لطفا چند لحظه صبر نمائید

شماره ی پیام رسان ها  فقط جهت شرکت ها و فروش سازمانی 09121419192

اسید بوریک (دکتر مجللی) Boric acid (Extra pure)


0.0 (0)
بدون دیدگاه
بسته بندی :

خریدار موظف است کلیه دستورالعمل های استعمال مربوطه را مطالعه و با اطلاع کافی آن را خریداری کند.
از بلیعدن، تماس با پوست و استنشاق خودداری کنید.
گارانتی اصالت کالا
ارسال سریع به سراسر کشور

جهت ارتباط مستقیم روی آیکون مرتبط کلیک کنید
تضمین اصالت کالا

آماده ارسال

300,000 تومان

بازگشت کالا به دلیل "انصراف از خرید" در صورتی مورد قبول است که پلمپ کالا باز نشده باشد.

موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 1 کیلوگرمی بسته بندی : 5 کیلوگرمی بسته بندی : 10 کیلوگرمی

معرفی

معرفی اسید بوریک

اسید بوریک و نمک‌های بورات سدیم آن آفت‌کش‌هایی هستند که می‌توانیم در طبیعت و بسیاری از محصولات پیدا کنیم. بوراکس یکی از رایج ترین محصولات نمکی آن است. اسید بوریک و نمک های سدیم آن هر کدام بور را به روشی متفاوت با عناصر دیگر ترکیب می کنند. به طور کلی، سمیت آنها هر کدام به مقدار بور موجود در آنها بستگی دارد. از اسید بوریک و نمک های سدیم آن می توان برای کنترل انواع آفات استفاده کرد. اینها شامل حشرات، عنکبوت ها، کنه ها، جلبک ها، کپک ها، قارچ ها و علف های هرز هستند. محصولات حاوی این ترکیب از سال 1948 برای استفاده در ایالات متحده ثبت شده است. این ماده در درمان پوست گاو، پوست گوساله و پوست گوسفند به نمک اضافه می شود. آن به کنترل رشد باکتری ها کمک می کند و به کنترل حشرات کمک می کند.

اسید بوریک، به طور خاص تر اسید ارتوبوریک، ترکیبی از بور، اکسیژن و هیدروژن با فرمول BO3H3 یا B(OH)3 است. همچنین ممکن است به آن بورات هیدروژن یا اسید بورایک نیز گفته شود. معمولاً به صورت کریستال های بی رنگ یا پودر سفید رنگی که در آب حل می شود و در طبیعت به عنوان ساسولیت معدنی دیده می شود. این یک اسید ضعیف است که آنیون ها و نمک های مختلف بورات را تولید می کند و می تواند با الکل ها واکنش داده و استرهای بورات را تشکیل دهد. اسید بوریک اغلب به عنوان یک ضد عفونی کننده، حشره کش، بازدارنده شعله، جاذب نوترون یا پیش ساز سایر ترکیبات بور استفاده می شود. اصطلاح "اسید بوریک" نیز به طور کلی برای هر اکسواسید بور، مانند اسید متابوریک HBO2 و اسید تترابوریک H2B4O7 استفاده می شود. ساختار مولکولی اسید بوریک در شکل زیر نمایش داده شده است:
ساختار مولکولی اسید بوریک


محلول اسید ارتوبوریک و بوراکس به نسبت 4:5 به عنوان یک عامل بازدارنده آتش چوب با آغشته کردن استفاده می شود. در صنعت جواهرسازی، اسید بوریک اغلب در ترکیب با الکل دناتوره شده برای کاهش اکسیداسیون سطح و در نتیجه تشکیل رسوب آتش بر روی فلزات در طول عملیات بازپخت و لحیم کاری استفاده می شود. اسید بوریک، در ترکیب با پلی وینیل الکل (PVA) یا روغن سیلیکون، برای تولید Silly Putty استفاده می شود.کاربرد اسید بوریک

 • ساخت فایبرگلاس تک رشته ای
 • صنعت جواهرسازی
 • تولید شیشه در نمایشگرهای صفحه تخت LCD
 • آبکاری
 • عامل بازدارنده آتش چوب
 • ساخت توده رمینگ، آستر کوره های القایی و سرامیک
 • شار جوش
 • تولید Silly Putty
 • تسهیل استخراج گاز
 • بافر PH
 • ضدعفونی کننده، حشره کش و قارچ کش
 


اسید بوریک چگونه حشرات و قارچ ها را ازبین می برد؟

در صورت خوردن حشرات، این ماده می تواند آن را از بین ببرد. معده آنها را مختل می کند و می تواند بر سیستم عصبی آنها تأثیر بگذارد. همچنین می تواند قسمت بیرونی حشرات را خراش دهد و آسیب برساند. اسید بوریک و بوراکس، نمک بورات سدیم، می توانند گیاهان را با خشک شدن آنها از بین ببرند. متابورات سدیم، نمک دیگر بورات سدیم، گیاهان را از تولید انرژی مورد نیاز خود از نور باز می دارد. اسید بوریک همچنین می تواند رشد قارچ هایی مانند کپک را متوقف کند، از تکثیر آنها جلوگیری می کند.

 

فروش اسید بوریک دکتر مجللی

فروشگاه اینترنتی ای آز فعال در حوزه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی-صنعتی و ملزومات و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی می باشد که آماده فروش اسید بوریک با  بهترین قیمت و کیفیت ممتاز در گرید های مختلف آزمایشگاهی، غذایی و صنعتی از معتبرترین منابع چینی، هندی و اروپایی در بسته بندی های: 5 گرمی، 10 گرمی، 25 گرمی، 50 گرمی، 100 گرمی، 250 گرمی، 500 گرمی، 1 کیلو و 25 کیلویی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

خرید اسید بوریک دکتر مجللی

شما می توانید اسید بوریک را با قیمت مناسب ازفروشگاه اینترنتی ای آز  در بسته بندی های متنوع تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.
مشخصات فنی
CAS Number
10043-35-3
نام لاتین
Boric acid
فرمول شیمیایی
BH3O3
جرم مولکولی
61.83 g/mole
نام های مترادف
هیدروژن بورات، اورتو بوریک اسید
دمای ذوب
170.9 °C
دمای جوش
300 °C
محلولیت
محلول در آب
شکل ظاهری
پودر کریستالی سفید
گرید
Extra pure
شرکت تولید کننده
دکتر مجللی
لطفا چند لحظه صبر نمائید

کالاهای مرتبط