لطفا چند لحظه صبر نمائید
مشتری گرامی، در حال حاضر ارسال سفارشات بالاتر از یک میلیون تومان برای کلیه ی شهرهای ایران رایگان می باشد به استثناء کالاهای حجیم، سنگین و مایعات

0.0 (0)
بدون دیگاه
بسته بندی :

نام های رایج: تترا اتوکسی سیلان (TEOS)
منبع آلمانی

آماده ارسال

180,000 تومان
موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 100 میلی لیتری

کالاهای مشابه

معرفی

معرفی تترا اتیل اورتوسیلیکات

تترا اتیل ارتوسیلیکات با نام رسمی تترا اتوکسی سیلان (TEOS)، اتیل سیلیکات یک ترکیب شیمیایی آلی با فرمول Si(OC2H5)4 است. TEOS یک مایع بی رنگ است که در آب تجزیه می شود. TEOS اتیل استر اسید ارتوسیلیک، Si(OH)4 است. این رایج ترین آلکوکسید سیلیکون است. TEOS یک مولکول چهار وجهی است. مانند بسیاری از آنالوگ های آن، با الکلیزاسیون تتراکلرید سیلیکون تهیه می شود. با آب واکنش می دهد اما در اتانول و 2-پروپانول حل می شود. ساختار شیمیایی تترا اتیل اورتوسیلیکات در شکل زیر ارائه شده است:

ساختار شیمیایی تترا اتیل اورتوسیلیکات

کاربرد تترا اتیل اورتوسیلیکات

  • TEOS عمدتاً به عنوان یک عامل اتصال عرضی در پلیمرهای سیلیکون و به عنوان پیش ماده ای برای دی اکسید سیلیکون در صنعت نیمه هادی استفاده می شود.
  • TEOS همچنین به عنوان منبع سیلیس برای سنتز برخی زئولیت ها استفاده می شود. 
  • از دیگر کاربردها می توان به پوشش های فرش و سایر اشیاء اشاره کرد.
  • TEOS در تولید آئروژل استفاده می شود. این برنامه ها از واکنش پذیری پیوندهای Si-OR سوء استفاده می کنند. 
  • TEOS در طول تاریخ به عنوان یک افزودنی برای سوخت موشک های مبتنی بر الکل برای کاهش شار حرارتی به دیواره محفظه موتورهای خنک کننده احیاکننده تا بیش از 50٪ استفاده شده است.
  • TEOS در صنعت ریخته‌گری فولاد به‌عنوان یک چسب و سفت‌کننده معدنی برای ساخت قالب‌های قالب‌گیری سرامیکی مبتنی بر سیلیس استفاده می‌شود.
  • به عنوان چسب معدنی برای پوشش‌ها (غیرفعال‌سازی) مواد مختلف مانند فولاد، شیشه، برنج و حتی چوب به منظور مقاوم‌سازی سطوح در برابر آب، اکسیژن و دمای بالا. 
  • به عنوان افزودنی به پلیمرهای جامد برای افزایش چسبندگی به شیشه، فولاد یا چوب.
  • به عنوان یک چسب برای تاج دندان چینی.


فروش تترا اتیل اورتوسیلیکات دلتاکم

فروشگاه ای آز فعال در حوزه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی و لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی است که آماده فروش تترا اتیل اورتوسیلیکات در بسته بندی های مقرون به صرفه و با کیفیت ممتاز  و تضمینی در گرید فوق خالص  آزمایشگاهی و از برندهای معتبر  اروپایی به پژوهشگران و دانشگاهیان است.
 

خرید تترا اتیل اورتوسیلیکات دلتاکم

جهت خرید تترا اتیل اورتوسیلیکات دلتاکم می توانید از بخش "افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر در وبسایت کنید. از طریق واتس اپ با شماره  09925021003 نیز می توانید کالای مورد نظر را  مستقیما از شرکت خریداری کنید و در سراسر ایران تحویل بگیرید.
 
مشخصات فنی
CAS Number
78-10-4
نام لاتین
Tetraethyl orthosilicate
فرمول شیمیایی
SiC8H20O4
جرم مولکولی
208.33 g/mole
نام های مترادف
tetraethyl orthosilicate; ethyl silicate, tetra-; silicic acid tetraethyl ester; silicon(IV) ethoxide; TEOS; tetraethyl silicate (ortho-)
دمای ذوب
-77 °C
دمای جوش
168 °C
محلولیت
با آب واکنش می دهد. در اتانول حل می شود.
شکل ظاهری
مایع بی رنگ
گرید
Extra pure
شرکت تولید کننده
دلتاکم
لطفا چند لحظه صبر نمائید
مقایسه سریع
لطفا چند لحظه صبر نمائید

کالاهای مرتبط