لطفا چند لحظه صبر نمائید

شماره ی پیام رسان ها  فقط جهت شرکت ها و فروش سازمانی 09121419192

CAS No:110-86-1

پیریدین Extra pure (دکتر مجللی) Pyridine


0.0 (0)
بدون دیدگاه 5 پرسش و پاسخ
بسته بندی :

ارسال این کالا فقط از طریق چاپار یا تیپاکس امکانپذیر است. لطفا پست را انتخاب نکنید.
خریدار موظف است کلیه دستورالعمل های استعمال مربوطه را مطالعه و با اطلاع کافی آن را خریداری کند.
پوشیدن دستکش، ماسک و عینک آزمایشگاهی الزامیست.
از بلیعدن، تماس با پوست و استنشاق خودداری کنید.
تضمین اصالت و کیفیت کالا

جهت ارتباط مستقیم روی آیکون مرتبط کلیک کنید
تضمین اصالت کالا

آماده ارسال

800,000 تومان

بازگشت کالا به دلیل "انصراف از خرید" در صورتی مورد قبول است که پلمپ کالا باز نشده باشد.

موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 1 لیتری بسته بندی : 2/5 لیتری

معرفی

معرفی و کاربرد پیریدین

پیریدین یک مایع بسیار قابل اشتعال و قابل پخش در آب با بوی مشخص و نامطبوع (ماهی مانند) است. پیریدین بی رنگ است، اما نمونه های قدیمی تر یا ناخالص می تواند به رنگ زرد ظاهر شوند. پیریدین از نظر ساختاری؛ یک حلقه بنزن است که یک اتم نیتروژن با یک گروه متین جایگزین شده است.پیریدین در شیمی آلی صنعتی به عنوان حلال دارای اهمیت بسیاری است.به دلیل وجود نیتروژن الکترونگاتیو در حلقه آن، این مولکول نسبتاً کمبود الکترون دارد. بنابراین، نسبت به مشتقات بنزن به راحتی وارد واکنش های جایگزینی الکتروفیلی می شود. اولین بار پیریدین ناخالص توسط کیمیاگران با حرارت دادن استخوان های حیوانات و سایر مواد آلی به دست آمد. در گذشته، از قطران زغال سنگ تولید می شد که یک فرایند ناکارآمد بود چون نیازمند یک تصفیه چند مرحله ای است، که باعث کاهش بازده می شود. اما امروزه روش های زیادی در صنعت و آزمایشگاه برای سنتز پیریدین و مشتقات آن وجود دارد.

پیریدین را می توان به عنوان حلال برای انحلال سایرمواد و نیز در تهیه سایر محصولات مثل داروها، ویتامین ها، طعم دهنده های غذا، رنگ ها، محصولات لاستیکی، چسب ها، حشره کش ها و علف کش ها به کار برد.  پیریدین به اتانول افزوده می شود تا مانع از مصرف تفریحی آن شود. در دوزهای کم، به مواد غذایی اضافه می شود تا طعم تلخی به آنها بدهد، و چنین استفاده ای توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تصویب شده است. پیریدین به فرآورده هایی مانند سولفا پیریدین، دارویی که علیه عفونت های باکتریایی و ویروسی فعال است، تبدیل می شود. پیربنیامین و پیریلامین، به عنوان داروهای ضد هیستامین استفاده می شود.
 

راه ورود پیریدین به بدن

پیریدین به طرقی وارد بدن شده و باعث ایجاد آسیب هایی گردد که در زیر به آن می پردازیم: هر شخص در معرض سطح بسیار کمی از پیریدین درهوا،آب و غذا است. کارگرانی که با مواد شیمیایی سروکار دارند، ممکن است در معرض درصد های بیشتری ازاین ماده باشند. افراد ممکن است پیریدین را از طریق تنفس دود سیگار یا قهوه داغ نیز وارد بدن خود کنند.
 

