لطفا چند لحظه صبر نمائید

نیترات روی Zinc nitrate


موجود نیست

متاسفانه این کالا در حال حاضر موجود نیست. می‌توانید از محصولات مشابه این کالا دیدن نمایید

نقد و بررسی بازگشت

معرفی نیترات روی

نیترات روی به عنوان یک رقیق کننده بسیار قوی شناخته می شود و به اشکال مختلف پودری، زیر میکرون و نانوپودری در حجم های بالا تولید می شود. بسته به انواع درجات استاندارد می توان در گرید های مختلف نظامی، دارویی، غذایی، فنی، و کشاورزی تهیه و استفاده کرد. از کاربردهای اصلی نیترات روی می توان به عنوان کاتالیزور برای تولید در پزشکی، رنگ ها و مواد شیمیایی اشاره کرد. 

نیترات روی به سه شکل مختلف نتیرات روی خشک، نیترات روی چهار آبه و نیترات روی شش آبه موجود است. که از این میان نوع خشک آن بیشترین کاربرد و بیشترین پایداری حرارتی و شیمیایی در مقایسه با دو نوع دیگر را دارد. به دلیل کاربردهای وسیع آن در صنعت با نام های تجاری مختلفی مانند دی نیترات روی، سیلوکسان، نمک روی اسید و نمک نیترات روی شناخته می شود. اصلی ترین روش تهیه این ماده از طریق حل کردن فلز روی در محیط نیتریک اسید است.


خواص و ویژگی های نیترات روی

نیترات روی با جرم مولی 189.36 گرم بر مول، دانسیته 2.065 گرم بر سانتی متر مکعب، نقطه ذوب 110 درجه سانتیگراد است. از نظر سمیت جزء دسته مواد نسبتا پایدار با درجه سمیت پایین است. به طور کلی بلع یا استنشاق این ماده باعث تحریک بینی و گلو می شود. همچنین، در صورت تماس با چشم یا پوست باعث سوزش محل آسیب دیده می شود. به دلیل ماهیت اکسید کنندگی آن، در اثر برخورد با مواد قابل اشتعال و کاهنده به شدت واکنش نشان می دهد. 
 

کاربرد نیترات روی

  • کاتالیزور در واکنش های شیمیایی
  • کاتالیزور در تهیه رزین ها
  • اکسید کننده در مواد منفجره
  • تهیه کودهای مایع کشاورزی
  • تیهه رابرها و پلاستیک ها
  • آبکاری و رنگ آمیزی الیاف استات
  • تولید فیبر سلولز
  • ماده سفید کننده سطوح

نکات ایمنی مواجهه با نیترات روی

نیترات روی در حضور احیاء کننده ها و مواد اشتعال زا به شدت ناپایدار است. مخلوط این ماده با آلکیل استرها به دلیل تشکیل نیترات آلکیل به شدت منفجر می شوند. همچنین، در اثر مخلوط با فسفر یا قلع (ll) کلرید، یک ترکیب منفرج شونده تولید می کند. میزان سمیت این ماده در مقایسه با سایر ترکیبات نیترات کمتر بوده اما، میزان حساسیت و انفجاری بودن آن در حضور برخی مواد شیمیایی بسیار بیشتر است.

ین ترکیب در حضور اکسیژن به سرعت تخریب شده و با آزاد گردن گازهای خطرناک اکسیدهای نیتروژن به محیط اطراف باعث مسمومیت و خطرات جبران ناپذیر می شود. به طور کلی، استنشاق گرد و غبار و بلع این ماده به ترتیب باعث تحریک بینی، گلو و تحریک یا خوردگی دستگاه گوارش می شود. در صورت کار با این ماده حتما از دستکش، عینک و ماسک تنفسی استفاده شود. همچنین، این ماده در مکان خشک و خنک و به دور عوامل حساس مانند اسیدها و حرارت نگهداری شود. توجه داشته باشید به دلیل حساسیت بالا این ماده در برابر برخی مواد شیمیایی، کار با این ماده توسط افراد با تجربه و متخصص انجام شود و از کار کردن توسط کارگران حدالامکان امنتاع شود.
 

فروش نیترات روی

فروشگاه ای آز فروشگاهی فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی است که آماده فروش نیترات روی با  بهترین قیمت و کیفیت ممتاز در بسته بندی های: 5 گرمی، 10 گرمی، 25 گرمی، 50 گرمی، 100 گرمی، 250 گرمی، 500 گرمی، 1 کیلو و 25 کیلویی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.

خرید نیترات روی

شما می توانید نیترات روی را با قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی ای آز در بسته بندی های متنوع تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.
مشخصات فنی بازگشت
CAS Number
7779-88-6
نام لاتین
Zinc nitrate
فرمول شیمیایی
Zn(NO3)2
جرم مولکولی
189.36 g/mole
چگالی
2.065 g/mL
دمای ذوب
110 °C
دمای جوش
125 °C
محلولیت
محلول در آب و اتانول
شکل ظاهری
پودر سفید رنگ
لطفا چند لحظه صبر نمائید
لطفا چند لحظه صبر نمائید

فایل های پیوست

مقایسه 0 انصراف