لطفا چند لحظه صبر نمائید

کلرید مس Copper(II) chloride

دسته‌بندی: نمک ها
0.0 (0)

موجود نیست

متاسفانه این کالا در حال حاضر موجود نیست. می‌توانید از محصولات مشابه این کالا دیدن نمایید

نقد و بررسی بازگشت

معرفی و کاربرد کلرید مس:

مس (II) کلرید به رنگ قهوه ای متمایل به زرد، گردی نم پذیر و محلول در آب، الکل و آمونیوم کلرید می باشد. کلرید مس دو آبه بلورهایی به رنگ سبز-آبی و محلول در آب تشکیل می دهد. از واکنش کلرید مس با سدیم هیدروکسید، هیدروکسید مس (II) تشکیل می شود و از هیدرولیز جزئی آن، اکسی کلرور مس با فرمول CH2C(OH)3 که قارچ کش محبوبی است به دست می آید. کلرید مس در فرآیند واکر (اکسیداسیون اتیلن به استالدهید) و در تولید کلر به عنوان کاتالیزور استفاده می شود. همچنین در صنایع آتش نشانی، رنگرزی و چاپ پارچه های نساجی، پالایش مس،طلا و نقره و در سنتز دیگر ترکیبات آلی به کار می رود.

کلرید مس (II) پارامغناطیس است. محلول آبی تهیه شده از کلرید مس (II) حاوی طیف وسیعی از ترکیبات مس (II) بسته به غلظت، دما و حضور یونهای کلرید اضافی به رنگ آبی و زرد یا قرمز است. در صنعت، کلرید مس (II) از واکنش کلردار کردن مس تهیه میشود. فلز مس نمیتواند توسط هیدروکلریک اسید اکسید شود، اما بازهای حاوی مس مانند هیدروکسید، اکسید و یا کربنات مس (II) را میتوان با اسید هیدروکلریک واکنش دهد.
 

فروش کلرید مس:

"ای آز" فروشگاهی فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی-صنعتی و ملزومات و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی می باشد که آماده فروش کلرید مس با  بهترین قیمت و کیفیت ممتاز در گرید های مختلف آزمایشگاهی، غذایی و صنعتی از معتبرترین منابع چینی، هندی و اروپایی در بسته بندی های: 5 گرمی، 10 گرمی، 25 گرمی، 50 گرمی، 100 گرمی، 250 گرمی، 500 گرمی، 1 کیلو و 25 کیلویی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

خرید کلرید مس:

شما می توانید کلرید مس را با قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی "ای آز" در بسته بندی های متنوع تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.

 
مشخصات فنی بازگشت
CAS Number
7447-39-4
نام لاتین
Copper(II) chloride
فرمول شیمیایی
CuCl2
جرم مولکولی
134.45 g/mole
چگالی
3.386 g/mL
دمای ذوب
3.386 °C
دمای جوش
993 °C
محلولیت
محلول در آب
شکل ظاهری
پودری
لطفا چند لحظه صبر نمائید
مقایسه 0 انصراف