لطفا چند لحظه صبر نمائید

شماره ی پیام رسان ها  فقط جهت شرکت ها و فروش سازمانی 09121419192

CAS No: 67-56-1

متانول HPLC (دکتر مجللی) Methanol


0.0 (0)
بدون دیدگاه
بسته بندی :

ارسال این کالا فقط از طریق چاپار یا تیپاکس امکانپذیر است. لطفا پست را انتخاب نکنید.
خریدار موظف است کلیه دستورالعمل های استعمال مربوطه را مطالعه و با اطلاع کافی آن را خریداری کند.
پوشیدن دستکش، ماسک و عینک آزمایشگاهی الزامیست.
از بلیعدن، تماس با پوست و استنشاق خودداری کنید.
تضمین اصالت و کیفیت کالا

جهت ارتباط مستقیم روی آیکون مرتبط کلیک کنید
تضمین اصالت کالا

آماده ارسال

650,000 تومان

بازگشت کالا به دلیل "انصراف از خرید" در صورتی مورد قبول است که پلمپ کالا باز نشده باشد.

موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 2/5 لیتری

کالاهای مشابه

معرفی

معرفی متانول HPLC

متانول (CH3OH)، همچنین به نام متیل الکل، الکل چوب، یا روح چوب، ساده ترین یک سری طولانی از ترکیبات آلی به نام الکل است که از یک گروه متیل (CH3) مرتبط با یک گروه هیدروکسی (OH) تشکیل شده است. متانول قبلاً با تقطیر مخرب چوب تولید می شد. روش مدرن تهیه متانول بر اساس ترکیب مستقیم گاز مونوکسید کربن و هیدروژن در حضور کاتالیزور است. به طور فزاینده ای، گاز سنتز، مخلوطی از هیدروژن و مونوکسید کربن مشتق شده از زیست توده، برای تولید متانول استفاده می شود.

در گذشته متانول را از تقطیر تخریبی چوب به دست می آورند و این در حالی است که در دنیای امروز روش های جدید تری را برای تهیه این الکل به کار می گیرند. در روش مدرن، متانول آزمایشگاهی از ترکیب مستقیم گاز مونواکسید کربن و هیدروژن در حضور کاتالیزور بدست می آید. پتانسیل های ذاتی متانول باعث شده تا بسیاری از افراد متخصص بپذیرند که این نوع الکل می تواند در آینده سوختی رایج، سازگار با محیط زیست و یکی از منابع انرژی پاک به حساب بیاید. گرچه همین حالا هم بسیاری از کارخانه ها از این ترکیب پرکاربرد به عنوان سوخت مصرفی خود استفاده می کنند. متانول در درجه اول به عنوان یک حلال صنعتی شناخته شده که از این کاربرد این ماده شیمایی برای تهیه انواع جوهر، رزین، چسب و رنگ استفاده می شود. علاوه بر این موارد، این الکل نقش حلالیت خود را در زمینه داروسازی و آزمایشگاه های شیمی نیز به خوبی به نمایش می گذارد.

متانول مایعی بی رنگ است که در دمای 64.96 درجه سانتی گراد (148.93 درجه فارنهایت) می جوشد و در دمای 93.9- درجه سانتی گراد (137- درجه فارنهایت) جامد می شود. با هوا مخلوط های انفجاری تشکیل می دهد و با شعله غیر نورانی می سوزد. کاملاً در آب قابل اختلاط است. متانول بویی شبیه به الکل اتیلیک (اتانول)، مسموم کننده مشروبات الکلی دارد، اما سم خطرناکی است. بسیاری از موارد کوری یا مرگ ناشی از نوشیدن مخلوط های حاوی آن بوده است. ساختار مولکولی متانول در شکل زیر ارائه شده است:
ساختار مولکولی متانول HPLC
 


