لطفا چند لحظه صبر نمائید

شماره ی پیام رسان ها  فقط جهت شرکت ها و فروش سازمانی 09121419192

کلرید قلع (دلتاکم) Tin (II) chloride (DeltaChem)


0.0 (0)
بدون دیدگاه
بسته بندی :
این کالا دارای گارانتی کیفیت می باشد.

ماده اورجینال مرک آلمان می باشد و با برند دلتاکم بسته بندی شده است.
تضمین کیفیت و اصالت کالا
خریدار موظف است کلیه دستورالعمل های استعمال مربوطه را مطالعه و با اطلاع کافی آن را خریداری کند.
از بلیعدن، تماس با پوست و استنشاق خودداری کنید.
ارسال سریع به سراسر کشور

جهت ارتباط مستقیم روی آیکون مرتبط کلیک کنید
تضمین اصالت کالا

آماده ارسال

180,000 تومان

بازگشت کالا به دلیل "انصراف از خرید" در صورتی مورد قبول است که پلمپ کالا باز نشده باشد.

موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 25 گرمی بسته بندی : 50 گرمی بسته بندی : 100 گرمی

وزن : 1 کیلوگرم
معرفی

معرفی کلرید قلع

این ماده یک جامد کریستالی با رنگ سفید است که به صورت یک ماده معدنی در طبیعت نیز یافت می شود. این جامد کریستالی به دو فرم کلرید قلع دو ظرفیتی و چهار ظرفیتی (کلرید iv قلع) یافت می شود. همچنین، فرم دو ظرفیتی آن به سه صورت کلرید قلع، کلرید قلع دو آبه و کلرید قلع مایع است. نوع خشک این ماده در مقایسه با فرم دو آبه و محلول آبی آن بسیار پایدار بوده و بر خلاف فرم های آب دار متحمل هیدرولیز نمی شود. نوع محلول آبی این ماده در دماهای بالا بسیار مستعد هیدرولیز است. فرم دو آبه این ماده در مقایسه با فرم خشک آن از نظر خواص فیزیکی و شیمیایی متغیر بوده و فرآیند تهیه متفاوتی نیز دارند. 

فرم خشک این ترکیب به شکل کریستال های اورتورومبیک سفید رنگ، بی بو و با طعم خاص قلع است. برای تهیه فرم خشک این ماده ابتدا، قلع جامد را در اسید هیدروکلریک گازی حل کرده و در اثر آزاد شدن گاز هیدروژن فرم بدون آب آن تهیه می شود. در مقابل فرم دو آبه این ترکیب از انحلال جامد قلع در محلول هیدروکلریک اسید تهیه می شود. فرم بدون آب این ماده در مقایسه با نوع آب دار بسیار پایدار بوده و در برابر هوا و روطبت از پایداری بالایی برخوردار است. کلرید قلع بدون آب یکی از پرکاربردترین مشتقات کلرید در صنعت است. رایج ترین کاربردها آن، به عنوان ماده خورنده در رنگرزی ها، به عنوان تثبیت کننده روان کننده روغن، به عنوان رایحه یا افزودنی در صابون و بسیاری از کاربردهای دیگر است. به طور کلی، کلرید قلع خشک با نام های رایج استانوس قلع و کلرید (II) قلع بیشتر شناخته می شود. 

SnCl2 دارای یک جفت تک الکترون است، به طوری که مولکول در فاز گاز خم می شود. در حالت جامد، SnCl2 کریستالی زنجیره‌هایی را تشکیل می‌دهد که از طریق پل‌های کلریدی به هم متصل شده‌اند. دی هیدرات نیز سه مختصات است که یک آب روی قلع و آب دوم با آب اول هماهنگ شده است. بخش اصلی مولکول به صورت لایه های دوتایی در شبکه کریستالی قرار می گیرد و آب "دوم" بین لایه ها قرار می گیرد. ساختار شیمیایی کلرید قلع در شکل زیر ارائه شده است:
ساختار شیمیایی کلرید قلع
 

کاربرد کلرید قلع

آبکاری را میتوان یکی از عمده ترین منابع مصرف این نمک دانست برای مثال این نمک در حضور مقدار ناچیزی اسید هیدروکلریک برای قلع اندود کردن سطوح فولادی استفاده می شود. یکی دیگر از کاربردهای اصلی و راهبردی این نمک نقش کاتالیستی و پایدار سازی در پلیمر ها می باشد بدین شرح که  نقش یک پیش ماده در ساختار های اورگانوتین را ایفا می کند. خاصیت کاهندگی این نمک سبب گشته در صنایعی چون نقره اندود کردن سطوح شیشه ای (ساخت آینه) عملکرد بسیار مناسبی از خود به نمایش بگذارد. برای تشخیص عناصر سنگین و گران بها مانند طلا و پلاتین مورد استفاده قرار میگیرد به عنوان مثال در برخورد با طلا به رنگ ارغوانی  روشن تغییر رنگ داده و در تشخیص این عناصر کمک می نماید. در صنایع نساجی با از بین بردن کدری و ترکیب با بعضی رنگها موجب تلالو درخشندگی هر چه بهتر و بیشتر رنگ نخ یا پارچه می شود. در صنایع ساخت ورق و یا  قوطی های فولادی  با روکش قلع (حلبی) کابرد بسیار بالایی دارد.

