لطفا چند لحظه صبر نمائید

شماره ی پیام رسان ها  فقط جهت شرکت ها و فروش سازمانی 09121419192


0.0 (0)
بدون دیدگاه
بسته بندی :

مناسب مدارس، کارهای آزمایشگاهی، کارگاهی، صنایع و کارخانجات
ارسال به سراسر کشور

جهت ارتباط مستقیم روی آیکون مرتبط کلیک کنید
تضمین اصالت کالا

آماده ارسال

240,000 تومان

بازگشت کالا به دلیل "انصراف از خرید" در صورتی مورد قبول است که پلمپ کالا باز نشده باشد.

موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 500 گرمی

کالاهای مشابه

معرفی

معرفی سیتریک اسید

اسید سیتریک یک ترکیب آلی با فرمول شیمیایی HOC(CO2H)(CH2CO2H)2 است. این یک اسید آلی ضعیف بی رنگ است. به طور طبیعی در مرکبات وجود دارد. در بیوشیمی، یک واسطه در چرخه اسید سیتریک است که در متابولیسم همه موجودات هوازی رخ می دهد. سالانه بیش از دو میلیون تن از این ترکیب تولید می شود. به طور گسترده ای به عنوان اسیدی کننده، طعم دهنده و عامل کیلیت استفاده می شود.

اسید سیتریک یک عامل کیلیت عالی است که فلزات را با حل شدن آنها متصل می کند. برای حذف و جلوگیری از تجمع رسوب آهک از بویلرها و اواپراتورها استفاده می شود. می توان از آن برای تصفیه آب استفاده کرد که آن را در بهبود کارایی صابون ها و شوینده های لباسشویی مفید می کند. با کیلیت کردن فلزات در آب سخت، به این پاک کننده ها اجازه می دهد کف تولید کنند و بدون نیاز به نرم شدن آب بهتر عمل کنند. اسید سیتریک ماده فعال در برخی محلول های تمیزکننده حمام و آشپزخانه است. محلولی با غلظت شش درصد اسید سیتریک، لکه‌های آب سخت را بدون مالش دادن از روی شیشه پاک می‌کند. این ماده را می توان در شامپو برای شستشوی موم و رنگ مو استفاده کرد. نشان دهنده توانایی های کیلاسیون آن، اسید سیتریک اولین شوینده موفقی بود که برای جداسازی کل لانتانیدها از طریق تبادل یونی در طی پروژه منهتن در دهه 1940 استفاده شد. در صنعت برای حل کردن زنگ فولاد و غیرفعال کردن فولادهای زنگ نزن استفاده می شود.


کاربردهای سیتریک اسید

 • افزودنی در مواد غذایی یرای تقویت طعم و مزه
 • افزودنی به محصولات آرایشی بهداشتی
 • شار لحیم کاری
 • تولید فیلم عکاسی
 • از بین بردن رسوبات آهکی از دیگهای بخار
 •  تصفیه آب
 • جلوگبری کننده از سم بوتولیسم در کنسروها
 •  آبکاری و برنزه سازی چرم
 • داروسازی و پلیمر
 • خوراک دام


ویژگی های مولکولی سیتریک اسید

 • این ماده را می توان به صورت بی آب (بدون آب) یا مونوهیدرات به دست آورد. شکل بی آب از آب گرم متبلور می شود، در حالی که مونوهیدرات زمانی تشکیل می شود که اسید سیتریک از آب سرد متبلور شود. مونوهیدرات را می توان در حدود 78 درجه سانتی گراد به فرم بی آب تبدیل کرد. این ماده همچنین در اتانول مطلق (بی آب) در دمای 15 درجه سانتی گراد حل می شود. با از دست دادن دی اکسید کربن بالاتر از حدود 175 درجه سانتیگراد تجزیه می شود. اسید سیتریک یک اسید تری بازیک است، با مقادیر pKa، برون یابی شده به قدرت یونی صفر، 3.128، 4.761، و 6.396 در 25 درجه سانتی گراد. pKa گروه هیدروکسیل، با استفاده از طیف‌سنجی 13C NMR، 14.4 است. نمودار زایی نشان می دهد که محلول های اسید سیتریک محلول های بافری بین pH 2 و pH 8 هستند. در سیستم های بیولوژیکی با pH 7، دو گونه موجود یون سیترات و یون سیترات تک هیدروژن هستند. بافر هیبریداسیون SSC 20X یک نمونه در استفاده رایج است. ساختار شیمیایی اسید سیتریک در شکل زیر ارائه شده است:

  ساختار شیمیایی سیتریک اسید

کاربرد سیتریک اسید قطران شیمی

 • مناسب برای مدارس (اهداف آموزشی)
 • مناسب دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی
 • مناسب صنایع و کارخانجات
 • مناسب صنایع خانگی و کارگاهی


فروش سیتریک اسید قطران شیمی

فروشگاه ای آز فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی و لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی است که آماده فروش سیتریک اسید در بسته بندی های مقرون به صرفه و با کیفیت ممتاز در گرید آموزشی و آزمایشگاهی و از برندهای معتبر ایرانی، هندی، چینی و اروپایی به مدارس، دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی، صنایع و کارخانجات است.


خرید سیتریک اسید قطران شیمی

کاربر موظف است پیش از اقدام به خرید این کالا، صفحه قوانین و مقررات وبسایت را مطالعه کند. جهت خرید سیتریک اسید می توانید از بخش "افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر در وبسایت کنید. از طریق واتس اپ، ایتا، روبیکا با شماره 09925021003 نیز می توانید کالای مورد نظر را مستقیما از شرکت خریداری کنید.
مشخصات فنی
CAS Number
77-92-9
نام لاتین
Citric acid
فرمول شیمیایی
C6H8O7
جرم مولکولی
192.123 g/mole
گرید
Extra pure
شرکت تولید کننده
قطران شیمی
لطفا چند لحظه صبر نمائید

کالاهای مرتبط