لطفا چند لحظه صبر نمائید

شماره ی پیام رسان ها  فقط جهت شرکت ها و فروش سازمانی 09121419192

CAS No:67-63-0

2-پروپانول (دکتر مجللی) Isopropanol, Isopropyl Alcohol (Extra pure)


0.0 (0)
بدون دیدگاه
بسته بندی :

ارسال این کالا فقط از طریق چاپار یا تیپاکس امکانپذیر است. لطفا پست را انتخاب نکنید.
خریدار موظف است کلیه دستورالعمل های استعمال مربوطه را مطالعه و با اطلاع کافی آن را خریداری کند.
پوشیدن دستکش، ماسک و عینک آزمایشگاهی الزامیست.
از بلیعدن، تماس با پوست و استنشاق خودداری کنید.
تضمین اصالت و کیفیت کالا

جهت ارتباط مستقیم روی آیکون مرتبط کلیک کنید
تضمین اصالت کالا

آماده ارسال

360,000 تومان

بازگشت کالا به دلیل "انصراف از خرید" در صورتی مورد قبول است که پلمپ کالا باز نشده باشد.

موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 1 لیتری بسته بندی : 2/5 لیتری بسته بندی : 20 لیتری

کالاهای مشابه

معرفی

معرفی و کاربرد 2-پروپانول

نام دیگر 2-پروپانول، ایزوپروپانول و ایزوپروپیل الکل می باشد. آن یک ترکیب شیمیایی بی رنگ و قابل اشتعال (فرمول شیمیایی CH3CHOHCH3) با بوی الکلی قوی است. به عنوان یک گروه ایزوپروپیل متصل به یک گروه هیدروکسیل، ساده ترین مثال از الکل ثانویه است که در آن اتم کربن الکل به دو اتم کربن دیگر متصل است. این یک ایزومر ساختاری پروپان-1-اول و اتیل متیل اتر است. این ماده در ساخت طیف گسترده ای از مواد شیمیایی صنعتی و خانگی استفاده می شود و یک عنصر رایج در محصولاتی مانند ضدعفونی کننده دست و مواد شوینده است. سالانه بیش از یک میلیون تن در سراسر جهان تولید می شود.


کاربرد 2-پروپانول

ایزوپروپیل الکل طیف وسیعی از ترکیبات غیر قطبی را حل می کند. به سرعت تبخیر می شود و گریدهای معمولی موجود بر خلاف برخی از حلال های رایج دیگر وقتی به عنوان مایع تمیز کننده استفاده می شود، اثری از روغن باقی نمی گذارد. همچنین نسبتاً غیر سمی است. بنابراین، به طور گسترده ای به عنوان یک حلال و به عنوان یک مایع پاک کننده استفاده می شود، به ویژه برای شرایطی که ممکن است روغن ها یا سایر باقیمانده های مبتنی بر روغن وجود داشته باشد که به راحتی با آب تمیز نمی شوند، به راحتی تبخیر می شوند و (بسته به محتوای آب، و سایر عوامل بالقوه) ) خطر خوردگی یا زنگ زدگی کمتری نسبت به آب معمولی دارد.

این ماده همراه با اتانول، n-بوتانول و متانول در گروه حلال های الکلی قرار می گیرد. ایزوپروپیل الکل معمولاً برای تمیز کردن عینک ها، کنتاکت های الکتریکی، سر نوارهای صوتی یا تصویری، دی وی دی و سایر لنزهای دیسک نوری، حذف خمیر حرارتی از هیت سینک ها روی پردازنده ها و سایر بسته های آی سی استفاده می شود.


خصوصیات ایزوپروپیل الکل

2-پروپانول در آب، اتانول و کلروفرم قابل اختلاط است زیرا مانند این ترکیبات، آن یک مولکول قطبی است. اتیل سلولز، پلی وینیل بوتیرال، بسیاری از روغن ها، آلکالوئیدها و رزین های طبیعی را حل می کند. بر خلاف اتانول یا متانول، ایزوپروپیل الکل با محلول های نمکی قابل اختلاط نیست و با افزودن نمکی مانند کلرید سدیم می توان آن را از محلول های آبی جدا کرد. این فرآیند در زبان محاوره ای نمک زدایی نامیده می شود و باعث می شود که ایزوپروپیل الکل غلیظ به یک لایه مجزا جدا شود.

2-پروپانول با آب یک آزئوتروپ تشکیل می دهد که نقطه جوش 80.37 درجه سانتیگراد (176.67 درجه فارنهایت) و ترکیبی 87.7٪ جرمی (91٪ حجمی) ایزوپروپیل الکل را ایجاد می کند. مخلوط های الکلی نقطه ذوب ضعیفی دارند. طعم آن کمی تلخ است و نوشیدن آن بی خطر است. ایزوپروپیل الکل با کاهش دما به طور فزاینده ای چسبناک می شود و در دمای 89- درجه سانتی گراد (128- درجه فارنهایت) منجمد می شود. ایزوپروپیل الکل دارای حداکثر جذب در 205 نانومتر در طیف مرئی ماوراء بنفش است.


نکات ایمنی کار با 2-پروپانول

در محیط های عاری ازهرگونه حرارت وجرقه نگهداری شوند. چون پراکسید موجود در داخل آنها خطرناک است. در ظرف مهروموم شده ودر محیط سرد وخنک نگهداری شود. 2-پروپانول در برخورد با اکسیژن هوا پراکسید تولید می کند که ممکن است در برابر حرارت وضربات مکانیکی منجر به انفجار می شود. ماده ریخته شده در آزمایشگاه توسط ظرف ضایعات جمع آوری می شود.


اثرات مواجهه کوتاه مدت

  • تحریک چشم ها
  • سوزش پوست

اثرات مواجهه طولانی مدت

  • در اثرمواجهه بیشتر با آن موچب تحریک مخاط ودستگاه تنفسی می شود.
  • التهاب دستگاه گوارشی
  • سرگیجه وافسردگی 

فروش ایزوپروپیل الکل دکتر مجللی

فروشگاه ای آز فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی-صنعتی و ملزومات و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی می باشد که آماده فروش ایزوپروپیل الکل در بسته بندی های مقرون به صرفه و با کیفیت ممتاز در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی و از برندهای معتبر ایرانی، هندی، چینی و اروپایی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

خرید ایزوپروپیل الکل دکتر مجللی

شما می توانید ایزوپروپیل الکل را با قیمت مناسب در بسته بندی های 50 میلی لیتری، 100 میلی لیتری، 250 میلی لیتری، 500 میلی لیتری، 1 لیتری، 2/5 لیتری، 5 لیتریی و بالاتر از فروشگاه اینترنتی "ای آز" تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.
 
مشخصات فنی
CAS Number
67-63-0
نام لاتین
Isopropanol or 2-propanol
فرمول شیمیایی
C3H8O
جرم مولکولی
60.096 g/mole
نام های مترادف
ایزو پروپیل الکل
دمای ذوب
-89 °C
دمای خود آتشگیری
399 °C
دمای جوش
82.6 °C
محلولیت
امتزاج پذیر با آب
رنگ
بی رنگ
شکل ظاهری
مایع
گرید
Extra pure
شرکت تولید کننده
دکتر مجللی
لطفا چند لحظه صبر نمائید
مقایسه سریع
لطفا چند لحظه صبر نمائید