لطفا چند لحظه صبر نمائید

انتخاب بسته بندی :
موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 50 گرمی بسته بندی : 100 گرمی بسته بندی : 250 گرمی

آماده ارسال از 1 روز کاری آینده
35,000تومان
نقد و بررسی بازگشت

معرفی آسپارتام

آسپارتام، aspartame یک ترکیب شیرین کننده است و در دسته ترکیبات کم کالری قرار دارد. این ماده به علت کم کالری بودن، جایگزین مناسبی برای کاهش مصرف قند است و در عین حال احساس ایجاد یک طعم شیرین و لذت بخش را فراهم می کند. آسپارتام حدود 200 برابر شیرین تر از شکر است و به همین دلیل تنها مقدار کمی از شیرین کننده برای مطابقت با شیرینی شکر مورد نیاز است. در بسته‌های رومیزی و غذاها و نوشیدنی‌های آماده، آسپارتام اغلب با سایر شیرین‌کننده‌ها یا اجزای غذا ترکیب می‌شود تا طعم تلخ را به حداقل برساند و طعم کلی را تقویت کند. 

آسپارتام از دو اسید آمینه شامل  اسید آسپارتیک و فنیل آلانین تشکیل شده است. وقتی آن را مصرف می کنند، این ترکیب به اسید آمینه های خود تجزیه شده و در متابولیسم و سنتز پروتئین استفاده می شود. علاوه بر اسید آسپارتیک و فنیل آلانین، در نتیجه تجزیه آن مقداری متانول نیز تولید می شود، ترکیبی که به طور طبیعی در غذاهایی مانند میوه ها و سبزیجات و آب آن ها یافت می شود. مقدار متانول حاصل از مصرف یک نوشیدنی شیرین شده با آسپارتام حدود 5 تا 6 برابر کمتر از مقدار حاصل از همان حجم آب گوجه فرنگی است.
 

خواص و ویژگی های آسپارتام

فرمول آسپارتام به صورت C14H18N2O5 بوده و جرم مولکولی آن ۳۰۷/۲۹۴ گرم بر مول است. به صورت پودر سفید رنگ و بدون بو موجود است. چگالی آن حدود ۳۴/۱ گرم بر سانتیمتر مکعب بوده و در دمای ۲۴۶ تا ۲۴۷ درجه سانتیگراد ذوب می شود و در آب کم محلول است. در دماهای بالاتر از نقطه ذوب، کم کم شروع به تجزیه شدن کرده و ساختار آن تخریب می شود. نام آیوپاک آن، متیل آلفا آسپارتیل فنیل آلانینات بوده و آن را با نام ۱-متیل استر نیز می شناسند. در واقع این ماده یک ترکیب دی پپتید است که از تراکم گروه آلفا کربوکسی اسید با یک گروه آمینو متیل فنیل آلانینات تهیه شده است.
 

کاربرد آسپارتام

آسپارتام حدود 180 تا 200 برابر شیرین تر از ساکارز (شکر سفره) است. با توجه به این خاصیت، حتی اگر این ماده هنگام متابولیزه شدن 4 کیلوکالری (17 کیلوژول) انرژی در هر گرم تولید کند، مقدار آسپارتام مورد نیاز برای ایجاد طعم شیرین آنقدر کم است که سهم کالری آن ناچیز است. طعم آسپارتام و سایر شیرین‌کننده‌های مصنوعی با طعم شکر سفره در زمان شروع و مدت زمان ماندگاری شیرینی آن متفاوت است، اگرچه طعم این ماده در میان شیرین‌کننده‌های مصنوعی تایید شده به طعم قند نزدیک‌ تر است. ماندگاری شیرینی آن نیز بیشتر از ساکارز است، بنابراین اغلب با سایر شیرین کننده های مصنوعی مانند آسه سولفام پتاسیم مخلوط می شود تا طعم کلی بیشتر شبیه شکر ایجاد کند.
 

فروش آسپارتام

فروشگاه ای آز فروشگاهی فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی است که آماده فروش آسپارتام با  بهترین قیمت و کیفیت ممتاز از منابع ایرانی، چینی، هندی و اروپایی در بسته بندی های: 5 گرمی، 10 گرمی، 25 گرمی، 50 گرمی، 100 گرمی، 250 گرمی، 500 گرمی، 1 کیلو و 25 کیلویی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

خرید آسپارتام

شما می توانید آسپارتام را با قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی ای آز در بسته بندی های متنوع تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.
مشخصات فنی بازگشت
CAS Number
22839-47-0
نام لاتین
Aspartame
فرمول شیمیایی
C14H18N2O5
جرم مولکولی
294.307 g/mole
نام های مترادف
E951
دمای ذوب
246 °C
لطفا چند لحظه صبر نمائید
مقایسه 0 انصراف