لطفا چند لحظه صبر نمائید

شماره ی پیام رسان ها  فقط جهت شرکت ها و فروش سازمانی 09121419192

قیف بوخنر Büchner funnel


0.0 (0)
بدون دیدگاه 1 پرسش و پاسخ
قطر :
جهت ارتباط مستقیم روی آیکون مرتبط کلیک کنید
تضمین اصالت کالا

آماده ارسال

موجود در انبار

550,000 تومان

بازگشت کالا به دلیل "انصراف از خرید" در صورتی مورد قبول است که پلمپ کالا باز نشده باشد.

معرفی

معرفی و کاربرد قیف بوخنر

قیف بوخنر قطعه ای از تجهیزات آزمایشگاهی است که در فیلتراسیون استفاده می شود. به طور سنتی از چینی ساخته می شود، اما قیف های شیشه ای و پلاستیکی نیز موجود است. در بالای قسمت قیف شکل، یک استوانه با یک دیسک شیشه‌ای خرد شده/صفحه سوراخ دار وجود دارد که آن را از قیف جدا می‌کند. معمولاً تصور می شود که این نام به افتخار برنده جایزه نوبل ادوارد بوخنر (بدون umlaut) نامگذاری شده است، اما در واقع از نام شیمیدان صنعتی ارنست بوخنر نامگذاری شده است. می توان از قیف با دیسک شیشه ای نیز استفاده کرد. برای یک قیف با صفحه سوراخ دار، کاغذ صافی روی صفحه قرار می گیرد و  با مایع مرطوب می شود تا از نشت اولیه جلوگیری شود. مایعی که باید فیلتر شود به داخل سیلندر ریخته می شود و با مکش خلاء از صفحه سوراخ دار یا دیسک شیشه ای  کشیده می شود.

مزیت اصلی در استفاده از این نوع فیلتراسیون این است که سرعت آن بسیار بیشتر است تا اینکه به سادگی اجازه دهد مایع از طریق محیط فیلتر از طریق نیروی گرانش تخلیه شود. ضروری است که مقدار مایع مورد استفاده باید کمتر از مقداری باشد که از فلاسک سرریز می شود محدود شود. در غیر این صورت، مایع به داخل تجهیزات خلاء کشیده می شود. اگر خلاء توسط یک دستگاه جریان آب تامین شود، سرریز مایع می تواند منجر به ریختن یک مایع خطرناک در جریان فاضلاب شود که بسته به مایع، نقض بالقوه قانون است. با استفاده از یک تله بین فلاسک و منبع خلاء می توان احتمال سرریز و احتمال برگشت آب به داخل فلاسک را کاهش داد.

قیف بوخنر در آزمایشگاه های شیمی آلی برای کمک به جمع آوری ترکیبات تبلور مجدد استفاده می شود. مکش به ترکیب کریستالی شده مرطوب اجازه می دهد تا خشک شود به طوری که ترکیب کریستالی خشک شده خالص باقی بماند. با این حال، اغلب اتفاق می‌افتد که برای حذف هر چه بیشتر مایعات باقی‌مانده، به خشک کردن بیشتر، توسط اجاق یا وسایل دیگر نیاز باشد. مهر و موم محکم و پایداری فلاسک بوخنر و فیلتر در طول فرآیند فیلتراسیون ضروری است. 

فروش قیف بوخنر

"ای آز" فروشگاهی فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی است که آماده فروش قیف بوخنر با  بهترین قیمت و کیفیت ممتاز به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.

خرید قیف بوخنر

شما می توانید قیف بوخنر را با قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی "ای آز" در بسته بندی های متنوع تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.

 

مشخصات فنی
لطفا چند لحظه صبر نمائید
پرسش‌های متداول

قیف هیرش طراحی مشابهی با قیف بوخنر دارد. به طور مشابه نیز استفاده می شود، اما برای مقادیر کمتری از مواد نسبت به قیف بوخنر به کار می رود. تفاوت اصلی این است که صفحه قیف هیرش بسیار کوچکتر است و دیواره های قیف به جای عمودی بودن به سمت بیرون زاویه دارند.