لطفا چند لحظه صبر نمائید

                                                                                                                                                  شماره ی پیام رسان ها  فقط جهت شرکت ها و فروش سازمانی 09121419192

CAS No:143-74-8

فنل رد (نوترون) Phenol red


0.0 (0)
بدون دیگاه
بسته بندی :

خریدار موظف است کلیه دستورالعمل های استعمال مربوطه را مطالعه و با اطلاع کافی آن را خریداری کند.
از بلیعدن، تماس با پوست و استنشاق خودداری کنید.
گارانتی اصالت کالا
ارسال سریع به سراسر کشور
گارانتی برگشت وجه

آماده ارسال از 1 روز کاری آینده

280,000 تومان
موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 5 گرمی بسته بندی : 10 گرمی بسته بندی : 25 گرمی

معرفی

معرفی و کاربرد فنل رد

فنول رد به عنوان معرف pH با فرمول شیمیایی C₁₉H₁₄O₅S است و بسیار شبیه به فنل فتالین بوده و در آزمایشگاه ها  به عنوان نشانگر مورد استفاده قرار می گیرد. نام دیگر فنل رد، فنل سولفون فتالئین یا PSP  است. محیط کشت فنل رد آگار بیس، وقتی که باکتری به آن تلقیح می شود اسید تولید می کند که قابلیت مصرف پیش ماده را دارند. اسید تولید شده باعث کاهش pH می شود و در نتیجه رنگ محیط تغییر می کند. این محیط کشت، نوعی محیط کشت فنل رد آگار بیس مایع است که پایه آگار دارد و در مطالعات تخمیری به کار می رود. این محیط کشت به همراه لوله های Durham برای تعیین و شناسایی تولید گاز، مورد توجه بسیاری از مؤلفین است. 
 

شناساگری برای کشت های سلولی

اکثر بافت های زنده در یک pH نزدیک به حد خنثی، یعنی نزدیک به 7، می توانند عملکرد داشته باشند . pH خون به عنوان نمونه در محدوده ی 7.35 تا 7.45 قرار می گیرد. هنگامی که یاخته ها در کشت بافت رشد داده می شوند، محیط کشتی که آن ها در آن رشد می کنند از نظر pH به pH فیزیولوژیکی نزدیک حفظ می شود . یک مقدار کم فنل رد افزوده شده به این محیط کشت در شرایط عادی یه رنگ قرمز – صوتی خواهد بود. معمولا برای کشت سلول 15 mg/l به کار گرفته می شود. به دنبال رخ دادن مشکل، یعنی محصولات زائد و بدون مصرف به وجود آمده از طریق یاخته های در حال مرگ یا بیش از حد رشد کردن آلاینده هایی که سبب عوض کردن میزان pH می شود، رنگ شناساگر تغییر پیدا می کند. به عنوان نمونه، محیط کشت دارای سلول های پستاندارانی که با سرعت نسبتا کم عمل تقسیم را انجام می دهند می تواند به سرعت به وسیله ی آلاینده های باکتریایی پوشانده شود. این امر معمولا منجر به یک اسیدی شدن محیط می شود و بنابراین به رنگ زرد در می آید. تعداد زیادی از زیست شناسان از این طریق برای بررسی سریع سلامت محیط های کشت بافتی استفاده می کنند.
 

استفاده در کیت های تست استخر های شنا

کلرین می تواند منجر به سفید کردن رنگ در عدم حضور تیوسولفات به منظور ممانعت از اکسیده شدن کلرین شود. سطوح بالایی از برومین می توانند فنل رد را به برومو فنل رد ( دی برومو فنل سولفون فتالئین، که pKa پایین آورده شده ی آن منجر به شکل گیری شناساگری با محدوده ی pH تغییر یافته در جهت اسیدی می شود – آب در pH برابر با 6.8 در تست در pH 7.5 ظاهر خواهد شد ) تبدیل کنند.
 

فروش فنل رد

فروشگاه ای آز فروشگاهی فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی است که آماده فروش فنل رد با  بهترین قیمت و کیفیت ممتاز در گرید های مختلف آزمایشگاهی، غذایی و صنعتی از منابع ایرانی، چینی، هندی و اروپایی در بسته بندی های: 1 گرمی، 5 گرمی، 10 گرمی، 25 گرمی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

خرید فنل رد

شما می توانید فنل رد را با قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی ای آز در بسته بندی های متنوع تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.
مشخصات فنی
CAS Number
143-74-8
نام لاتین
Phenol red
فرمول شیمیایی
C19H14O5S
جرم مولکولی
354.38 g/mole
شرکت تولید کننده
نوترون
لطفا چند لحظه صبر نمائید
})();