لطفا چند لحظه صبر نمائید

اسید سولفوریک 98-95% CAS No: 7664-93-9 Sulfuric Acid

دسته‌بندی: اسید ها
0.0 (0)

توضیحات خلاصه

نام های مترادف: جوهر گوگرد، سولفات هیدروژن

موجود نیست

متاسفانه این کالا در حال حاضر موجود نیست. می‌توانید از محصولات مشابه این کالا دیدن نمایید

نقد و بررسی بازگشت

معرفی و کاربرد اسید سولفوریک:

سولفوریک اسید که در گذشته بنام جوهر گوگرد خوانده می شود، اسیدی بسیار قوی است که با هر نسبتی در آب حل می شود. فرمول شیمیایی آن به صورت H2SO4 می باشد. پی اچ این اسید در حدود 0.5 می باشد. سولفوریک اسید برای نخستین بار توسط ذکریای رازی کشف شد. او با تقطیر کانی های سولفات آهن ومس(II) این اسید را بدست آورد. از سولفوریک اسید در مواد شوینده ودر صنایع رنگ استفاده می شود.
این ماده دارای مولکول‌های قطبی است که می‌توانند با یک‌دیگر پیوند هیدروژنی برقرار کنند. پس سولفوریک اسید مایعی است با نقطه جوش بالا و هم چنین یک مایع ویسکوز (دارای گران روی زیاد) محسوب می‌شود. همین شرایط مولکولی باعث می‌شوند که سولفوریک اسید به خوبی در آب حل شود و محلول‌های اسیدی مختلف تولید کند. 
این ماده از مولکول‌هایی شامل یک اتم گوگرد، چهار اتم اکسیژن و دو اتم هیدروژن ساخته شده است. از آن‌جا که هیدروژن‌ها به اتم اکسیژن متصل هستند، حامل بار مثبت جزیی می‌باشند و قادرند به عنوان هیدروژن اسیدی عمل کنند. با از دست دادن اولین هیدروژن، آنیون هیدروژن‌سولفات تولید می‌شود که با توجه به ساختارهای رزونانسی، بسیار پایدار است.
اسید سولفوریک جزء مواد شیمیایی پراستفاده می‌باشد. این ماده در واکنش‌های شیمیایی و فرآیندهای تولید سایر ترکیبات، کابرد فراوانی دارد. عمده‌ترین استفاده آن در کارخانه‌های تولید کود شیمیایی، استخراج فلزات، سنتزهای شیمیایی، تصفیه پساب‌ها و پالایشگاه‌های نفت می‌باشد. اسید سولفوریک در اثر واکنش با اسید نیتریک، یون نیترونیوم تولید می‌کند که در فرآیند نیترو‌دار کردن ترکیبات استفاده می‌شود.
 

دفع ضایعات اسید سولفوریک:

 ماده ریخته شده یا نشت شده را در ظروف بدون منفذ جمع آوری کنید. باقیمانده را با مقدار زیاد آب به بیرون برانید.
 

انبار کردن و جابه جایی اسید سولفوریک:

در مکان های مقاوم در برابر آتش سوزی نگهداری شود. جدا از اکسیدان های قوی نگهداری شود. در بسته نگه دارید.  دور از گرما و منابع اشتعال نگهداری شود. دور از مواد ناسازگار مانند عوامل اکسید کننده، ، مواد قلیایی، رطوبت نگهداری شود. به علت خصلت خوردگی بالا از تانکرهایی استفاده می شوند که لایه داخلی آنها با مواد پلیمری ومقاوم در برابر اسیدها پوشیده شده اند.
 

خطرات شیمیایی اسید سولفوریک:

اسید سولفوریک، اسید بسیار قوی و خورنده می‌باشد. نوشیدن آن باعث آسیب‌های شدید دائمی در دهان و سایر بافت‌های مورد تماس می‌شود. تنفس آن بسیار خطرناک بوده و باعث آسیب‌های جدی می‌شود. در صورت تماس با پوست و چشم باعث سوزش و ایجاد زخم می‌شود. در صورت تماس پوست و چشم با آن، باید با آب فراوان شستشو داده و سپس از محلول بی‌کربنات سدیم یک درصد برای شستشو موضع مورد تماس استفاده گردد.
 

اثرات مواجهه کوتاه مدت:

  • تحریک چشم ها
  • سوزش پوست

اثرات مواجهه طولانی مدت:

  • سوزش وتاول زدن پوست وقتی در معرض با پوست قرار گیرد.
  • موجب اسیبهای شدید در دهان میشود.
  • تنفس آن بسیار خطرناک بوده وموجب آسیبهای جدی می شود و دستگاه تنفسی را دچار اختلال می کند.

فروش اسید سولفوریک:

"ای آز" فروشگاهی فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی-صنعتی و ملزومات و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی می باشد که آماده فروش اسید سولفوریک در بسته بندی های مقرون به صرفه و با کیفیت ممتاز در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی و از برندهای معتبر هندی، چینی و اروپایی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

خرید اسید سولفوریک:

شما می توانید اسید سولفوریک را با قیمت مناسب در بسته بندی های 50 میلی لیتری، 100 میلی لیتری، 250 میلی لیتری، 500 میلی لیتری، 1 لیتری، 2/5 لیتری، 5 لیتریی و بالاتر از فروشگاه اینترنتی "ای آز" تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.
 
مشخصات فنی بازگشت
CAS Number
7664-93-9
نام لاتین
Sulfuric Acid
فرمول شیمیایی
H2SO4
جرم مولکولی
98.079 g/mole
نام های مترادف
Sulphuric acid
غلظت (درصد)
95-98%
چگالی
1.83 g/mL
دمای ذوب
10.31 °C
دمای جوش
337 °C
رنگ
بی رنگ
شکل ظاهری
مایع
گرید
Reag
شرکت یا کشور تولید کننده
هندی
لطفا چند لحظه صبر نمائید
مقایسه 0 انصراف