تاثیر پیریدین بر سلامتی

اطلاعات بسیار کمی در خصوص تاثیر پیریدین بر سلامتی در دسترس است. مطالعات بر روی حیوانات تعداد محدودی از گزارشات بر روی انسان، آسیب کبدی را مهمترین آسیب در معرض قرار گرفتن این ماده می داند. استنشاق، بلع یا جذب پیریدین از طریق پوست مضر است. همچنین سردرد، سر گیجه، تمایل به خواب، افزایش ضربان قلب و تنفس سریع در بزرگسالانی که مقادیر نامشخصی از پیریدین را در طی زمان نامشخص تنفس کرده بودند، مشاهده شده است. در حیوانات مورد مطالعه، زمانی که پیریدین روی چشم یا پوست آن ها قرار داده شد، سوزش چشم و پوست مشاهده گردید.
 

نکات انبار کردن پیریدین

ظرف را به صورت محکم مهر و موم شده نگهداری کنید. ظروفی که در آنها محکم بسته شده را در محیط سرد و خشک ذخیره کنید. تهویه ی کافی را برای محیط فراهم کنید. دور از عوامل اکسید کننده انبار شود. با اسیدها انبار نشود.
 

فروش پیریدین

"ای آز" فروشگاهی فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی-صنعتی و ملزومات و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی می باشد که آماده فروش پیریدین در بسته بندی های مقرون به صرفه و با کیفیت ممتاز در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی و از برندهای معتبر ایرانی، هندی، چینی و اروپایی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

خرید پیریدین

شما می توانید پیریدین را با قیمت مناسب در بسته بندی های 50 میلی لیتری، 100 میلی لیتری، 250 میلی لیتری، 500 میلی لیتری، 1 لیتری، 2/5 لیتری، 5 لیتریی و بالاتر از فروشگاه اینترنتی "ای آز" تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.

 
مشخصات فنی
CAS Number
110-86-1
نام لاتین
Pyridine
فرمول شیمیایی
C5H5N
جرم مولکولی
79.102 g/mole
نام های مترادف
Azine، Azinine
دمای ذوب
−41.6 °C
دمای جوش
115.2 °C
محلولیت
امتزاج پذیر با آب
رنگ
بی رنگ
شکل ظاهری
مایع با بوی نامطبوع
گرید
Extra pure
شرکت تولید کننده
دکتر مجللی
لطفا چند لحظه صبر نمائید
پرسش‌های متداول

پیریدین به اتانول افزوده می شود تا مانع از مصرف تفریحی آن شود. در دوزهای کم، به مواد غذایی اضافه می شود تا طعم تلخی به آنها بدهد، و چنین استفاده ای توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تصویب شده است. اما دقت شود که پیریدین سمی است و مقدار بسیار ناچیز  از آن طبق دستورالعمل های بهداشتی باید مصرف شود.

این ترکیب به آسانی به هوا تبخیر می شود. در هوا ممکن است ماه ها یا سال ها باقی مانده و سپس به سایر ترکیبات تفکیک شود.
پیریدین قابلیت انحلال بالایی در آب دارد.در آب یا خاک، پیریدین قابل تجزیه توسط ارگانیسم های میکروسکوپی طی چند روز یا چند ماه است.
 

دپارتمان سلامتی وخدمات انسانی و نمایندگی بین المللی برای تحقیقات روی سرطان و نمایندگی حفاظت محیط زیست پیریدین را به هیچ عنوان جزو مواد سرطان زا طبقه بندی نکرده اند.

در صورت مواجهه ی پوستی: فوراً پوست را به طور کامل با آب و صابون شسته و آبکشی کنید. فوراً به پزشک مراجعه کنید.

در رابطه با قدرت بازی پی پیریدین باید گفت چون تو پیرول Nسیر شده ( پیوند پای ضعیف تره ) و راحت ترالکترون میده، پیرول به دلیل فشارحلقه ای الکترون را به اکسنده می دهد،چون پرالکترونتر است پس خاصیت بازی بیشتری نسبت به پیریدین دارد.