لطفا چند لحظه صبر نمائید

شماره ی پیام رسان ها  فقط جهت شرکت ها و فروش سازمانی 09121419192

CAS No: 7647-01-0

دی متیل فرمامید (دکتر مجللی) Extra pure, Dimethylformamide (DMF)


0.0 (0)
بدون دیدگاه
بسته بندی :

خریدار موظف است کلیه دستورالعمل های استعمال مربوطه را مطالعه و با اطلاع کافی آن را خریداری کند.
از بلیعدن، تماس با پوست و استنشاق خودداری کنید.
گارانتی اصالت کالا
ارسال سریع به سراسر کشور
گارانتی برگشت وجه

جهت ارتباط مستقیم روی آیکون مرتبط کلیک کنید
تضمین اصالت کالا

آماده ارسال

470,000 تومان

بازگشت کالا به دلیل "انصراف از خرید" در صورتی مورد قبول است که پلمپ کالا باز نشده باشد.

موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 1 لیتری بسته بندی : 2/5 لیتری

معرفی

معرفی دی متیل فرمامید

دی متیل فرمامید یک ترکیب آلی با فرمول (CH3)2NC(O)H است. این مایع بی رنگ که معمولاً به اختصار DMF خوانده می شود، این مایع بی رنگ با آب و اکثر مایعات آلی همانند کلروفرم، استون، دی کلرومتان، متانول، استونیتریل و .. قابل اختلاط است. DMF یک حلال رایج برای واکنش های شیمیایی است. دی متیل فرمامید بی بو است، اما نمونه های با درجه فنی یا تخریب شده اغلب به دلیل ناخالصی دی متیل آمین، بوی ماهی دارند. ناخالصی های تجزیه دی متیل آمین را می توان با پاشیدن نمونه ها با گاز بی اثر مانند آرگون یا با سونیک کردن نمونه ها تحت فشار کاهش یافته حذف کرد. همانطور که از نام آن مشخص است، از نظر ساختاری با فرمامید مرتبط است. DMF یک حلال قطبی (آب دوست) آپروتیک با نقطه جوش بالا است. واکنش‌هایی را که از مکانیسم‌های قطبی پیروی می‌کنند، مانند واکنش‌های SN2، تسهیل می‌کند.

DMF اولین بار در سال 1893 توسط شیمیدان فرانسوی آلبرت ورلی با تقطیر مخلوطی از دی متیل آمین هیدروکلراید و فرمت پتاسیم تهیه شد. DMF با ترکیب متیل فرمات و دی متیل آمین یا با واکنش دی متیل آمین با مونوکسید کربن تهیه می شود. اگرچه در حال حاضر غیر عملی است، DMF را می توان از دی اکسید کربن فوق بحرانی با استفاده از کاتالیزورهای مبتنی بر روتنیم تهیه کرد. ساختار مولکولی دی متیل فرمامید در شکل زیر ارائه شده است:
ساختار مولکولی دی متیل فرمامید
 


کاربرد دی متیل فرمامید

استفاده اولیه از DMF به عنوان یک حلال با نرخ تبخیر کم است. DMF در تولید الیاف اکریلیک و پلاستیک استفاده می شود. همچنین به عنوان یک حلال در جفت پپتیدی برای داروها، در توسعه و تولید آفت کش ها، و در ساخت چسب، چرم مصنوعی، الیاف، فیلم ها و پوشش های سطحی استفاده می شود. از آن به عنوان یک معرف در سنتز آلدئیدها استفاده می شود.
این یک حلال رایج در واکنش هک است. همچنین یک کاتالیزور رایج است که در سنتز آسیل هالیدها، به ویژه سنتز آسیل کلریدها از اسیدهای کربوکسیلیک با استفاده از اگزالیل یا تیونیل کلرید استفاده می شود. DMF به بیشتر پلاستیک ها نفوذ می کند و باعث متورم شدن آنها می شود. به دلیل این خاصیت DMF برای سنتز پپتید فاز جامد و به عنوان جزئی از پاک کننده های رنگ مناسب است.
 

دفع ضایعات دی متیل فرمامید

ماده ریخته شده یا نشت شده را در ظروف بدون منفذ جمع آوری کنید. باقیمانده را با مقدار زیاد آب به بیرون برانید. مابقی حلال در ظرف ضایعات جمع آوری گردد.
 


انبار کردن و جابه جایی دی متیل فرمامید

در مکان های مقاوم در برابر آتش سوزی نگهداری شود. جدا از اکسیدان های قوی نگهداری شود. در بسته نگه دارید. دور از گرما و منابع اشتعال نگهداری شود. دور از مواد ناسازگار مانند عوامل اکسید کننده، اسیدها، مواد قلیایی، رطوبت نگهداری شود. در ظروف مهروموم شده و در جای خشک و خنک نگهداری گردد.
 


خطرات شیمیایی دی متیل فرمامید

این ماده اشتعال پذیراست و در حضور حرارت و جرقه و شعله خطرناک است.
 


اثرات مواجهه کوتاه مدت

  • تحریک چشم ها
  • خارش، تورم و قرمزی پوست
 


اثرات مواجهه طولانی مدت

  • تشنج و ضعف عضلانی
  • التهاب دستگاه گوارشی
  • اختلال سیستم قلبی و عروقی

فروش دی متیل فرمامید دکتر مجللی

فروشگاه ای آز فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی و لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی است که آماده فروش دی متیل فرمامید در بسته بندی های مقرون به صرفه و با کیفیت ممتاز در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی و از برندهای معتبر ایرانی، هندی، چینی و اروپایی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.

خرید دی متیل فرمامید دکتر مجللی

جهت خرید دی متیل فرمامید آزمایشگاهی دکتر مجللی می توانید از بخش "افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر در وبسایت کنید. از طریق واتس اپ با شماره  09925021003 نیز می توانید کالای مورد نظر را  مستقیما از شرکت خریداری کنید.
مشخصات فنی
CAS Number
68-12-2
نام لاتین
Dimethylformamide
فرمول شیمیایی
HCON(CH3)2
جرم مولکولی
73.09 g/mole
نام های مترادف
N,N-دی متیل متان آمین، N,N-Dimethylmethanamide، DMF
دمای ذوب
-61 °C
دمای جوش
153 °C
رنگ
بی رنگ
شکل ظاهری
مایع
گرید
Extra pure
شرکت تولید کننده
دکتر مجللی
لطفا چند لحظه صبر نمائید

کالاهای مرتبط