لطفا چند لحظه صبر نمائید

شماره ی پیام رسان ها  فقط جهت شرکت ها و فروش سازمانی 09121419192

کندانسور مارپیچ آزمایشگاهی طول 80 سانتی متری (مبرد شیشه ای) Lab Glass Reflux Coil Condenser


0.0 (0)
بدون دیدگاه

طول: 80 سانتی متر
قطر: 11.5 سانتی متر
روداژ نری و مادگی: 32/29
بسته بندی ایمن

جهت ارتباط مستقیم روی آیکون مرتبط کلیک کنید
تضمین اصالت کالا

آماده ارسال

موجود در انبار

1,300,000 تومان

بازگشت کالا به دلیل "انصراف از خرید" در صورتی مورد قبول است که پلمپ کالا باز نشده باشد.

طول : 80 سانتیمتر عرض : 0 سانتیمتر ارتفاع : 11.5 سانتیمتر

کالاهای مشابه

معرفی

معرفی و کاربرد مبرد شیشه ای

در شیمی، کندانسور شیشه ای یک وسیله آزمایشگاهی است که برای متراکم کردن بخارات (یعنی تبدیل آنها به مایع) از طریق خنک کردن آنها استفاده می شود. کندانسورها به طور معمول در عملیات آزمایشگاهی مانند تقطیر، رفلاکس و استخراج استفاده می شوند. در تقطیر، مخلوط حرارت داده می‌شود تا اجزای فرارتر بجوشد، بخارات متراکم شوند و در ظرفی جداگانه جمع‌آوری شوند. در رفلاکس حاوی مایعات فرار، واکنش در نقطه جوش آنها انجام می شود تا سرعت واکنش افزایش یابد و بخارهایی که به ناچار  از محلول واکنش خارج می شوند دوباره توسط مبرد متراکم شده و به ظرف واکنش باز گردند. در استخراج سوکسله، یک حلال داغ بر روی برخی از مواد پودری مانند دانه های آسیاب شده تزریق می شود تا برخی از اجزای کم محلول را خارج کند. سپس حلال به طور خودکار از محلول حاصل تقطیر می شود، تغلیظ می شود و دوباره تزریق می شود.

انواع مختلفی از کندانسورها برای کاربردها و حجم های پردازشی مختلف ساخته شده اند. ساده ترین و قدیمی ترین مبرد آزمایشگاهی فقط یک لوله طولانی است که بخارها از طریق آن هدایت می شوند و هوای بیرون عمل خنک کردن را فراهم می کند. معمولاً یک کندانسور دارای یک لوله یا محفظه بیرونی مجزا است که از طریق آن آب (یا مقداری سیال دیگر) به گردش در می‌آید تا خنک‌سازی مؤثرتری ارائه دهد.

کندانسورهای آزمایشگاهی معمولاً برای مقاومت شیمیایی، سهولت در تمیز کردن و نظارت بصری بر عملکرد، از شیشه ساخته می شوند. به طور خاص، شیشه بوروسیلیکات برای مقاومت در برابر شوک حرارتی و حرارت ناهموار توسط بخار متراکم استفاده می شود. برخی از کندانسورها برای عملیات اختصاصی (مانند تقطیر آب) ممکن است از فلز ساخته شوند. در آزمایشگاه‌های حرفه‌ای، کندانسور شیشه ای معمولاً دارای اتصالات شیشه‌ای زمینی برای اتصال بدون هوا به منبع بخار و ظرف مایع هستند. با این حال، لوله های انعطاف پذیر از یک ماده مناسب اغلب به جای آن استفاده می شود. 

کندانسور گراهام یا گراهامز (مارپیچی) دارای شکل مارپیچی با پوشش خنک کننده است که در طول کندانسور به عنوان مسیر بخار - میعانات عمل می کند. لوله های کندانسور سیم پیچی در داخل، سطح بیشتری را برای خنک سازی فراهم می کنند و به همین دلیل استفاده از آن بسیار مطلوب است.


نکات بسیار مهم

  • بسته به نوع کار تقطیر و یا عرق گیری از کندانسور هایی با طول متفاوت استفاده می شود، کندانسور شیشه ای ۸۰ سانتی متری برای عرق گیری از از مایعات در حدود ۳ الی ۵ لیتر مناسب می باشد.
  • به این منظور باید از بالن ۵ لیتری و ارلن ۳۰ لیتری استفاده شود.
  • همچنین دقت شود که ورودی آب از شیلنگ سیلیکونی متصل شده به قسمت پایین کندانسور و خروجی آب از خروجی بالاتر کندانسور صورت می گیرد. سرعت شیر آب آب باید در حدی باشد که عمل میعان و یا تراکم کردن بخارات به خوبی صورت گیرد.


کاربرد کندانسور شیشه ای

  • عرق گیری از انواع گیاهان
  • خالص سازی مواد
  • چگالش بخار حاصل از مایعات (تقطیر)
  • رفلاکس آب برای انواع سنتزهای شیمیایی

انواع کندانسور شیشه ای

مشخصات کندانسور شیشه ای مارپیچ

  • طول: 80 سانتی متر
  • قطر: 11.5 سانتی متر
  • روداژ نری و مادگی: 32/29


فروش کندانسور مارپیچ آزمایشگاهی

"ای آز" فروشگاهی فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی است که آماده فروش مبرد مارپیچ آزمایشگاهی با  بهترین قیمت و کیفیت ممتاز به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

خرید کندانسور مارپیچ آزمایشگاهی

شما می توانید کندانسور شیشه ای مارپیچ آزمایشگاهی را با قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی "ای آز" در بسته بندی های متنوع تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.

 

مشخصات فنی
نام لاتین
Lab Glass Reflux Coil Condenser
جنس
شیشه بوروسیلیکاتی
نام های مترادف
کندانسور مارپیچ
رنگ
بی رنگ
توضیحات
طول: 80 سانتی متر، قطر: 11.5 سانتی متر، روداژ نری و مادگی: 32/29
لطفا چند لحظه صبر نمائید