لطفا چند لحظه صبر نمائید

شماره ی پیام رسان ها  فقط جهت شرکت ها و فروش سازمانی 09121419192

کلرید منگنز (دلتاکم) Manganese(II) chloride


0.0 (0)
بدون دیدگاه

خریدار موظف است کلیه دستورالعمل های استعمال مربوطه را مطالعه و با اطلاع کافی آن را خریداری کند.
پوشیدن دستکش، ماسک و عینک آزمایشگاهی الزامیست.
از بلیعدن، تماس با پوست و استنشاق خودداری کنید.
تضمین اصالت و کیفیت کالا
ارسال به سراسر کشور

جهت ارتباط مستقیم روی آیکون مرتبط کلیک کنید
تضمین اصالت کالا

موجود نیست
متاسفانه این کالا در حال حاضر موجود نیست. می‌توانید از محصولات مشابه این کالا دیدن نمایید

بازگشت کالا به دلیل "انصراف از خرید" در صورتی مورد قبول است که پلمپ کالا باز نشده باشد.

معرفی

معرفی کربنات منگنز

این ماده یک ترکیب معدنی متشکل از یون های منگنز و دی کلرید است. این ترکیب یک منبع منگنز کریستالی محلول در آب با سازگاری بالا در حضور کلریدها است. این ماده معدنی به دو صورت فرم آب دار (کلرید منگنز 2 آبه و کلرید منگنز 4 آبه) و فرم کلرید منگنز خشک وجود دارد. علاوه بر فرم کریستالی به صورت دانه، تکه و پودر نیز یافت می شود. به دلیل ماهیت نمکی بودن، این ترکیب در آب بسیار محلول بوده و به هر میزان حل می شود. 

از نظر پایداری، یک ترکیب کاملا پایدار و سازگار در برابر حرارت و اکثر مواد شیمیایی است. در حضور برخی مواد شیمیایی مانند اسیدها، فلزات و هیدروژن پراکسیدها ناپایدار بوده و تخریب می شود. همچنین، به دلیل ماهیت آب دوستی آن به رطوبت محیط حساس بوده و با جذب رطوبت به مواد آب دار آن تبدیل می شود. این ماده یک ترکیب نبستا سمی بوده و در اثر تزریق زیر جلدی یا تماس طولانی مدت منجر به بیماری سرطانی می شود. این نمک کریستالی در رنگرزی، تهیه باتری ها، تهیه ماده خشک کننده لاک ها و رنگ ها، به عنوان کاتالیزور در واکنش های شیمیایی و تهیه آلیاژ فلزات به صورت گسترده استفاده می شود.
 


خواص و ویژگی های کربنات منگنز

این ماده یک جامد کریستالی با رنگ صورتی کم رنگ، با بوی ملایم و طعم تند است. ساختار منگنز کلرید به صورت دو بعدی مکعبی لایه لایه است. این ترکیب به عنوان یک اسید لوئیس ضعیف شناخته می شود و در حضور یون های کلرید به صورت مشتقات جامد کلرید منگنز تبدیل می شود. این ماده یک جامد کریستالی خشک با فرمول شیمیایی MnCl2 است. این ماده به صورت فرم های آب دار نیز وجود دارد که متداول ترین آن ها به صورت MnCl2.2H2O و MnCl2.4H2O است. به طور کلی این ماده در آب و الکل بسیار محلول بوده و در اتر کاملا نامحلول است. در حضور اسیدهای قوی، پراکسیدها و فلزات (سدیم یا پتاسیم) بسیار ناپایدار بوده و وارد واکنش می شود. این ماده در صنعت با نام های تجاری دیگری مانند دی کلرید منگنز، منگنز (ll) کلرید و هایپر کارید منگنز شناخته می شود. 

کلرید منگنز بی آب با جرم مولی 125.84 گرم بر مول، دانسیته 2.97 گرم بر سانتی متر مکعب، دمای ذوب کلرید منگنز 654 درجه سانتیگراد و نقطه جوش 1225 درجه سانتیگراد است. میزان سمیت و سرطان زا بودن این ماده در مقایسه با نمونه های مشابه خود بسیار بالا بوده و در اثر استنشاق، بلع یا تزریق زیر جلدی منجر به آسیب های جبران ناپذیری می شود.  در اثر اعمال حرارت مستقیم گاز سمی کلر را آزاد می کند. ساختار شیمیایی کلرید منگنز در شکل زیر ارائه شده است:

ساختار شیمیایی کلرید منگنز


 

کاربرد کربنات منگنز

  • تهیه باتری های سلول خشک 
  • تهیه کود کشاورزی
  • به عنوان ماده خشک کننده لاک و رنگ ها
  • به عنوان کاتالیزور در واکنش های کلردار کردن 
  • به عنوان ماده اولیه در تهیه انواع نمک های منگنز (متیل سیکلوپنتا دی آنیل منگنز تری کربونیل)
  •  به عنوان عامل آلیاژ کننده در تهیه آلیاژ های منگنز-منیزیم
  • منبع منگنز و به عنوان مکمل غذایی
 

نکات ایمنی مواجهه با کربنات منگنز

این ماده در حضور حرارت و اکثر مواد شیمیایی پایدار است. در حضور اسیدهای قوی، پراکسیدها و فلزات قلیایی (به ویژه سدیم و پتاسیم) ناپایدار بوده و به سرعت واذد واکنش می شود. در حضور فویل روی کلرید منگنز بسیار ناپایدار بوده و به سرعت واکنش انفجاری رخ می دهد. 

میزان سمیت آن نیز در مقایسه با متشقات منگنز بالا بوده و در غلظت های زیاد بیماری های زمینه ای از جمله سرطان ایجاد می کند.  در اثر اعمال حرارت با آزاد گردن گاز خطرناک کلر به محیط اطراف باعث مسمومیت و استفراغ می شود. به طور کلی، مسمومیت از راه های داخل صفاقی، زیر جلدی، عضلانی، داخل وریدی و تزریقی است. در اثر بلع آن نسبتاً سمی بوده و اثرات تراتوژنیک و تولید مثلی افراد را مختل می کند. در صورت کار با این ماده حتما از دستکش، عینک محافظ آزمایشگاهی، ماسک تنفسی و هود با مکش قوی استفاده شود. همچنین، به دلیل حساسیت این ماده به رطوبت آن را در جای خشک و خنک و به دور آتش و حرارت نگهداری شود. 
 

فروش کلرید منگنز دلتاکم

فروشگاه ای آز فعال در حوزه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی و لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی است که آماده فروش کلرید منگنز در بسته بندی های مقرون به صرفه و با کیفیت ممتاز در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی و از برندهای معتبر ایرانی، هندی، چینی و اروپایی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.

خرید کلرید منگنز دلتاکم

کاربر موظف است پیش از اقدام به خرید این کالا، صفحه قوانین و مقررات وبسایت را مطالعه کند. جهت خرید کلرید منگنز دلتاکم می توانید از بخش "افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر در وبسایت کنید. از طریق واتس اپ با شماره  09925021003 نیز می توانید کالای مورد نظر را  مستقیما از شرکت خریداری کنید.
مشخصات فنی
گرید
Extra pure
شرکت تولید کننده
دلتاکم
لطفا چند لحظه صبر نمائید
مقایسه سریع
لطفا چند لحظه صبر نمائید

‌پیوست‌ها

کالاهای مرتبط