیگر که معکوس شده است پوشانده شود، اگرچه یک شیشه ساعت ترجیح داده می شود.

بشرها اغلب درجه بندی می شوند، یعنی در کنار آن با خطوطی که حجم موجود را نشان می دهد، علامت گذاری می شوند. به عنوان مثال، یک بشر 250 میلی لیتری ممکن است با خطوطی مشخص شود که حجم 50، 100، 150، 200 و 250 میلی لیتر را نشان می دهد. این نشانه‌ها برای اندازه‌گیری دقیق حجم نیستند (یک استوانه مدرج یا یک فلاسک حجمی، بالن ژوژه ابزار مناسب‌تری برای چنین کاری است)، بلکه یک تخمین است. دقت اکثر بشر حدود 10% است.

 

انواع بشر آزمایشگاهی

غالبا بشرها در 3 اندازه مختلف ساخته می شوند: پایه کوتاه، پایه بلند و کریستایزور. بشرهای استاندارد یا "پایه کوتاه" معمولاً ارتفاعی در حدود 1.4 برابر قطر دارند. شکل معمولی کم با دهانه توسط جان جوزف گریفین ابداع شد و به همین دلیل گاهی اوقات به آن فنجان گریفین نیز می گویند. اینها جهانی ترین ویژگی ها هستند و برای اهداف مختلفی استفاده می شوند - از تهیه محلول ها و تخلیه مایعات رویی گرفته تا نگهداری مایعات دور ریختنی قبل از دفع تا انجام واکنش های ساده. در هنگام انجام یک آزمایش شیمیایی احتمالاً از بشر های پایه کوتاه استفاده می شود. بشر های " پایه بلند" ارتفاعی در حدود دو برابر قطر آنها دارند. اینها گاهی اوقات به نام Beakers Berzelius نامیده می شوند و بیشتر برای تیتراسیون استفاده می شوند. فنجان های مسطح  را اغلب "بلورکننده یا کریستالیزور" می نامند، زیرا بیشتر آنها برای انجام کریستالیزاسیون استفاده می شوند. کریستالیزورها همچنین به عنوان ظرفی برای استفاده در گرمایش حمام داغ نیز استفاده می شوند.


فروش بشر آزمایشگاهی

"ای آز" فروشگاهی فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی است که آماده فروش بشر آزمایشگاهی با  بهترین قیمت و کیفیت ممتاز به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

خرید بشر آزمایشگاهی

شما می توانید بشر آزمایشگاهی را با قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی ای آز در حجم های های متنوع تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.

مشخصات فنی بازگشت
نام لاتین
Beaker
جنس
شیشه بوروسیلیکاتی
شرکت تولید کننده
چین
رنگ
بی رنگ
لطفا چند لحظه صبر نمائید
مقایسه 0 انصراف
whatsapp