لطفا چند لحظه صبر نمائید

دی متیل فرمامید HPLC (نوترون) CAS No: 7647-01-0 Dimethylformamide (DMF)

دسته‌بندی: حلال ها
برند: نوترون
0.0 (0)

انتخاب بسته بندی :
موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 1 لیتری بسته بندی : 2/5 لیتری

توضیحات خلاصه

N,N-Dimethylmethanamide
DMF

آماده ارسال از 1 روز کاری آینده
450,000تومان
نقد و بررسی بازگشت

معرفی و کاربرد دی متیل فرمامید

دی متیل فرمامید یکی از حلال های رایج در شیمی با فرمول مولکولی بسته (CH3)2NC(O)H است. این ماده یک حلال قطبی آپروتیک با نقطه جوش بالا است و واکنش هایی را که از مکانیسمهای قطبی مثل SN2 تبعیت میکنند را تسهیل میکند . DMF در حضور باز های قوی مثل سدیم هیدروکسید و اسیدهای قوی مثل HCl ,H2SO4 پایدار نیست و به فرمیک اسید و دی متیل آمین مخصوصا با بالابردن دما هیدرولیز میشود .

DMF به هر نسبتی در آب قابل امتزاج است .خالص سازی و خشک کردن DMF : DMF در دمای اتاق به آهستگی و در رفلاکس با سرعت بیشتری تخریب شده و دی متیل آمین و کربن مونو اکسید آزاد میکند. تخریب این ماده توسط ناخالصی های اسیدی یا بازی تسریع می شود. قرار دادن DMF در واکنشگرهای خشک کن مثل کلسیم هیدرید یا سدیم هیدروکسید برای چند ساعت در دمای اتاق منجر به تخریب قابل توجه آن میگردد. خشک کردن DMF میتواند با خشک کردن توسط باریم اکسید(BaO) یا غربالهای مولکولی 4A در طول شب وسر ریز کردن ماده عاری از آب انجام شود. همچنین خالص سازی و خشک کردن با تقطیر در خلا در فشار حدود 20 mmHg انجام می شود و میتوان آن را در غربالهای 4A ذخیره کرد.
 

دفع ضایعات دی متیل فرمامید

ماده ریخته شده یا نشت شده را در ظروف بدون منفذ جمع آوری کنید. باقیمانده را با مقدار زیاد آب به بیرون برانید. مابقی حلال در ظرف ضایعات جمع آوری گردد.
 

انبار کردن و جابه جایی دی متیل فرمامید

در مکان های مقاوم در برابر آتش سوزی نگهداری شود. جدا از اکسیدان های قوی نگهداری شود. در بسته نگه دارید. دور از گرما و منابع اشتعال نگهداری شود. دور از مواد ناسازگار مانند عوامل اکسید کننده، اسیدها، مواد قلیایی، رطوبت نگهداری شود. در ظروف مهروموم شده و در جای خشک و خنک نگهداری گردد.
 

خطرات شیمیایی دی متیل فرمامید

این ماده اشتعال پذیراست و در حضور حرارت و جرقه و شعله خطرناک است.
 

اثرات مواجهه کوتاه مدت

  • تحریک چشم ها
  • خارش، تورم و قرمزی پوست
 

اثرات مواجهه طولانی مدت

  • تشنج و ضعف عضلانی
  • التهاب دستگاه گوارشی
  • اختلال سیستم قلبی و عروقی

فروش دی متیل فرمامید

"ای آز" فروشگاهی فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی-صنعتی و ملزومات و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی می باشد که آماده فروش دی متیل فرمامید در بسته بندی های مقرون به صرفه و با کیفیت ممتاز در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی و از برندهای معتبر هندی، چینی و اروپایی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

خرید دی متیل فرمامید

شما می توانید دی متیل فرمامید را با قیمت مناسب در بسته بندی های 50 میلی لیتری، 100 میلی لیتری، 250 میلی لیتری، 500 میلی لیتری، 1 لیتری، 2/5 لیتری، 5 لیتریی و بالاتر از فروشگاه اینترنتی "ای آز" تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.
مشخصات فنی بازگشت
CAS Number
68-12-2
نام لاتین
Dimethylformamide
فرمول شیمیایی
HCON(CH3)2
جرم مولکولی
73.09 g/mole
نام های مترادف
N,N-دی متیل متان آمین، N,N-Dimethylmethanamide، DMF
دمای ذوب
-61 °C
دمای جوش
153 °C
رنگ
بی رنگ
شکل ظاهری
مایع
گرید
HPLC
شرکت تولید کننده
نوترون
لطفا چند لحظه صبر نمائید
مقایسه 0 انصراف