لطفا چند لحظه صبر نمائید

2-پروپانول Extra pure (دکتر مجللی) CAS No:67-63-0 Isopropanol, Isopropyl Alcohol


انتخاب بسته بندی :
موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 1 لیتری بسته بندی : 2/5 لیتری بسته بندی : 5 لیتری بسته بندی : 10 لیتری بسته بندی : 20 لیتری

توضیحات خلاصه

نام های مترادف: 2-پروپانول، ایزوپروپیل الکل

آماده ارسال

این کالا در حال حاضر در انبار موجود ، آماده پردازش و ارسال است

235,000تومان
نقد و بررسی بازگشت

معرفی و کاربرد 2-پروپانول

نام دیگر 2-پروپانول، ایزوپروپانول و ایزوپروپیل الکل می باشد. آن یک ترکیب شیمیایی بی رنگ و قابل اشتعال (فرمول شیمیایی CH3CHOHCH3) با بوی الکلی قوی است. به عنوان یک گروه ایزوپروپیل متصل به یک گروه هیدروکسیل، ساده ترین مثال از الکل ثانویه است که در آن اتم کربن الکل به دو اتم کربن دیگر متصل است. این یک ایزومر ساختاری پروپان-1-اول و اتیل متیل اتر است. این ماده در ساخت طیف گسترده ای از مواد شیمیایی صنعتی و خانگی استفاده می شود و یک عنصر رایج در محصولاتی مانند ضدعفونی کننده دست و مواد شوینده است. سالانه بیش از یک میلیون تن در سراسر جهان تولید می شود.


کاربرد 2-پروپانول

ایزوپروپیل الکل طیف وسیعی از ترکیبات غیر قطبی را حل می کند. به سرعت تبخیر می شود و گریدهای معمولی موجود بر خلاف برخی از حلال های رایج دیگر وقتی به عنوان مایع تمیز کننده استفاده می شود، اثری از روغن باقی نمی گذارد. همچنین نسبتاً غیر سمی است. بنابراین، به طور گسترده ای به عنوان یک حلال و به عنوان یک مایع پاک کننده استفاده می شود، به ویژه برای شرایطی که ممکن است روغن ها یا سایر باقیمانده های مبتنی بر روغن وجود داشته باشد که به راحتی با آب تمیز نمی شوند، به راحتی تبخیر می شوند و (بسته به محتوای آب، و سایر عوامل بالقوه) ) خطر خوردگی یا زنگ زدگی کمتری نسبت به آب معمولی دارد.

این ماده همراه با اتانول، n-بوتانول و متانول در گروه حلال های الکلی قرار می گیرد. ایزوپروپیل الکل معمولاً برای تمیز کردن عینک ها، کنتاکت های الکتریکی، سر نوارهای صوتی یا تصویری، دی وی دی و سایر لنزهای دیسک نوری، حذف خمیر حرارتی از هیت سینک ها روی پردازنده ها و سایر بسته های آی سی استفاده می شود.


خصوصیات ایزوپروپیل الکل

2-پروپانول در آب، اتانول و کلروفرم قابل اختلاط است زیرا مانند این ترکیبات، آن یک مولکول قطبی است. اتیل سلولز، پلی وینیل بوتیرال، بسیاری از روغن ها، آلکالوئیدها و رزین های طبیعی را حل می کند. بر خلاف اتانول یا متانول، ایزوپروپیل الکل با محلول های نمکی قابل اختلاط نیست و با افزودن نمکی مانند کلرید سدیم می توان آن را از محلول های آبی جدا کرد. این فرآیند در زبان محاوره ای نمک زدایی نامیده می شود و باعث می شود که ایزوپروپیل الکل غلیظ به یک لایه مجزا جدا شود.

2-پروپانول با آب یک آزئوتروپ تشکیل می دهد که نقطه جوش 80.37 درجه سانتیگراد (176.67 درجه فارنهایت) و ترکیبی 87.7٪ جرمی (91٪ حجمی) ایزوپروپیل الکل را ایجاد می کند. مخلوط های الکلی نقطه ذوب ضعیفی دارند. طعم آن کمی تلخ است و نوشیدن آن بی خطر است. ایزوپروپیل الکل با کاهش دما به طور فزاینده ای چسبناک می شود و در دمای 89- درجه سانتی گراد (128- درجه فارنهایت) منجمد می شود. ایزوپروپیل الکل دارای حداکثر جذب در 205 نانومتر در طیف مرئی ماوراء بنفش است.


نکات ایمنی کار با 2-پروپانول

در محیط های عاری ازهرگونه حرارت وجرقه نگهداری شوند. چون پراکسید موجود در داخل آنها خطرناک است. در ظرف مهروموم شده ودر محیط سرد وخنک نگهداری شود. 2-پروپانول در برخورد با اکسیژن هوا پراکسید تولید می کند که ممکن است در برابر حرارت وضربات مکانیکی منجر به انفجار می شود. ماده ریخته شده در آزمایشگاه توسط ظرف ضایعات جمع آوری می شود.


اثرات مواجهه کوتاه مدت

  • تحریک چشم ها
  • سوزش پوست

اثرات مواجهه طولانی مدت

  • در اثرمواجهه بیشتر با آن موچب تحریک مخاط ودستگاه تنفسی می شود.
  • التهاب دستگاه گوارشی
  • سرگیجه وافسردگی 

فروش ایزوپروپیل الکل دکتر مجللی

فروشگاه ای آز فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی-صنعتی و ملزومات و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی می باشد که آماده فروش ایزوپروپیل الکل در بسته بندی های مقرون به صرفه و با کیفیت ممتاز در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی و از برندهای معتبر ایرانی، هندی، چینی و اروپایی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

خرید ایزوپروپیل الکل دکتر مجللی

شما می توانید ایزوپروپیل الکل را با قیمت مناسب در بسته بندی های 50 میلی لیتری، 100 میلی لیتری، 250 میلی لیتری، 500 میلی لیتری، 1 لیتری، 2/5 لیتری، 5 لیتریی و بالاتر از فروشگاه اینترنتی "ای آز" تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.
 
مشخصات فنی بازگشت
CAS Number
67-63-0
نام لاتین
Isopropanol or 2-propanol
فرمول شیمیایی
C3H8O
جرم مولکولی
60.096 g/mole
نام های مترادف
ایزو پروپیل الکل
دمای ذوب
-89 °C
دمای جوش
82.6 °C
دمای خود آتشگیری
399 °C
رنگ
بی رنگ
محلولیت
امتزاج پذیر با آب
شکل ظاهری
مایع
گرید
Extra pure
شرکت تولید کننده
دکتر مجللی
لطفا چند لحظه صبر نمائید
لطفا چند لحظه صبر نمائید
مقایسه 0 انصراف
whatsapp