لطفا چند لحظه صبر نمائید

شماره ی پیام رسان ها  فقط جهت شرکت ها و فروش سازمانی 09121419192


0.0 (0)
بدون دیدگاه
بسته بندی :

مناسب مدارس و اهداف آموزشی
مناسب کارهای آزمایشگاهی، کارگاهی، صنایع و کارخانجات
خریدار موظف است کلیه دستورالعمل های استعمال مربوطه را مطالعه و با اطلاع کافی آن را خریداری کند.
پوشیدن دستکش، ماسک و عینک آزمایشگاهی الزامیست.
از بلیعدن، تماس با پوست و استنشاق خودداری کنید.
ارسال به سراسر کشور

جهت ارتباط مستقیم روی آیکون مرتبط کلیک کنید
تضمین اصالت کالا

آماده ارسال

100,000 تومان

بازگشت کالا به دلیل "انصراف از خرید" در صورتی مورد قبول است که پلمپ کالا باز نشده باشد.

موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 250 میلی

کالاهای مشابه

معرفی

معرفی متانول 

متانول که در میان نام‌های دیگر با نام متیل الکل نیز شناخته می‌شود، یک ماده شیمیایی آلی و ساده‌ترین الکل با فرمول CH3OH (گروه متیل مرتبط با گروه هیدروکسیل، اغلب به اختصار MeOH) است. این یک مایع سبک، فرار، بی رنگ و قابل اشتعال با بوی الکلی متمایز مشابه بوی اتانول (الکل قابل شرب) است. متانول یک حلال قطبی نام الکل چوب را به خود اختصاص داد زیرا زمانی عمدتاً از تقطیر مخرب چوب تولید می شد. امروزه متانول عمدتاً به صورت صنعتی با هیدروژنه کردن مونوکسید کربن تولید می شود.

متانول به عنوان یک مایع نسبتاً فرار بی رنگ با بوی تند کمی شیرین مانند الکل اتیلیک به نظر می رسد. کاملا با آب مخلوط می شود. بخارها کمی سنگین تر از هوا هستند و ممکن است مقداری مسافت را تا منبع احتراق طی کنند و به عقب برگردند. هر گونه انباشته شدن بخار در فضاهای محدود، مانند ساختمان ها یا فاضلاب، ممکن است در صورت مشتعل شدن منفجر شود. برای ساخت مواد شیمیایی، برای حذف آب از سوخت های خودرو و هواپیما، به عنوان حلال رنگ ها و پلاستیک ها، و به عنوان یک عنصر در طیف گسترده ای از محصولات استفاده می شود. ساختار مولکولی متانول آزمایشگاهی در شکل زیر ارائه شده است:
ساختار مولکولی متانول آزمایشگاهی


کاربرد متانول 

متانول آزمایشگاهی شامل یک گروه متیل است که به یک گروه هیدروکسیل قطبی مرتبط است. با بیش از 20 میلیون تن تولید سالانه، به عنوان پیش ساز سایر مواد شیمیایی از جمله فرمالدئید، اسید استیک، متیل ترت بوتیل اتر، متیل بنزوات، آنیزول، پراکسی اسیدها و همچنین مجموعه ای از مواد شیمیایی تخصصی تر استفاده می شود.  متانول در درجه اول به فرمالدئید تبدیل می شود که به طور گسترده در بسیاری از زمینه ها به ویژه پلیمرها استفاده می شود. این تبدیل مستلزم اکسیداسیون است.

متانول به عنوان یک دناتورانت برای اتانول استفاده می شود، این محصول به عنوان "الکل دناتوره" یا "روح متیله" شناخته می شود. این معمولاً در دوران ممنوعیت برای جلوگیری از مصرف مشروبات الکلی غیرقابل استفاده مورد استفاده قرار می گرفت و در نهایت منجر به مرگ چندین نفر شد. این نوع اعمال در حال حاضر در ایالات متحده غیرقانونی است و قتل تلقی می شود.

