لطفا چند لحظه صبر نمائید

شماره ی پیام رسان ها  فقط جهت شرکت ها و فروش سازمانی 09121419192

سولفات منگنز (کیان کاوه آزما) Manganese (II) sulfate


0.0 (0)
بدون دیدگاه
بسته بندی :

سولفات منگنز مونوهیدرات

جهت ارتباط مستقیم روی آیکون مرتبط کلیک کنید
تضمین اصالت کالا

آماده ارسال

115,000 تومان

بازگشت کالا به دلیل "انصراف از خرید" در صورتی مورد قبول است که پلمپ کالا باز نشده باشد.

موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 200 گرمی

کالاهای مشابه

معرفی

معرفی سولفات منگنز

سولفات منگنز، ترکیبی معدنی است که به صورت پودر سفید رنگ مایل ب صورتی کمرنگ و بدون بو وجود دارد. این ترکیب به دو حالت هیدراته (آبدار) و خشک موجو است که هرچه میزان مولکول های آب بیشتری در ساختار آن باشد، رنگ ان بیشتر به مت صورتی و قرمز رنگ تغییر می کند و نوع خشک آن کاملا سفید رنگ است. این ترکیب از جمله مواد شیمیایی اولیه در کودهای شیمیایی است و به عنوان پیش ماده در بسیاری از واکنش های شیمیایی نیز کاربرد دارد. از کاربردهای دیگر آن می توان به کاربرد ان در تصفیه آب، تولید باتری، تولید دارو و کشاورزی اشاره کرد. 


خواص و ویژگی های سولفات منگنز

فرمول شیمیایی سولفات منگنز MnSO4 بوده و در خشک و بدون آب به صورت پودر کریستالی سفید رنگ و بدون بو موجود است. این ترکیب جاذب رطوبت بوده و می تواند رطوبت موجود در هوا را جذب کند و با جذب یک مولکول آب، به صورت پودر پرک صورتی رنگ در بیاید. انواع مختلف آن شامل سولفات منگنز خشک،‌ مونو هیدرات، تترا هیدرات و هپتا هیدرات است که هرجه تعداد مولکول های آب در ساختار آن افزایش می یابد رنگ آن نیز به قرمزی می گراید. جرم مولکولی نوع خشک آن، 151 گرم بر مول، مونو هیدرات 169 گرم بر مول، تترا هیدرات 223 گرم بر مول و هپتا هیدرات آن 277 گرم بر مول است. هرچه جرم مولکولی آن بیشتر شود میزان چگالی آن کاهش می یابد به  طوریکه چگالی برای نوع خشک آن 3.25 گرم بر سانتیمتر مکعب بوده و برای مونو هیدرات و تترا هیدرات این مقدار به ترتیب 2.95 و 2.107 گرم بر سانتیمتر مکعب است. 
 
مشخصات پودر سولفات منگنز


کاربرد سولفات منگنز

  • به عنوان یک افزودنی برای کودهای گیاهی و کشاورزی
  • به عنوان سفید کننده در فرآورده های غذایی
  • جهت تولید لعاب قرمز روی چینی
  •  در سرامیک به عنوان رنگ لعاب و شار
  • به عنوان رنگدانه و خشک کن برای لاک ها
  • به عنوان پیش ماده برای تهیه ترکیبات با ارزش شیمیایی
     

نکات ایمنی مواجهه با سولفات منگنز

این ماده نیز مانند بسیاری از ترکیبات شیمیایی دیگر دارای خطرات و عوارضی است که باعث می شود هنگام کار با آن نکات ایمنی رعایت شود. این ترکیب در برخورد با پوست و چشم مضر است و می توواند موجب بیماری های ریوی و مشکلات سیستم عصبی شود. به طور کلی سیستم های هدف این ترکیب، دستگاه عصبی، ریه ها و دستگاه تولید مثل است. بنابراین توصیه می شود هنگام کار با آن، نکات ایمنی شامل استفاده از دستکش آزمایشگاهی، عینک محافظ و ماسک تنفسی رعایت شود. 

خوردن این ماده موجب تحریک دستگاه گوارش همراه با تهوع، استفراغ و اسهال شود. در صورت خوردن این ماده، در صورت هوشیار بودن مصدوم، مقدار ۲ تا ۴ فنجان شیر یا آب به او بدهید و سریعا به پزشک مراجعه کنید. در صورت تنفس غبارات این ماده، دستگاه تنفس تحریک می شود و حتی تنفس غلظت های خیل پایین از این ماده اثرات منفی روی ریه ها ایجاد می کند. می تواند به دستگاه عصبی مرکزی نیز تاثیر بگذارد. در صورت تنفس این ماده،‌ محل را ترک کرده و از هوای تازه تنفس کنید. در صورت لزوم از اکسیژن کمک بگیرید و به پزشک مراجعه کنید.


فروش سولفات منگنز

فروشگاه ای آز فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی و لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی است که آماده فروش سولفات منگنز در بسته بندی های مقرون به صرفه و با کیفیت ممتاز در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی و از برندهای معتبر ایرانی، هندی، چینی و اروپایی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.

 


خرید سولفات منگنز

جهت خرید سولفات منگنز می توانید از بخش "افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر در وبسایت کنید. از طریق واتس اپ با شماره  09925021003 نیز می توانید کالای مورد نظر را  مستقیما از شرکت خریداری کنید.
مشخصات فنی
CAS Number
10034-96-5
نام لاتین
Manganese(II) sulfate monohydrate
فرمول شیمیایی
MnSO4.H2O
جرم مولکولی
169.02 g/mole
دمای ذوب
710 °C
دمای جوش
850 °C
شکل ظاهری
پودر سفید
گرید
Analysis
شرکت تولید کننده
مرک
لطفا چند لحظه صبر نمائید
مقایسه سریع
لطفا چند لحظه صبر نمائید

کالاهای مرتبط