لطفا چند لحظه صبر نمائید

اسید سولفوریک 98-95% (نوترون) CAS No: 7664-93-9 Sulfuric Acid


انتخاب بسته بندی :
موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 1 لیتری بسته بندی : 2/5 لیتری

توضیحات خلاصه

نام های مترادف: جوهر گوگرد، سولفات هیدروژن

آماده ارسال

این کالا در حال حاضر در انبار موجود ، آماده پردازش و ارسال است

100,000تومان
نقد و بررسی بازگشت

معرفی و کاربرد اسید سولفوریک آزمایشگاهی

اسید سولفوریک آزمایشگاهی یک مایع بی رنگ است. با آزاد شدن گرما در آب حل می شود. برای فلزات و بافت ها خورنده است. در تماس با چوب و بیشتر مواد آلی دیگر زغال می کند، اما بعید است که باعث آتش سوزی شود. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض غلظت های کم یا قرار گرفتن کوتاه مدت در معرض غلظت های بالا از اسید سولفوریک آزمایشگاهی می تواند اثرات نامطلوبی بر سلامتی ناشی از استنشاق داشته باشد. از آن برای ساخت کودها و سایر مواد شیمیایی، در پالایش نفت، در تولید آهن و فولاد و برای بسیاری از مصارف دیگر استفاده می شود. در سال های اخیر استفاده از این اسید در استخراج طلا از بردهای الکترونیکی بسیار رایج می کنند.

اسید سولفوریک که نام دیگر آن جوهر گوگرد است یکی از مواد شیمیایی بسیار مهم است و تولید اسید سولفوریک یک کشور شاخص خوبی برای قدرت صنعتی آن است. به طور گسترده ای با روش های مختلف مانند فرآیند تماس، فرآیند اسید سولفوریک مرطوب، فرآیند اتاق سرب و برخی روش های دیگر تولید می شود. اسید سولفوریک نیز یک ماده کلیدی در صنایع شیمیایی است. این ماده بیشتر در تولید کود استفاده می شود، اما در فرآوری مواد معدنی، پالایش نفت، پردازش فاضلاب و سنتز شیمیایی نیز مهم است. این طیف گسترده ای از کاربردهای نهایی از جمله در پاک کننده های تخلیه اسیدی خانگی، به عنوان یک الکترولیت در باتری های اسید سرب، در خشک کردن یک ترکیب و در عوامل تمیز کننده مختلف دارد. اسید سولفوریک را می توان با حل کردن تری اکسید گوگرد در آب به دست آورد.ویژگی های اسید سولفوریک آزمایشگاهی

اگرچه تقریباً محلول اسید سولفوریک 100٪ می تواند ساخته شود، از دست دادن متعاقب SO3 در نقطه جوش، غلظت آن را به 98.3٪ اسید می رساند. عیار 98.3 درصد در ذخیره سازی پایدارتر است و شکل معمول چیزی است که به عنوان "اسید سولفوریک غلیظ" توصیف می شود. اسید سولفوریک یک اکسواسید گوگرد است که از دو گروه اکسو و دو گروه هیدروکسی تشکیل شده است که به صورت کووالانسی به یک اتم گوگرد مرکزی متصل شده اند. نقش یک کاتالیزور را دارد. این یک اسید مزدوج از یک هیدروژن سولفات است. از آنجایی که واکنش هیدراتاسیون اسید سولفوریک به شدت گرمازا است، برای جلوگیری از پاشیدن اسید، رقت‌سازی باید با افزودن اسید به آب به جای آب به اسید انجام شود. از آنجایی که واکنش به پروتونه شدن سریع آب کمک می کند، افزودن اسید به آب تضمین می کند که اسید معرف محدود کننده است. ساختار شیمیایی اسید سولفوریک آزمایشگاهی در شکل زیر ارائه شده است:
ساختار شیمیایی اسید سولفوریک آزمایشگاهی


دفع ضایعات اسید سولفوریک آزمایشگاهی

 ماده ریخته شده یا نشت شده را در ظروف بدون منفذ جمع آوری کنید. باقیمانده را با مقدار زیاد آب به بیرون برانید.
 


انبار کردن و جابه جایی اسید سولفوریک

در مکان های مقاوم در برابر آتش سوزی نگهداری شود. جدا از اکسیدان های قوی نگهداری شود. در بسته نگه دارید. دور از گرما و منابع اشتعال نگهداری شود. دور از مواد ناسازگار مانند عوامل اکسید کننده ، مواد قلیایی، رطوبت نگهداری شود. به علت خصلت خوردگی بالا از تانکرهایی استفاده می شوند که لایه داخلی آنها با مواد پلیمری و مقاوم در برابر اسیدها پوشیده شده اند.
 


خطرات شیمیایی اسید سولفوریک

اسید سولفوریک، اسید بسیار قوی و خورنده می‌باشد. نوشیدن آن باعث آسیب‌های شدید دائمی در دهان و سایر بافت‌های مورد تماس می‌شود. تنفس آن بسیار خطرناک بوده و باعث آسیب‌های جدی می‌شود. در صورت تماس با پوست و چشم باعث سوزش و ایجاد زخم می‌شود. در صورت تماس پوست و چشم با آن، باید با آب فراوان شستشو داده و سپس از محلول بی‌کربنات سدیم یک درصد برای شستشو موضع مورد تماس استفاده گردد.
 


اثرات مواجهه کوتاه مدت

  • تحریک چشم ها
  • سوزش پوست

اثرات مواجهه طولانی مدت

  • سوزش وتاول زدن پوست وقتی در معرض با پوست قرار گیرد.
  • موجب اسیبهای شدید در دهان میشود.
  • تنفس آن بسیار خطرناک بوده وموجب آسیبهای جدی می شود و دستگاه تنفسی را دچار اختلال می کند.


فروش اسید سولفوریک آزمایشگاهی نوترون

فروشگاه ای آز فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی و لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی است که آماده فروش اسید سولفوریک در بسته بندی های مقرون به صرفه و با کیفیت ممتاز در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی و از برندهای معتبر ایرانی، هندی، چینی و اروپایی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

خرید اسید سولفوریک آزمایشگاهی نوترون

جهت خرید اسید سولفوریک آزمایشگاهی نوترون می توانید از بخش "افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر در وبسایت کنید. از طریق واتس اپ با شماره  09925021003 نیز می توانید کالای مورد نظر را  مستقیما از شرکت خریداری کنید.
 
مشخصات فنی بازگشت
CAS Number
7664-93-9
نام لاتین
Sulfuric Acid
فرمول شیمیایی
H2SO4
جرم مولکولی
98.079 g/mole
نام های مترادف
Sulphuric acid
غلظت (درصد)
95-98%
دمای ذوب
10.31 °C
دمای جوش
337 °C
رنگ
بی رنگ
شکل ظاهری
مایع
گرید
Lab
شرکت تولید کننده
نوترون
لطفا چند لحظه صبر نمائید

کالاهای مرتبط

مقایسه 0 انصراف