لطفا چند لحظه صبر نمائید

شماره ی پیام رسان ها  فقط جهت شرکت ها و فروش سازمانی 09121419192

7664-93-9:CAS No

سولفوریک اسید (قطران شیمی) Sulfuric acid


0.0 (0)
بدون دیدگاه

مناسب مدارس و اهداف آموزشی
مناسب کارهای آزمایشگاهی، کارگاهی، صنایع و کارخانجات
خریدار موظف است کلیه دستورالعمل های استعمال مربوطه را مطالعه و با اطلاع کافی آن را خریداری کند.
پوشیدن دستکش، ماسک و عینک آزمایشگاهی الزامیست.
از بلیعدن، تماس با پوست و استنشاق خودداری کنید.
ارسال به سراسر کشور

جهت ارتباط مستقیم روی آیکون مرتبط کلیک کنید
تضمین اصالت کالا

موجود نیست
متاسفانه این کالا در حال حاضر موجود نیست. می‌توانید از محصولات مشابه این کالا دیدن نمایید

بازگشت کالا به دلیل "انصراف از خرید" در صورتی مورد قبول است که پلمپ کالا باز نشده باشد.

کالاهای مشابه

معرفی

معرفی و کاربرد سولفوریک اسید 

اسید سولفوریک آزمایشگاهی یک مایع بی رنگ است. با آزاد شدن گرما در آب حل می شود. برای فلزات و بافت ها خورنده است. در تماس با چوب و بیشتر مواد آلی دیگر زغال می کند، اما بعید است که باعث آتش سوزی شود. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض غلظت های کم یا قرار گرفتن کوتاه مدت در معرض غلظت های بالا از اسید سولفوریک آزمایشگاهی می تواند اثرات نامطلوبی بر سلامتی ناشی از استنشاق داشته باشد. از آن برای ساخت کودها و سایر مواد شیمیایی، در پالایش نفت، در تولید آهن و فولاد و برای بسیاری از مصارف دیگر استفاده می شود. در سال های اخیر استفاده از این اسید در استخراج طلا از بردهای الکترونیکی بسیار رایج می کنند.

اسید سولفوریک یک ماده شیمیایی بسیار مهم است و تولید اسید سولفوریک یک کشور شاخص خوبی برای قدرت صنعتی آن است. به طور گسترده ای با روش های مختلف مانند فرآیند تماس، فرآیند اسید سولفوریک مرطوب، فرآیند اتاق سرب و برخی روش های دیگر تولید می شود. اسید سولفوریک نیز یک ماده کلیدی در صنایع شیمیایی است. این ماده بیشتر در تولید کود استفاده می شود، اما در فرآوری مواد معدنی، پالایش نفت، پردازش فاضلاب و سنتز شیمیایی نیز مهم است. این طیف گسترده ای از کاربردهای نهایی از جمله در پاک کننده های تخلیه اسیدی خانگی، به عنوان یک الکترولیت در باتری های اسید سرب، در خشک کردن یک ترکیب و در عوامل تمیز کننده مختلف دارد. اسید سولفوریک را می توان با حل کردن تری اکسید گوگرد در آب به دست آورد.ویژگی های سولفوریک اسید 

اگرچه تقریباً محلول اسید سولفوریک 100٪ می تواند ساخته شود، از دست دادن متعاقب SO3 در نقطه جوش، غلظت آن را به 98.3٪ اسید می رساند. عیار 98.3 درصد در ذخیره سازی پایدارتر است و شکل معمول چیزی است که به عنوان "اسید سولفوریک غلیظ" توصیف می شود. اسید سولفوریک یک اکسواسید گوگرد است که از دو گروه اکسو و دو گروه هیدروکسی تشکیل شده است که به صورت کووالانسی به یک اتم گوگرد مرکزی متصل شده اند. نقش یک کاتالیزور را دارد. این یک اسید مزدوج از یک هیدروژن سولفات است. از آنجایی که واکنش هیدراتاسیون اسید سولفوریک به شدت گرمازا است، برای جلوگیری از پاشیدن اسید، رقت‌سازی باید با افزودن اسید به آب به جای آب به اسید انجام شود. از آنجایی که واکنش به پروتونه شدن سریع آب کمک می کند، افزودن اسید به آب تضمین می کند که اسید معرف محدود کننده است. ساختار شیمیایی اسید سولفوریک آزمایشگاهی در شکل زیر ارائه شده است:
                                                                                                                         ساختار شیمیایی اسید سولفوریک آزمایشگاهی


دفع ضایعات سولفوریک اسید

 ماده ریخته شده یا نشت شده را در ظروف بدون منفذ جمع آوری کنید. باقیمانده را با مقدار زیاد آب به بیرون برانید.


