لطفا چند لحظه صبر نمائید

انتخاب بسته بندی :
موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 1 کیلوگرمی بسته بندی : 10 کیلوگرمی

توضیحات خلاصه

کاربامید

آماده ارسال

این کالا در حال حاضر در انبار موجود ، آماده پردازش و ارسال است

275,000تومان
نقد و بررسی بازگشت

معرفی اوره

اوره با نام کاربامید نیز خوانده می‌شود و یک آمید دارای دو گروه آمین متصل به یک گروه عاملی کربونیل است. آن نقش مهمی در متابولیسم ترکیبات حاوی نیتروژن در حیوانات دارد. اوره ماده اصلی حاوی نیتروژن در ادرار پستانداران است. از اوره به صورت گسترده ای در کودهای شیمیایی به عنوان یک منبع غنی و مناسب نیتروژن استفاده می شود. همچنین یکی از مواد اولیه مهم در صنایع شیمیایی است.

این ماده به صورت عمده در تولید کودهای جامد، کودهای مایع، مکمل غذای حیوانی، پلاستیکها و چسپ ها به کار می رود. نیتروژن یکی از مواد ضروری و مهم برای رشد گیاهان می باشد که یکی از بهترین منابع برای تأمین این عنصر در گیاهان، اوره است. در میان ترکیبات نیتروژن دار، اوره بالاترین حجم تولید محصول را در بین مواد مختلف داراست. استفاده از این ماده به طور مداوم در حال افزایش بوده و در جهان به عنوان کود نیتروژنی برتر مطرح است. در بدن انسان نیز، اوره نخست به صورت آمونیاک است که از تجزیه آمینواسیدها ساخته شده بوده آمونیاک به دلیل سمیت زیاد برای بدن مضر است؛ پس آمونیاک‌ها در کبد با دی اکسید کربن (توسط یاخته‌های کبد ایجاد شده) واکنش نشان می‌دهد و به اوره تبدیل می‌شود. این عمل باعث کم شدن سمیت آن می‌شود تا بدن آن را بتواند در خود نگه دارد و در کلیه توسط نفرون‌ها دفع می‌شود. 
 


ویژگی های اوره

از خصوصیات این ترکیب میتوان به این موارد اشاره کرد: سخت، بی رنگ، بی بو ( گرچه آمونیاکی که در حضور آب از آن حاصل می شود و شامل بخار آب موجود در هوا نیز می باشد، دارای بوی تندی است)، نه اسیدی است و نه قلیایی، بسیار محلول در آب و نسبتا غیر سمی می باشد. همانطور که گفته شد این ماده یک ترکیب نیتروژن دار می باشد که ساختارش تشکیل شده از یک گروه کربونیل متصل به دو گروه آمین دار می باشد. شکل هندسی این ترکیب به صورت مسطح بوده و در واقع کاربامید یک ترکیب غیر سمی و محلول در آب و اتانول می باشد. ساختار مولکولی اوره در شکل زیر ارائه شده است:

 


کاربرد صنعتی اوره

 • کودهای جامد، کودهای مایع
 • مکمل غذای حیوانی
 • پلاستیکها و چسپ ها
 • صنایع رزینی
 • سیستم های خودرو
 • مواد منفجره
 • محصولات بهداشتی پوستی
 • سلول‌های سوختی
 • رنگ آمیزی و چاپ پارچه
 • صنایع دارویی


کاربرد اوره در صنایع شیمیایی

 • انواع پلاستیک، به ویژه رزین‌ های فرمالدئید اوره
 • انواع چسب، همچون اوره فرمالدئید و اوره ملامین فرمالدئید، که در ساخت تخته سه لایی مخصوص آب کاربرد دارد.
 • سیانات پتاسیم، به عنوان ماده اولیه برخی از صنایع
 • نیترات اوره، یک نوع ماده منفجره


کاربرد اوره در آزمایشگاه های تحقیقاتی

 • این ماده در غلظت های 10 مولار یک دناتورانس پروتئین قدرتمند است زیرا پیوند های غیر کووالانسی پروتئین ها را مختل می کند. از این خاصیت می توان برای افزایش حلالیت برخی پروتئین ها بهره برد. مخلوط اوره و کولین کلراید به عنوان یک حلال یوتکتیک عمیق (DES)، ماده ای است که مشابه مایع یونی استفاده می شود.
 
 • اوره در غلظت 8 مولار می تواند برای ساخت بافت مغزی ثابت شفاف در برابر نور مرئی به کار برود، به طوری که هم زمان از سلول هایی که برچسب فلوئورسانس زده شدند هم محافظت شود. این خاصیت اجازه انجام تصویربرداری عمیق تر از فرآیندهای نورونی را می دهد که پیش تر با استفاده از میکروسکوپ های هم کانونی تک فوتونی یا دو فوتونی میسر بوده است.


نکات ایمنی کار با اوره

اوره در معرض حرارت و گرمای بالاتر از نقطه ذوب تجزیه می‌شود در‌حالیکه گازهای سمی تولید می‌کند و به شدت با اکسنده‌های قوی، نیتریت‌ها، کلرایدهای معدنی، کلریت‌ها و پرکلرات‌ها واکنش می دهد و باعث آتش سوزی و انفجار می‌شود.
 


فروش اوره نوترون

فروشگاه اینترنتی ای آز فعال در حوزه فروش مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی است که آماده فروش اوره با  بهترین قیمت و کیفیت ممتاز در گرید های مختلف آزمایشگاهی، غذایی و صنعتی از منابع ایرانی، چینی، هندی و اروپایی در بسته بندی های: 1 کیلو و 10 کیلویی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

خرید اوره نوترون

شما می توانید اوره را با قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی ای آز در بسته بندی های متنوع تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.
 
مشخصات فنی بازگشت
CAS Number
57-13-6
نام لاتین
Urea
فرمول شیمیایی
CH4N2O
جرم مولکولی
60.056 g/mole
نام های مترادف
Carbamide، Carbonyl diamide
دمای ذوب
133 °C
رنگ
سفید
محلولیت
محلول در آب و اتانول
شکل ظاهری
جامد
گرید
Extra pure
شرکت تولید کننده
نوترون
لطفا چند لحظه صبر نمائید

 اوره و اسید اوریک دو ترکیب مختلف هستند، که با هم متفاوتند. اوره از طریق عرق نیز از بدن دفع می شود. اسید اوریک نیز از بدن دفع می شود، اما محصول نهایی در متابولیسم ادرار است. بنابراین همیشه با ادرار دفع می شود.

این ماده می‌تواند پوست، چشم و دستگاه تنفسی را تحریک کند. تماس‌های مکرر یا طولانی مدت پوست با کودهای حاوی اوره باعث درماتیت می شود.
مقایسه 0 انصراف