متانول به عنوان حلال و به عنوان ضد یخ در خطوط لوله و مایع شستشوی شیشه جلو استفاده می شود. متانول به عنوان ضدیخ خنک کننده خودرو در اوایل دهه 1900 مورد استفاده قرار گرفت. از می 2018، متانول در اتحادیه اروپا برای استفاده در شستشو یا یخ زدایی شیشه جلو به دلیل خطر مصرف انسانی آن ممنوع شد، در نتیجه مسمومیت‌های متانول در جمهوری چک در سال 2012. در برخی از تصفیه خانه‌های فاضلاب، مقدار کمی متانول به فاضلاب اضافه می‌شود تا منبع غذایی کربنی برای باکتری‌های نیتروژن‌کننده باشد که نیترات‌ها را به گاز نیتروژن تبدیل می‌کند و نیتریفیکاسیون سفره‌های آب حساس را کاهش می‌دهد. متانول به عنوان یک عامل بی رنگ کننده در الکتروفورز ژل پلی آکریل آمید استفاده می شود.


دفع ضایعات

 ماده ریخته شده یا نشت شده متانول آزمایشگاهی را در ظروف بدون منفذ جمع آوری کنید. باقیمانده را با مقدار زیاد آب به بیرون هدایت کنید.


انبار کردن و جابه جایی متانول آزمایشگاهی

 در مکان های مقاوم در برابر آتش سوزی نگهداری شود. جدا از اکسیدان های قوی نگهداری شود. در بسته نگه دارید. دور از گرما و منابع اشتعال نگهداری شود. دور از مواد ناسازگار مانند عوامل اکسید کننده، اسیدها، مواد قلیایی، رطوبت نگهداری شود.


خطرات شیمیایی متانول

به شدت با اکسیدان های قوی مانند نیترات جیوه و یا پرکلریت منیزم واکنش داده و منجر به آتش  سوزی و انفجار می شود. بین متانول و فلزاتی از قبیل پتاسیم، منیزیم، اکسیدکننده هایی مثل پرکلرات باریم، برومین کلرین، پراکسید هیدروژن و سدیم در صورت وجود حرارت خاصیت انفجاری ایجاد می شود. متانول با کلروفرم، دی اتیل روی، کلریدسیانوریک و نیتریک اسید شدیداً واکنش می دهد. درصورت تجزیه حرارتی به دی اکسیدکربن و فرمالدئید تولید می شود. متانول بسیار قابل اشتعال است. بخارات آن کمی سنگین تر از هوا است، می تواند حرکت کند و مشتعل شود. آتش سوزی متانول باید با مواد شیمیایی خشک، دی اکسید کربن، اسپری آب یا فوم مقاوم در برابر الکل خاموش شود.


اثرات مواجهه کوتاه مدت

  • تحریک چشم ها
  • تحریک دستگاه تنفسی
  • تاثیر بر دستگاه اعصاب مرکزی


اثرات مواجهه طولانی مدت

  • سبب تخریب چربی پوست
  • تاثیر بر دستگاه تنفسی فوقانی و دستگاه اعصاب مرکزی و منجر به تحریک، سر درد، خستگی و فقدان تمرکز می شود.
  • مصرف گوارشی آن منجر به سیروز کبدی می شود.


کاربرد متانول قطران شیمی

  • مناسب برای مدارس (اهداف آموزشی)
  • مناسب دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی
  • مناسب صنایع و کارخانجات
  • مناسب صنایع خانگی و کارگاهی

فروش متانول قطران شیمی

فروشگاه ای آز فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی و لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی است که آماده فروش متانول در بسته بندی های مقرون به صرفه و با کیفیت ممتاز در گرید آموزشی و آزمایشگاهی و از برندهای معتبر ایرانی، هندی، چینی و اروپایی به مدارس، دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی، صنایع و کارخانجات است.


خرید متانول قطران شیمی

کاربر موظف است پیش از اقدام به خرید این کالا، صفحه قوانین و مقررات وبسایت را مطالعه کند. جهت خرید متانول می توانید از بخش "افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر در وبسایت کنید. از طریق واتس اپ، ایتا، روبیکا با شماره 09925021003 نیز می توانید کالای مورد نظر را مستقیما از شرکت خریداری کنید.
مشخصات فنی
CAS Number
67-56-1
نام لاتین
Methanol
فرمول شیمیایی
CH3OH
جرم مولکولی
32.04 g/mole
گرید
Extra pure
شرکت تولید کننده
قطران شیمی
لطفا چند لحظه صبر نمائید

کالاهای مرتبط