انبار کردن و جابه جایی سولفوریک اسید

در مکان های مقاوم در برابر آتش سوزی نگهداری شود. جدا از اکسیدان های قوی نگهداری شود. در بسته نگه دارید. دور از گرما و منابع اشتعال نگهداری شود. دور از مواد ناسازگار مانند عوامل اکسید کننده ، مواد قلیایی، رطوبت نگهداری شود. به علت خصلت خوردگی بالا از تانکرهایی استفاده می شوند که لایه داخلی آنها با مواد پلیمری و مقاوم در برابر اسیدها پوشیده شده اند.


نکات ایمنی، شرایط استفاده و نگهداری سولفوریک اسید

اسید سولفوریک، اسید بسیار قوی و خورنده می‌باشد. نوشیدن آن باعث آسیب‌های شدید دائمی در دهان و سایر بافت‌های مورد تماس می‌شود. تنفس آن بسیار خطرناک بوده و باعث آسیب‌های جدی می‌شود. در صورت تماس با پوست و چشم باعث سوزش و ایجاد زخم می‌شود. در صورت تماس پوست و چشم با آن، باید با آب فراوان شستشو داده و سپس از محلول بی‌کربنات سدیم یک درصد برای شستشو موضع مورد تماس استفاده گردد.
 • شرایط نگهداری: این ماده را با درب بسته در مکان دور از آفتاب، در زیر هود آزمایشگاهی نگهداری کنید.
 • این ماده بسیار سمی، خطرناک و خورنده است.
 • پوشیدن عینک آزمایشگاهی، دستکش (آزمایشگاهی-ایمنی) و ماسک فیلتردار (ویژه مواد شیمیایی) الزامیست.
 • از آشامیدن یا بلعیدن، تماس با پوست و استنشاق آن خودداری کنید.
 • در زیر هود آزمایشگاهی استفاده شود.
 • به علت ماهیت شیمیایی کالا، خریدار موظف است کلیه دستورالعمل های استعمال مربوطه را مطالعه و با اطلاع کافی به خطرات احتمالی آن را خریداری کند.


اثرات مواجهه کوتاه مدت

 • تحریک چشم ها
 • سوزش پوست

اثرات مواجهه طولانی مدت

 • سوزش وتاول زدن پوست وقتی در معرض با پوست قرار گیرد.
 • موجب آسیبهای شدید در دهان میشود.
 • تنفس آن بسیار خطرناک بوده و موجب آسیبهای جدی می شود و دستگاه تنفسی را دچار اختلال می کند.

کاربرد سولفوریک اسید قطران شیمی

 • مناسب برای مدارس (اهداف آموزشی)
 • مناسب دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی
 • مناسب صنایع و کارخانجات
 • مناسب صنایع خانگی و کارگاهی


فروش سولفوریک اسید قطران شیمی

فروشگاه ای آز فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی و لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی است که آماده فروش سولفوریک اسید در بسته بندی های مقرون به صرفه و با کیفیت ممتاز در گرید آموزشی و آزمایشگاهی و از برندهای معتبر ایرانی، هندی، چینی و اروپایی به مدارس، دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی،  صنایع و کارخانجات است.


خرید سولفوریک اسید قطران شیمی

کاربر موظف است پیش از اقدام به خرید این کالا، صفحه قوانین و مقررات وبسایت را مطالعه کند. جهت خرید سولفوریک اسید می توانید از بخش "افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر در وبسایت کنید. از طریق واتس اپ، ایتا، روبیکا با شماره 09925021003 نیز می توانید کالای مورد نظر را مستقیما از شرکت خریداری کنید.
مشخصات فنی
CAS Number
7664-93-9
نام لاتین
Sulfuric acid
فرمول شیمیایی
H2SO4
جرم مولکولی
98.079 g/mole
گرید
Extra pure
شرکت تولید کننده
قطران شیمی
لطفا چند لحظه صبر نمائید

کالاهای مرتبط