لطفا چند لحظه صبر نمائید

شماره ی پیام رسان ها  فقط جهت شرکت ها و فروش سازمانی 09121419192

7761-88-8:CAS No

نقره نیترات (قطران شیمی) Silver nitrate


0.0 (0)
بدون دیدگاه
بسته بندی :

مناسب مدارس و اهداف آموزشی
مناسب کارهای آزمایشگاهی، کارگاهی، صنایع و کارخانجات
خریدار موظف است کلیه دستورالعمل های استعمال مربوطه را مطالعه و با اطلاع کافی آن را خریداری کند.
پوشیدن دستکش، ماسک و عینک آزمایشگاهی الزامیست.
از بلیعدن، تماس با پوست و استنشاق خودداری کنید.
ارسال به سراسر کشور

جهت ارتباط مستقیم روی آیکون مرتبط کلیک کنید
تضمین اصالت کالا

آماده ارسال

468,000 تومان

بازگشت کالا به دلیل "انصراف از خرید" در صورتی مورد قبول است که پلمپ کالا باز نشده باشد.

موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 10 گرمی

کالاهای مشابه

معرفی

معرفی نقره نیترات

نقره نیترات ترکیبی است کریستالی و بسیار محلول در آب مقطر که از واکنش حل کردن نقره در اسید نیتریک حاصل می شود. این ماده دارای خاصیت ضد عفونی کنندگی است. در صنایع آبکاری، تولید رنگ و جوهر، عکاسی و در ازمایشگاه به عنوان معرف تولنز کاربرد دارد. این ماده در شرایط محیطی به صورت کریستال های جامد سفید رنگ بوده و در صورت بلع می تواند موجب سوزش شود. این ماده کاربردهای متنوعی در صنایع مختلف مانند آبکاری و داروسازی دارد. بر اساس تحقیقات صورت گرفته یونانیان و رومیان باستان در حدود 4000 سال قبل از میلاد مسیح به خواص ضد باکتریایی این ماده پی برده و از آن استفاده می کرده اند. امروزه از این ماده در بسیاری از فرآیندها مانند شناسایی هالیدها، رسوب هالوژن، نقره اندود کردن اینه و آبکاری فلزات کاربرد دارد.

این ماده از پیوند یونی بین کاتیون نقره (نقره +) و آنیون نیترات (NO3–) تشکیل شده است و با توجه به ماهیت یونی، به راحتی در آب مقطر حل می شود و در آب یون‌های تشکیل دهنده آن از هم جدا می شوند. در ساخت فیلم های عکاسی و در آزمایشگاه ها به عنوان یک عامل رنگ آمیزی برای آشکار سازی پروتئین در ژل های PAGE و در اسکن میکروسکوپ الکترونی استفاده می شود. این ماده پیشرو بسیاری از ترکیبات نقره از جمله ترکیبات نقره ای است که در عکاسی مورد استفاده قرار می گیرد. در مقایسه با هالیدهای نقره ای که به دلیل حساسیت به نور در عکاسی استفاده می شوند، AgNO3 هنگام قرار گرفتن در معرض نور کاملاً پایدار است. در شکل زیر ساختار مولکولی نیترات نقره ارائه شده است:
ساختار مولکولی نیترات نقره
 کاربرد نقره نیترات

 • سنتز سایر کمپلکس‌ها و ترکیبات نقره
 • بررسی حضور هالیدها، سیانیدها و تیوسیانات در محلول در شیمی تجزیه
 • جداسازی مخلوط‌های آلکن
 • اثرات آنتی باکتریال
 • در محلول‌های عکاسی (درگذشته)
 • تشخیص پروتئین در ژل PAGE
 • دارای خاصیت ضدعفونی‌کننده
 • رفع زگیل یا تگ‌های پوستی
 • محافظت از بینایی کودکان متولدشده از مادر مبتلا به سوزاک
 • رنگ‌آمیزی نقره در بافت‌شناسی (هیستولوژی)
 • تولید مواد منفجره


نکات ایمنی کار با نقره نیترات

از تماس با پوست و چشم خودداری کنید. از استنشاق خودداری کنید. باید در ظروف یا بسته بندی های مهر و موم شده نگهداری شود و در معرض نور نباشد. با توجه به خاصیت اکسید کنندگی قوی آن، نیترات نقره باید به دور از مواد قابل اشتعال و آمونیاک و در یک محفظه ی خنک و با تهویه مناسب ذخیره شود. بعد از استفاده درب ظرف را به خوبی ببندید تا از اکسیدشدگی آن خودداری به عمل آورید. بعد از اتمام کار حتما دست های خود ار به خوبی شست و شو دهید.

تماس نقره نیترات با پوست سبب بروز آلرژی می‌شود و در صورت تماس با چشم سبب آسیب شدید به قرنیه می‌شود. تنفس بخار نیترات نقره باعث سرگیجه، مشکلات تنفسی، سردرد یا سوزش مجاری تنفسی می‌شود. استشمام غلظت بالای آن باعث گیجی، خواب‌آلودگی، بیهوشی، کما و درنهایت مرگ می‌شود. بلع نیترات نقره باعث اختلالات معده، حالت تهوع، استفراغ و اسهال می‌شود. استفراغ پس از بلع منجر به پنومونیتیس شیمیایی می‌شود که کشنده است. قرار گرفتن در معرض نیترات نقره بدون بهره‌گیری از عوامل ایمنی باعث آسیب به کلیه، آسیب به چشم، آسیب شش، آسیب کبد، آنمی یا آسیب مغزی می‌شود.


کاربرد نقره نیترات قطران شیمی

 • مناسب برای مدارس (اهداف آموزشی)
 • مناسب دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی
 • مناسب صنایع و کارخانجات
 • مناسب صنایع خانگی و کارگاهی


فروش نقره نیترات قطران شیمی

فروشگاه ای آز فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی و لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی است که آماده فروش نقره نیترات در بسته بندی های مقرون به صرفه و با کیفیت ممتاز در گرید آموزشی و آزمایشگاهی و از برندهای معتبر ایرانی، هندی، چینی و اروپایی به مدارس، دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی، صنایع و کارخانجات است.


خرید نقره نیترات قطران شیمی

کاربر موظف است پیش از اقدام به خرید این کالا، صفحه قوانین و مقررات وبسایت را مطالعه کند. جهت خرید نقره نیترات می توانید از بخش "افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر در وبسایت کنید. از طریق واتس اپ، ایتا، روبیکا با شماره 09925021003 نیز می توانید کالای مورد نظر را مستقیما از شرکت خریداری کنید.
مشخصات فنی
CAS Number
7761-88-8
نام لاتین
Silver nitrate
فرمول شیمیایی
AgNO3
جرم مولکولی
169.87 g/mole
گرید
Extra pure
شرکت تولید کننده
قطران شیمی
لطفا چند لحظه صبر نمائید

کالاهای مرتبط