لطفا چند لحظه صبر نمائید

ید (نوترون) Iodine

دسته‌بندی: معرف ها
برند: نوترون
0.0 (0)

انتخاب بسته بندی :
موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 100 گرمی

آماده ارسال از 1 روز کاری آینده
495,000تومان
نقد و بررسی بازگشت

معرفی و کاربرد ید

ید یک عنصر شیمیایی با نشان شیمیایی I و عدد اتمی ۵۳ است. یـد اولین عضوی از خانواده هالوژنهاست که در دمای معمولی بصورت جامد است. بخار ید در فشار پایین فلورسانس از خود نشان میدهد و وقتی بوسیله نور خورشید یا نور قوس الکتریکی روشن میشود نوری به رنگ سبز مایل به زرد از خود ساطع میکند. از ید عمدتاً در پزشکی، عکاسی (یدید پتاسیم) و رنگ به عنوان کاتالیزور و پیگمان استفاده می‌شود. از یدید نقره (AgI) برای هسته‌سازی باران مصنوعی به عبارت دیگر بارورکردن ابرها و در صنعت ساخت فیلم عکاسی به همراه نقره برمید(AgBr) به خاطر حساسیت به نور استفاده می‌شود. ید برای ساخت تنتور یُد (محلول ید در الکل) و پوویدون آیوداین (بتادین) استفاده می‌شود زیرا دامنه میکروب‌کشی یُد بسیار وسیع و گسترده‌است و بر روی ویروس‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها، اسپورها و پروتوزوئا مؤثر است و آن‌ها را تخریب و نابود می‌کند.
 

نکات ایمنی کار با ید

در هنگام کار با عنصر ید (عنصر شماره ۵۳ جدول تناوبی) باید از دستکش محافظ استفاده کنید. آزمایشات با آن به ویژه در زمان تصعید شدن، زیر هود هایی با ساکشن بالای آزمایشگاهی انجام شوند. بنابراین زمان کار با ید، بایستی بسیار احتیاط کرد.
 

فروش ید

فروشگاه ای آز فروشگاهی فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی است که آماده فروش ید با  بهترین قیمت و کیفیت ممتاز در گرید های مختلف آزمایشگاهی، غذایی و صنعتی از منابع ایرانی، چینی، هندی و اروپایی در بسته بندی های: 1 گرمی، 5 گرمی، 10 گرمی، 25 گرمی، 50 گرمی و 100 گرمی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

خرید ید

شما می توانید ید را با قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی ای آز در بسته بندی های متنوع تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.
 
مشخصات فنی بازگشت
نام لاتین
Iodine
فرمول شیمیایی
I2
شکل ظاهری
جامد
شرکت تولید کننده
نوترون
لطفا چند لحظه صبر نمائید
مقایسه 0 انصراف