لطفا چند لحظه صبر نمائید

شماره ی پیام رسان ها  فقط جهت شرکت ها و فروش سازمانی 09121419192

سدیم دی هیدروژن فسفات دو آبه (دکتر مجللی) Monosodium phosphate (MSP) (Extra pure)


0.0 (0)
بدون دیدگاه
بسته بندی :

نام های متداول: مونو سدیم فسفات، سدیم فسفات مونوبازیک، مونو سدیم فسفاته
خریدار موظف است کلیه دستورالعمل های مربوطه را مطالعه و با اطلاعات کافی آن را خریداری کند.
گارانتی اصالت کالا
ارسال سریع به سراسر کشور
گارانتی برگشت وجه

جهت ارتباط مستقیم روی آیکون مرتبط کلیک کنید
تضمین اصالت کالا

آماده ارسال

480,000 تومان

بازگشت کالا به دلیل "انصراف از خرید" در صورتی مورد قبول است که پلمپ کالا باز نشده باشد.

موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 1 کیلوگرمی بسته بندی : 5 کیلوگرمی بسته بندی : 10 کیلوگرمی

کالاهای مشابه

معرفی

معرفی سدیم دی هیدروژن فسفات

سدیم دی هیدروژن فسفات یا همون مونو سدیم فسفات (MSP) که فرمول آن NaH۲PO۴ است به صورت پودر سفید رنگ، ترکیب معدنی از سدیم با یک آنیون دی هیدروژن فسفات می باشد و به عنوان معمول ترین ترکیب فسفات سدیم در صنعت کارایی دارد. سدیم دی هیدروژن فسفات به سه شکل بدون آب، مونو و دی هیدراته موجود است. سنتز آن با خنثی سازی جزئی اسید فسفریک انجام می شود. حرارت دادن این نمک بالاتر از دمای ۱۶۹ درجه سانتیگراد باعث می شود این ماده به اسید سدیم پیرو فسفات تبدیل شود و تولید نمک با خنثی‌سازی جزئی اسید فسفریک به دست می‌آید.

شکل ظاهری این ترکیب کریستال سفید رنگ در حالت آبدار و پودر سفید در حالت بدون آب می باشد. این ماده در آب محلول بوده و PH محلول 10% آن بین 8 الی 11 گزارش شده است. دی سدیم فسفات به راحتی در آب قابل حل است ولی در حلال های آلی همانند استون، متانول، تولوئن و .. حل نمی‌شود. ساختار موالکولی آن در شکل زیر ارائه شده است:

کاربرد سدیم دی هیدروژن فسفات

سدیم دی هیدروژن فسفات به عنوان مکمل غذایی در خوراک حیوانات و قرص ها و در ترکیب خمیر دندان ها و تصفیه آب کاربرد مهمی دارد. برای شناسایی حضور یون های منیزیم در نمک ها از MSP استفاده می کنند. تشکیل رسوب سفید با اضافه کردن آمونیوم کلرید، آمونیوم هیدروکسید و مونو سدیم فسفات به محلول رقیق اسید هیدروکلریک نشان دهنده حضور یون های منیزیم است. همچنین در  صنایع غذایی و  تصفیه کاربرد دارد. در تهیه برخی از سرامیک های لعاب شیشه ای، لعاب کاری و در دباغی چرم، صنایع نساجی، چاپ، شوینده ها و بافرسازی استفاده می شود. همچنین در تولید لاستیک و چاپ عکس کاربرایی های زیادی دارد.

از آن همراه با تری سدیم فسفات در غذاها و نرم کننده آب استفاده می شود. در غذاها برای تنظیم pH استفاده می شود. وجود آن از انعقاد در تهیه شیر تغلیظ شده جلوگیری می کند. به همین ترتیب، از آن به عنوان یک افزودنی ضد جوش در محصولات پودری استفاده می شود. از آن در دسرها و پودینگ ها استفاده می شود. در تصفیه آب، تشکیل رسوب کلسیم را به تاخیر می اندازد. این ماده در تهیه برخی از سرامیک های لعاب شیشه ای، لعاب کاری و نیز در دباغی چرم، صنایع نساجی، چاپ، شوینده ها، و بافرسازی استفاده می شود. همچنین در تولید لاستیک و چاپ عکس کاربرد دارد.
 


نکات ایمنی کار با سدیم دی هیدروژن فسفات

  • ظرف را به صورت محکم مهر وموم کنید.
  • ظروفی که در آنها محکم بسته شده را در محیط های سرد و خشک نگه داری کنید.
  • تهویه ی کافی را برای محیط فراهم کنید.
  •  این ماده باید دور از عوامل اکسیدکننده انبار شود.
  • این ماده باید دور از آب یا رطوبت ذخیره شود.
  • دستها را قبل از استراحت و در پایان کار بشوئید. از تماس ماده با چشمها و پوست دوری کنید.
  • شرایط محیط کار ارگونومیک را فراهم سازید.
 

فروش سدیم دی هیدروژن فسفات دکتر مجللی

فروشگاه اینترنتی ای آز فعال در حوزه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی-صنعتی و ملزومات و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی می باشد که آماده فروش سدیم دی هیدروژن فسفات با  بهترین قیمت و کیفیت ممتاز در گرید های مختلف آزمایشگاهی، غذایی و صنعتی از معتبرترین منابع چینی، هندی و اروپایی در بسته بندی های: 5 گرمی، 10 گرمی، 25 گرمی، 50 گرمی، 100 گرمی، 250 گرمی، 500 گرمی، 1 کیلو و 25 کیلویی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

خرید سدیم دی هیدروژن فسفات دکتر مجللی

شما می توانید سدیم دی هیدروژن فسفات دکتر مجللی را با قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی ای آز در بسته بندی های متنوع تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.

 
مشخصات فنی
CAS Number
7558-80-7
نام لاتین
Monosodium phosphate
فرمول شیمیایی
NaH2PO4
جرم مولکولی
119.98 g/mole
نام های مترادف
Monobasic sodium phosphate; sodium dihydrogen phosphate; sodium biphosphate
محلولیت
محلول در آب
شکل ظاهری
پودر سفید
گرید
Extra pure
شرکت تولید کننده
دکتر مجللی
لطفا چند لحظه صبر نمائید