لطفا چند لحظه صبر نمائید

خبر ها

چگونه ترازوی مناسب برای آزمایشگاه خود را انتخاب کنیم؟
چگونه ترازوی مناسب برای آزمایشگاه خود را انتخاب کنیم؟

اولین قدم برای انتخاب ترازوی توزین ارزیابی کامل نیازهای توزین کسب و کار شما خواهد بود. نوع اجسامی را که می خواهید وزن کنید، حداکثر محدوده وزنی (ظرفیت)، دوام، اندازه اقلامی که قرار است وزن شوند و کسب و کار شما ممکن است به چه اندازه پلت فرمی نیاز داشته باشد را بدانید. پس از این ارزیابی اولیه، هنگام انتخاب یک ترازو مناسب برای کسب و کار خود، چند ویژگی زیر را در نظر بگیرید.

فیلترهای آزمایشگاهی چیست و چه کاربردی دارند؟
فیلترهای آزمایشگاهی چیست و چه کاربردی دارند؟

کاغذهای فیلتر به طور گسترده در آزمایشات آزمایشگاهی در بسیاری از زمینه های مختلف، از زیست شناسی گرفته تا شیمی، استفاده می شوند. نوع فیلتر استفاده شده با توجه به هدف روش و مواد شیمیایی مربوطه متفاوت خواهد بود. به طور کلی، کاغذهای صافی با تکنیک های آزمایشگاهی مانند فیلتراسیون گرانشی یا خلاء استفاده می شود.

کاربرد انواع فیلتر سرسرنگی چیست؟
کاربرد انواع فیلتر سرسرنگی چیست؟

فیلتر سرسرنگی به فیلتری گفته می شود که در سر سرنگ ها متصل می شوند و زمانی که مایع به آرامی درون سورنگ فشار داده شود، از این فیلتر عبور کرده و عمل فیلتراسیون روی آن انجام می شود. از فیلتر های سر سرنگی برای جداسازی ذرات جامد از محیط های مایع استفاده می شود. معمولا از آنها قبل از انجام آنالیزهای حساس یا برای جلوگیری از آسیب به تجهیزات استفاده می شود. آنها قیمت نسبتا ارزانی دارند. برای مایعات با حجم پایین مناسب هستند و استفاده از آنها نیز بسیار آسان است. از این فیلتر ها برای جداسازی باکتری ها از مایع و به نوعی ضدعفونی کردن نیز استفاده می شود.

معرفی و کاربرد اسپکتروفتومتر
معرفی و کاربرد اسپکتروفتومتر

اسپکتروفتومترها طیف نور مرئی را به تعدادی باند باریک یا کانال های اندازه گیری تقسیم می کنند (معمولاً 20 تا 40 باند با عرض حدود 20 تا 10 نانومتر) و مقدار شدت نور دیجیتالی را برای هر کانال ارائه می دهند. انعکاس نمونه را پس از کالیبراسیون به استانداردهای سفید و سیاه بدون توجه به منبع روشنایی استفاده شده در اسپکتروفتومتر اندازه گیری می کند.

گرنت ماری کوری چیست؟ چه کسانی می توانند برای فلوشیپ دکتری و پست دکتری ماری کوری اقدام کنند؟
گرنت ماری کوری چیست؟ چه کسانی می توانند برای فلوشیپ دکتری و پست دکتری ماری کوری اقدام کنند؟

گرنت ماری کوری چیست؟ گرنت تحقیقاتی با نام ماری اسکودوسکا کوری (Marie Skłodowska-Curie Actions) یا به اختصار MSCA، توسط اتحادیه اروپا برای گسترش و شکوفایی علم و تحقیقات به محققان برجسته و مستعد اعطا می شود. این جنبش از سال ۱۹۹۶ میلادی با هدف ترویج تحقیقات میان رشته‌ای و همکاری‌های بین‌المللی تاسیس گردیده است و در همه رشته های تحقیقاتی به دنبال شناسایی و همکاری با دانشمندان معتمد و ممتاز از سراسر جهان است.

مقایسه 0 انصراف
whatsapp