کلرید قلع (II) به عنوان ماده رنگرزی در رنگرزی منسوجات استفاده می شود زیرا با برخی رنگ ها به عنوان مثال رنگ های روشن تری می دهد. از این ماده به تنهایی برای افزایش وزن ابریشم نیز استفاده شده است. در سال‌های اخیر، تعداد فزاینده‌ای از برندهای خمیر دندان، کلرید قلع (II) را به عنوان محافظت در برابر فرسایش مینا به فرمول خود اضافه کرده‌اند، g. Oral-B یا Elmex. به عنوان یک کاتالیزور در تولید اسید پلی لاکتیک پلاستیکی (PLA) استفاده می شود. همچنین به عنوان کاتالیزور بین استون و پراکسید هیدروژن برای تشکیل فرم تترامری استون پراکسید استفاده می شود.
 


روش تولید کلرید قلع 

اصلی ترین روش تهیه این ماده استفاده از جامد معدنی خام قلع است. طی این روش، قلع در اسید هیدروکلریک به طور کامل حل می شود. در اثر انحلال فلز قلع، گاز هیدروژن خارج می شود. بنابراین، برای انجام این آزمایش از مکان مناسب با تهویه خوب استفاده می شود. در ادامه، در اثر تبخیر محلول و فرآیند کریستال گیری، محصول نهایی به صورت کریستال های سفید رنگ تهیه می شود. 
Sn + HCl → SnCl2 + H2


خطرات کلرید قلع

این ماده یک عامل احیا کننده قوی بوده و در حضور اکسنده ها به شدت ناپایدار بوده و به سرعت اکسید می شود. همچنین، با پتاسیم، هیدرازین هیدرات، سدیم، سدیم پراکسید اتیلن اکسید و نیترات به سرعت واکنش داده و مواد ناپایدار و منفجر شونده را تولید می کند. ناپایدار بوده و به سرع اکسید می شود. این ماده یک ترکیب کاملا سمی بوده و در اثر اسنتشاق بخارات و گردو غبار آن باعث آسیب شدید به اندام های داخلی شده و منجر به مرگ می شود. همچنین، در اثر تماس ماده مذاب آن با پوست و چشم باعث سوختگی شدید می شود. از تماس مستقیم با این ماده اکیدا خودداری کرده و به شدت مراقبت بخارات و گازهای خارج شده از آن حین واکنش باشید. 
به دلیل سمیت و حساسیت بالای این ماده تمامی شرایط ایمنی اعم از دستکش، ماسک تنفس مخصوص و عینک آزمایشگاهی استفاده نمایید. همچنین، محل کار با این ماده در زیر هود و یا محیط های کاملا باز باشد. در صورت تماس با دست یا چشم سریعا محل آغشته شده را با آب فراوان شست و شو داده و در سریع ترین زمان فرد مصدوم را به اورژانس انتقال دهید. این ماده به دلیل حساسیت بالا به رطوبت، منابع اکسیژن و مواد قابل احتراق در جای خشک و خنک و در ظرف های کاملا در بسته نگهداری می شود.


 

فروش کلرید قلع دلتاکم

فروشگاه ای آز فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی و لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی است که آماده فروش کلرید قلع در بسته بندی های مقرون به صرفه و با کیفیت ممتاز در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی و از برندهای معتبر ایرانی، هندی، چینی و اروپایی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

خرید کلرید قلع دلتاکم

کاربر موظف است پیش از اقدام به خرید این کالا، صفحه قوانین و مقررات وبسایت را مطالعه کند. جهت خرید کلرید قلع دلتاکم می توانید از بخش "افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر در وبسایت کنید. از طریق واتس اپ با شماره  09925021003 نیز می توانید کالای مورد نظر را  مستقیما از شرکت خریداری کنید.
 
مشخصات فنی
CAS Number
7772-99-8
نام لاتین
Tin(II) chloride
فرمول شیمیایی
SnCl2
جرم مولکولی
189.60 g/mole
دمای ذوب
247 °C
دمای جوش
623 °C
محلولیت
محلول در آب
شکل ظاهری
پودر سفید
گرید
Extra pure
شرکت تولید کننده
دلتاکم
لطفا چند لحظه صبر نمائید

کالاهای مرتبط