لطفا چند لحظه صبر نمائید

شماره ی پیام رسان ها  فقط جهت شرکت ها و فروش سازمانی 09121419192

CAS No: 75-05-8

استونیتریل HPLC (نوترون) Acetonitrile


0.0 (0)
بدون دیدگاه
بسته بندی :

ارسال این کالا فقط از طریق چاپار یا تیپاکس امکانپذیر است. لطفا پست را انتخاب نکنید.
خریدار موظف است کلیه دستورالعمل های استعمال مربوطه را مطالعه و با اطلاع کافی آن را خریداری کند.
پوشیدن دستکش، ماسک و عینک آزمایشگاهی الزامیست.
از بلیعدن، تماس با پوست و استنشاق خودداری کنید.
تضمین اصالت و کیفیت کالا
نام های مترادف: اتان نیتریل، اتیل نیتریل، متیل سیانید

جهت ارتباط مستقیم روی آیکون مرتبط کلیک کنید
تضمین اصالت کالا

آماده ارسال

840,000 تومان

بازگشت کالا به دلیل "انصراف از خرید" در صورتی مورد قبول است که پلمپ کالا باز نشده باشد.

موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 1 لیتری بسته بندی : 2/5 لیتری

معرفی

معرفی و کاربرد استونیتریل

استونیتریل که اغلب به اختصار MeCN (متیل سیانید) خوانده می شود، ترکیب شیمیایی با فرمول CH3CN است. استونیتریل یک محصول جانبی است که در حین تولید آکریلونیتریل به وجود می آید. مایعی بی رنگ، بسیار خطرناک و حساس،  دارای بوی خاص مانند اتر، دارای خواص حلال بسیار خوبی است و می تواند انواع مختلفی از مواد آلی، معدنی و گازی  را حل  کند. قابل اختلاط با آب و الکل است. این حلال می تواند برای سنتز ویتامین A، کورتیزون، داروهای آمین کربن و واسطه حلال، مورد استفاده قرار گیرد. همچنین در تولید ویتامین B1 استفاده شود. از این حلال در کرماتوگرافی مایع  بخصوص در آزمایشگاههای داروسازی استفاده می شود. استو نیتریل در شیمی معدنی به عنوان حلال استفاده می شود و اغلب یک لیگاند قابل جایگزینی است. ساختار مولکولی استونیتریل در شکل زیر نمایش داده شده است:
ساختار مولکولی استونیتریل

استونیتریل به صورت یک مایع شفاف بی رنگ با بوی معطر ظاهر می شود. نقطه اشتعال 42 درجه فارنهایت چگالی 0.783 گرم بر سانتی متر مکعب. با جذب پوستی سمی است. چگالی کمتر از آب بخارها متراکم تر از هوا هستند.استونیتریل کاربردهای زیادی دارد، از جمله به عنوان حلال، برای چرخاندن الیاف و در باتری های لیتیومی. عمدتاً در هوای اگزوز خودروها و تأسیسات تولیدی یافت می شود. قرار گرفتن در معرض استنشاق حاد (کوتاه مدت) منجر به تحریک غشاهای مخاطی می شود. قرار گرفتن در معرض مزمن (طولانی مدت) منجر به اثرات سیستم عصبی مرکزی مانند سردرد، بی حسی و لرزش می شود. هیچ اطلاعاتی در مورد اثرات سرطان زایی آن در انسان در دسترس نیست. EPA آن را به عنوان گروه D طبقه بندی کرده است که جزو مواد سرطان زا برای انسان نیست.

در آزمایشگاه، از آن به عنوان یک حلال با قطبیت متوسط استفاده می شود که با آب و طیف وسیعی از حلال های آلی قابل اختلاط است، اما قابل اختلاط با هیدروکربن های اشباع نیست. دارای محدوده مایع مناسب و ثابت دی الکتریک بالای 38.8 است با ممان دوقطبی  3.92D.  استونیتریل طیف وسیعی از ترکیبات یونی و غیر قطبی را حل می کند و به عنوان یک فاز متحرک در HPLC و LC-MS مفید است.
 

دفع ضایعات استونیتریل

 ضایعات تا حد ممکن بایستی خیلی پایین باشد. پسماند نباید درحضور مواد آتش زا قرارگیرد. پسماند بایستی دور ریخته شود و بخارات ناشی از پسماند خطرناک است.


انبار کردن و جابه جایی استونیتریل

دوراز حرارت وآتش نگهداری شوند.در هنگام انبار کردن ازلباسهای محافظ استفاده شود. از تماس بامواد ناسازگار مانند عوامل اکسید کننده، عوامل کاهش دهنده، اسیدها و بازها جلوگیری شود. ذخیره سازی در یک منطقه جداگانه وحفاظت شده صورت گیرد. ظرف شامل استونیتریل بایستی مهروموم شود. در مجاورت آنها از سیستمهای جرق زننده استفاده نشود ودمای نگهداری بالاتر از 23 درجه سانتی گراد نرود.


خطرات شیمیایی استونیتریل

در حضور مواد اکسید کننده و مواد احیا کننده خطرناک است. با اسیدها و بازها نیز بشدت واکنش می دهند. با اسیدها و بازها نیز بشدت واکنش می دهند. این حلال به راحتی از طریق پوست جذب بدن می شود، بنابراین پوشیدن دو جفت دستکش نیتریلی در هنگام کار با آن ضروری است.


اثرات مواجهه کوتاه مدت

  • تحریک چشم ها
  • تحریک دستگاه تنفسی
  • تحریک غشاهای مخاطی


اثرات مواجهه طولانی مدت

  • موجب اختلال در سیستم متابولیسم بدن می شود.
  • سیانید موجود در آن در صورت وجود در خون خطرناک است.


فروش استونیتریل نوترون

فروشگاه ای آز فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی و لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی است که آماده فروش استونیتریل در بسته بندی های مقرون به صرفه و با کیفیت ممتاز در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی و از برندهای معتبر ایرانی، هندی، چینی و اروپایی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 


خرید استونیتریل نوترون 

کاربر موظف است پیش از اقدام به خرید این کالا، صفحه قوانین و مقررات وبسایت را مطالعه کند. شما می توانید استونیتریل را با قیمت مناسب در بسته بندی های 1 لیتری، 2/5 لیتری، 5 لیتریی و بالاتر از فروشگاه اینترنتی ای آز  تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.

مشخصات فنی
CAS Number
75-95-7
نام لاتین
Acetonitrile
فرمول شیمیایی
C2H3N
جرم مولکولی
41.053 g/mole
نام های مترادف
MeCN (methyl cyanide)
دمای ذوب
-46 °C
دمای جوش
81.3 °C
رنگ
بی رنگ
دمای خود آتشگیری
523 °C
شکل ظاهری
مایع
گرید
HPLC
شرکت تولید کننده
نوترون
طول موج جذبی
195 nm
لطفا چند لحظه صبر نمائید

کالاهای مرتبط