کاربرد متانول

یکی از رایج ترین کاربرد های متانول، استفاده از آن در تولید انواع ضد یخ است. متانول آزمایشگاهی به واسطه ویژگی های ذاتی اش، باعث کاهش نقطه انجماد محلول های آبی و افزایش نقطه جوش آن ها می شود. بنابراین تولید کنندگان ضد یخ از این الکل استفاده می کنند تا آب مورد استفاده برای شستشوی شیشه جلوی ماشین و یا آب رادیاتور یخ نزند. متانول خالص یک ماده مهم در سنتز شیمیایی است. مشتقات آن در مقادیر زیادی برای ساخت تعداد زیادی از ترکیبات، از جمله بسیاری از مواد رنگزای مصنوعی مهم، رزین ها، مواد دارویی و عطر استفاده می شود. مقادیر زیادی برای مواد رنگزا به دی متیلانیلین و برای رزین های مصنوعی به فرمالدئید تبدیل می شود. همچنین در ضدیخ های خودرو، در سوخت موشک و به عنوان یک حلال عمومی استفاده می شود. متانول همچنین یک سوخت با اکتان بالا و سوخت پاک است که یک جایگزین بالقوه مهم برای بنزین در وسایل نقلیه خودرویی است. متانول به دست آمده از چوب عمدتاً برای تبدیل الکل اتیلیک صنعتی برای نوشیدن استفاده می شود. متانول HPLC برای کروماتوگرافی مایع استفاده می شود و بالاترین خلوص را در بین متانول آزمایشگاهی دارد.


دفع ضایعات متانول HPLC

 ماده ریخته شده یا نشت شده و یا ویست و باقیمانده متانول HPLC را در ظروف بدون منفذ جمع آوری کنید. باقیمانده را با مقدار زیاد آب به بیرون هدایت کنید.


انبار کردن و جابه جایی متانول HPLC

 در مکان های مقاوم در برابر آتش سوزی نگهداری شود. جدا از اکسیدان های قوی نگهداری شود. در بسته نگه دارید. دور از گرما و منابع اشتعال نگهداری شود. دور از مواد ناسازگار مانند عوامل اکسید کننده، اسیدها، مواد قلیایی، رطوبت نگهداری شود.


خطرات شیمیایی متانول HPLC

به شدت با اکسیدان های قوی مانند نیترات جیوه و یا پرکلریت منیزم واکنش داده و منجر به آتش  سوزی و انفجار می شود. بین متانول و فلزاتی از قبیل پتاسیم، منیزیم، اکسیدکننده هایی مثل پرکلرات باریم، برومین کلرین، پراکسید هیدروژن و سدیم در صورت وجود حرارت خاصیت انفجاری ایجاد می شود. متانول با کلروفرم، دی اتیل روی، کلریدسیانوریک و نیتریک اسید شدیداً واکنش می دهد. درصورت تجزیه حرارتی به دی اکسیدکربن و فرمالدئید تولید می شود.
 


اثرات مواجهه کوتاه مدت

  • تحریک چشم ها
  • تحریک دستگاه تنفسی
  • تاثیر بر دستگاه اعصاب مرکزی


اثرات مواجهه طولانی مدت

  • سبب تخریب چربی پوست
  • تاثیر بر دستگاه تنفسی فوقانی و دستگاه اعصاب مرکزی و منجر به تحریک، سر درد، خستگی و فقدان تمرکز می شود.
  • مصرف گوارشی آن منجر به سیروز کبدی می شود.

فروش متانول HPLC دکتر مجللی

فروشگاه ای آز فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی و لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی است که آماده فروش اسید سولفوریک در بسته بندی های مقرون به صرفه و با کیفیت ممتاز در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی و از برندهای معتبر ایرانی، هندی، چینی و اروپایی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.


خرید متانول HPLC دکتر مجللی

جهت خرید متانول HPLC دکتر مجللی می توانید از بخش "افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر در وبسایت کنید. از طریق واتس اپ با شماره  09925021003 نیز می توانید کالای مورد نظر را  مستقیما از شرکت خریداری کنید.

مشخصات فنی
CAS Number
67-56-1
نام لاتین
Methanol
فرمول شیمیایی
CH3OH
جرم مولکولی
32.04 g/mole
نام های مترادف
Hydroxymethane, MeOH, Methyl alcohol, Methyl hydroxide, Methylic alcohol, Methylol
دمای ذوب
-97.6 °C
دمای جوش
64.7 °C
رنگ
بی رنگ
شکل ظاهری
مایع
دمای خود آتشگیری
470 °C
گرید
HPLC
شرکت تولید کننده
نوترون
طول موج جذبی
205 nm
لطفا چند لحظه صبر نمائید

کالاهای مرتبط