لطفا چند لحظه صبر نمائید

شماره ی پیام رسان ها  فقط جهت شرکت ها و فروش سازمانی 09121419192

کووت کوارتز 3.5 سی سی Quartz cuvette


0.0 (0)
بدون دیدگاه 2 پرسش و پاسخ
تعداد :

دو طرف مات دو طرف شفاف
حجم ماکزیمم: 3.5 سی سی
جنس: کوارتز

جهت ارتباط مستقیم روی آیکون مرتبط کلیک کنید
تضمین اصالت کالا

آماده ارسال

980,000 تومان

بازگشت کالا به دلیل "انصراف از خرید" در صورتی مورد قبول است که پلمپ کالا باز نشده باشد.

موجودی ترکیبی کالا

تعداد : تک عددی تعداد : یک جفت

معرفی

معرفی و کاربرد کووت کوارتز

کووت (به فرانسوی: cuvette = "رگ کوچک") ظرف کوچک لوله مانندی است که اضلاع آن صاف و مقطع دایره ای یا مربعی دارد. در یک انتهای آن مهر و موم شده است. کووت از مواد شفاف مانند پلاستیک، شیشه یا کوارتز ذوب شده ساخته شده است. کووت‌ها برای نگهداری نمونه‌ها برای اندازه‌گیری طیف‌سنجی طراحی شده‌اند، جایی که یک پرتو نور از داخل نمونه در داخل کووت عبور داده می‌شود تا جذب، عبور، شدت فلورسانس، قطبش فلورسانس یا طول عمر فلورسانس نمونه را اندازه‌گیری کند. این اندازه گیری با اسپکتروفتومتر انجام می شود.

از لحاظ تاریخی، کووت‌های کوارتز برای اندازه‌گیری در محدوده فرابنفش مورد نیاز بودند، زیرا شیشه و بیشتر پلاستیک‌ها نور ماوراء بنفش را جذب می‌کنند و تداخل ایجاد می‌کنند. امروزه کووت های یکبار مصرف نیز ساخته شده اند که از جنس پلاستیک های ویژه ای هستند که در برابر اشعه ماوراء بنفش شفاف هستند. کووت های شیشه ای، پلاستیکی و کوارتز همگی برای اندازه گیری های انجام شده در طول موج های بلندتر، مانند محدوده نور مرئی، مناسب هستند. کووت شیشه ای دارای محدوده طول موج بهینه 340-2500 نانومتر است. کووت های شیشه ای معمولاً برای استفاده در محدوده طول موج نور مرئی هستند، در حالی که کوارتز  معمولاً برای محدوده فرابنفش استفاده می شود.

کوچکترین کووت ها می توانند 70 میکرولیتر را در خود جای دهند، در حالی که بزرگ ترین آنها 3.5 میلی لیتر یا بیشتر را در خود جای می دهد. بسیاری از کووت ها دارای مسیر نوری 10 میلی متری (عرض کووت) (0.39 اینچ) هستند که محاسبه ضریب جذب را ساده می کند. اکثر کووت ها دارای دو ضلع شفاف در مقابل یکدیگر هستند، بنابراین نور اسپکتروفتومتر می تواند از آن عبور کند، اگرچه برخی آزمایش ها از بازتاب استفاده می کنند، بنابراین فقط به یک ضلع شفاف نیاز دارند. برای اندازه گیری فلورسانس، دو ضلع شفاف تر، در زوایای قائم به آنهایی که برای نور اسپکتروفتومتر استفاده می شود، برای نور تحریک مورد نیاز است. برخی از کووت ها دارای درپوش شیشه ای یا پلاستیکی برای استفاده با محلول های خطرناک یا برای محافظت از نمونه ها در برابر هوا هستند. نحوه ی تابش پرتو به کووت کوارتز در دستگاه اسپکتروفتومتر در شکل زیر ارائه شده است:

نحوه ی تابش پرتو به کووت کوارتز در دستگاه اسپکتروفتومتر


نکات مهم نگهداری و استفاده کووت کوارتز

  • با خراشیدگی در کناره های کووت،  نور پراکنده شده عبور می کند و باعث خطا می شود.
  • حتما در یک جعبه کوچک لاستیکی یا پلاستیکی، کووت را  قرار دهید تا از برخورد تصادفی و خراشیدگی آن محافظت کند.
  • حلال و دما نیز می توانند بر اندازه گیری ها تأثیر بگذارند.
  • کووت‌ها هرگز نباید تحت فشار مکانیکی قرار گیرند، زیرا تنش باعث ایجاد شکست مضاعف در کوارتز می‌شود و بر اندازه‌گیری‌ها تأثیر می‌گذارد.
  • اثر انگشت و قطرات آب در طول اندازه‌گیری، اشعه‌های نور را مختل می‌کنند، بنابراین می‌توان از گاز یا پارچه‌ای با پرز کم برای پاک کردن سطح بیرونی کووت قبل از استفاده استفاده کرد.
  • حوله کاغذی یا موارد مشابه ممکن است کووت را خراش دهد.
  • از مواد شوینده ملایم یا اتانول استفاده شود و سپس با آب شسته شود.
  • از اسید و قلیایی به دلیل اثرات خورنده بر روی شیشه اجتناب می شود.
  •  اگر محلول با استفاده از پیپت پاستور حاوی هوا به داخل کووت منتقل شود، ممکن است حباب هایی در داخل کووت ایجاد شود که خلوص محلول مورد تست را کاهش می دهد و پرتوهای نور را پراکنده می کند.
  •  محلول موجود در کووت باید به اندازه ای باشد که  کامل در مسیر منبع نور قرار گیرد.


فروش کووت کوارتز

"ای آز" فروشگاهی فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی است که آماده فروش کووت کوارتز با  بهترین قیمت و کیفیت ممتاز به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

خرید کووت کوارتز

شما می توانید کووت کوارتز را با قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی ای آز در بسته بندی های متنوع تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.

مشخصات فنی
جنس
کوارتز
شرکت تولید کننده
آلمانی
رنگ
دوطرف مات دوطرف شفاف
توضیحات
حجم: 3.5 سی سی
لطفا چند لحظه صبر نمائید
پرسش‌های متداول

سلول های کوارتز دوام بیشتری نسبت به پلاستیک یا شیشه دارند. کوارتز در انتقال نور UV عالی است و می تواند برای طول موج های 190 تا 2500 نانومتر استفاده شود.

نور فرابنفش طول موج کوتاه تری نسبت به نور مرئی دارد، اگرچه امواج فرابنفش برای چشم انسان نامرئی است. اگر به جای کوارتز از شیشه استفاده کنیم، شیشه اشعه ماوراء بنفش را جذب می کند در حالی که کوارتز جذب نمی کند.