لطفا چند لحظه صبر نمائید

شماره ی پیام رسان ها  فقط جهت شرکت ها و فروش سازمانی 09121419192

CAS No: 110-82-7

سیکلوهگزان HPLC (نوترون) Cyclohexane


0.0 (0)
بدون دیدگاه
بسته بندی :

نام های مترادف: بنزن هگزا هیدرید، هگزاهیدروبنزن، هگزانفتالن
ارسال این کالا فقط از طریق چاپار یا تیپاکس امکانپذیر است. لطفا پست را انتخاب نکنید.
خریدار موظف است کلیه دستورالعمل های استعمال مربوطه را مطالعه و با اطلاع کافی آن را خریداری کند.
پوشیدن دستکش، ماسک و عینک آزمایشگاهی الزامیست.
از بلیعدن، تماس با پوست و استنشاق خودداری کنید.
تضمین اصالت و کیفیت کالا

جهت ارتباط مستقیم روی آیکون مرتبط کلیک کنید
تضمین اصالت کالا

آماده ارسال

900,000 تومان

بازگشت کالا به دلیل "انصراف از خرید" در صورتی مورد قبول است که پلمپ کالا باز نشده باشد.

موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 1 لیتری بسته بندی : 2/5 لیتری

معرفی

معرفی سیکلوهگزان

سیکلوهگزان یک سیکلوآلکان با فرمول مولکولی C6H12 است. این ترکیب غیر قطبی است. این ماده مایعی بی رنگ و قابل اشتعال با بوی خاصی شبیه مواد شوینده است که یادآور محصولات پاک کننده (که گاهی اوقات در آن استفاده می شود) است. این حلال عمدتاً برای تولید صنعتی اسید آدیپیک و کاپرولاکتام که پیش ساز نایلون هستند استفاده می شود. سیکلوهگزیل (C6H11) جایگزین آلکیل آن است و در اختصار Cy است. 

اگرچه این ترکیب نسبتاً غیر واکنشی است، اما برای تولید سیکلوهگزانون و سیکلوهگزانول تحت اکسیداسیون کاتالیزوری قرار می گیرد. مخلوط سیکلوهگزانون-سیکلوهگزانول، به نام روغن KA، ماده خامی برای اسید آدیپیک و کاپرولاکتام، پیش سازهای نایلون است. سالانه چندین میلیون کیلوگرم سیکلوهگزانون و سیکلوهگزانول تولید می شود. به عنوان حلال در برخی از مارک های سیال اصلاحی استفاده می شود.

این ماده گاهی اوقات به عنوان یک حلال آلی غیر قطبی استفاده می شود، اگرچه n-هگزان بیشتر برای این منظور استفاده می شود. این اغلب به عنوان یک حلال تبلور مجدد استفاده می شود، زیرا بسیاری از ترکیبات آلی حلالیت خوبی در سیکلوهگزان داغ و حلالیت ضعیف در دماهای پایین نشان می دهند. این ماده یک هیدروکربن آلی سیکلیک است که از حلقه ای از شش اتم کربن تشکیل شده است. شکل حلقوی هگزان که به عنوان ماده خام در ساخت نایلون استفاده می شود. به عنوان یک حلال غیر قطبی نقش دارد. این یک سیکلوآلکان و یک ترکیب آلی فرار است.


کاربرد سیکلوهگزان

این ماده همچنین برای کالیبراسیون ابزارهای کالریمتری اسکن تفاضلی (DSC) به دلیل انتقال راحت کریستال به کریستال در -87.1 درجه سانتیگراد استفاده می شود. بخار آن در کوره‌های کربورسازی خلاء، در ساخت تجهیزات عملیات حرارتی استفاده می‌شود. این ترکیب به عنوان حلال برای حل کردن اترهای سلولز، لاک ها، رزین ها، چربی ها، موم ها، روغن ها، قیر و لاستیک خام استفاده می شود.

همچنین در عطرسازی، در عملیات پوشش سطحی (لاک)، در سنتز اسید آدیپیک برای تولید نایلون 66 و پلاستیک های مهندسی، در هنگام سنتز کاپرولاکتام در نایلون 6، پاک کننده رنگ و لاک، در استخراج اسانس، استفاده می شود. در شیمی تجزیه و آنالیز برای تعیین وزن مولکولی، در ساخت اسید آدیپیک، بنزن، سیکلوهگزیل کلرید، نیتروسیکلو هگزان، سیکلوهگزانول و سیکلوهگزانون، در ساخت سوخت جامد برای اجاق‌های کمپ، در فرمول‌های قارچ‌کشی سبک (دارای مواد قارچ‌کشی سبک) استروئیدها، سنتز آلی، جایگزین‌های شیشه‌ای متوسط تبلور مجدد، سوخت‌های جامد، در شیمی تحلیلی و در ساخت چسب‌ها کاربرد دارد.


دفع ضایعات

دفع ضایعات طبق مقررات محیطی صورت می گیرد و شست و شو با آب نیز انجام گیرد. در آزمایشگاه حلال در ظرف ضایعات جمع آوری می شود.
 

انبار کردن و جابه جایی سیکلوهگزان

نگه داشتن این حلال بایستی دور از هرگونه حرارت ومنابع آتش باشد. این حلال در ظرف کاملا مهروموم شده و در محیط سرد نگهداری گردد.
 

خطرات شیمیایی سیکلوهگزان

سیکلوهگزان مایعی فرار وآتش گیر است. به دور از منابع آتش نگهداری شود. به دور از اکسید کننده ها نگهداری شود چون به شدت واکنش پذیر است.
 

اثرات مواجهه کوتاه مدت

  • سوزش چشم ها
  • سوزش گلو، بینی و دستگاه تنفسی
  • تهوع وسرگیجه


اثرات مواجهه طولانی مدت

  •  خشک شدن و ترک برداشتن پوست
  •  آسیب کبدی و کلیوی 
  •  سوزش معده، روده و بروز اسهال 


فروش سیکلوهگزان

"ای آز" فروشگاهی فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی-صنعتی و ملزومات و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی می باشد که آماده فروش سیکلوهگزان در بسته بندی های مقرون به صرفه و با کیفیت ممتاز در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی و از برندهای معتبر ایرانی، هندی، چینی و اروپایی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 


خرید سیکلوهگزان

شما می توانید سیکلوهگزان را با قیمت مناسب در بسته بندی های 50 میلی لیتری، 100 میلی لیتری، 250 میلی لیتری، 500 میلی لیتری، 1 لیتری، 2/5 لیتری، 5 لیتریی و بالاتر از فروشگاه اینترنتی "ای آز" تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.
 

مشخصات فنی
CAS Number
110-82-7
نام لاتین
Cyclohexane
فرمول شیمیایی
C6H12
جرم مولکولی
84.162 g/mole
نام های مترادف
Hexanaphthene
دمای ذوب
6.47 °C
دمای جوش
80.74 °C
رنگ
بی رنگ
دمای خود آتشگیری
245 °C
شکل ظاهری
مایع
گرید
HPLC
شرکت تولید کننده
نوترون
محلولیت
غیر قابل امتزاج با آب، محلول در اتر، استون و الکل
لطفا چند لحظه صبر نمائید