لطفا چند لحظه صبر نمائید

شماره ی پیام رسان ها  فقط جهت شرکت ها و فروش سازمانی 09121419192


0.0 (0)
بدون دیدگاه
جهت ارتباط مستقیم روی آیکون مرتبط کلیک کنید
تضمین اصالت کالا

آماده ارسال

موجود در انبار

حداقل خرید 1

40,000 تومان

بازگشت کالا به دلیل "انصراف از خرید" در صورتی مورد قبول است که پلمپ کالا باز نشده باشد.

معرفی

معرفی و کاربرد دماسنج الکلی

دماسنج الکلی جایگزینی برای دماسنج جیوه ای در شیشه است و عملکردهای مشابهی دارد. بر خلاف دماسنج جیوه ای در شیشه، محتویات دماسنج الکلی سمیت کمتری دارد و به سرعت تبخیر می شود. نسخه اتانولی به دلیل هزینه کم و خطر نسبتا کم مایع در صورت شکستگی، بیشترین استفاده را دارد. یک مایع آلی در یک لامپ شیشه ای وجود دارد که به یک مویین از همان شیشه متصل است و انتهای آن با یک لامپ انبساط مهر و موم شده است. فضای بالای مایع مخلوطی از نیتروژن و بخار مایع است. برای محدوده دمای کاری، خط یا رابط بین مایع در داخل مویرگ قرار دارد. با افزایش دما، حجم مایع منبسط می شود و خط به سمت مویرگ حرکت می کند. موقعیت خط دما را در برابر یک مقیاس حکاکی نشان می دهد.

بسته به تولید کننده و محدوده دمای کاری، مایع مورد استفاده می تواند اتانول خالص، تولوئن، نفت سفید یا ایزوآمیل استات باشد. از آنجایی که اینها شفاف هستند، مایع با افزودن رنگ قرمز یا آبی بیشتر نمایان می شود. نیمی از لیوان حاوی مویرگ معمولاً به رنگ سفید یا زرد میناکاری شده است تا زمینه ای برای خواندن مقیاس فراهم شود. محدوده سودمندی دماسنج با نقطه جوش مایع مورد استفاده تنظیم می شود. در مورد دماسنج پر از اتانول، حد بالایی برای اندازه گیری 78 درجه سانتیگراد (172.4 درجه فارنهایت) است که آن را برای اندازه گیری دمای روز، شب و دمای بدن مفید می کند، البته نه برای چیزهای بسیار گرمتر از اینها.

دماسنج های پر از اتانول برای اندازه گیری های هواشناسی حداقل دما به جای جیوه ترجیح داده می شوند و می توانند تا 70- درجه سانتی گراد (94- درجه فارنهایت) استفاده شوند. محدودیت فیزیکی توانایی دماسنج برای اندازه گیری دمای پایین نقطه انجماد مایع مورد استفاده است. اتانول در -114.9 درجه سانتیگراد (174.82- درجه فارنهایت) منجمد می شود. اگر یک دماسنج الکلی از ترکیبی از الکل اتیلیک، تولوئن و پنتان استفاده کند، محدوده دمای پایین‌تر آن ممکن است برای اندازه‌گیری دما تا 200- درجه سانتیگراد (328- درجه فارنهایت) افزایش یابد. با این حال، محدوده دمای اندازه گیری c. 200- تا 78 درجه سانتیگراد، به شدت به نوع الکل مورد استفاده بستگی دارد.
 

فروش دماسنج الکلی

"ای آز" فروشگاهی فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی است که آماده فروش دماسنج الکلی با  بهترین قیمت و کیفیت ممتاز به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

خرید دماسنج الکلی

شما می توانید دماسنج الکلی را با قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی "ای آز" در حجم های متنوع تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.

مشخصات فنی
شرکت تولید کننده
چین
لطفا چند لحظه صبر نمائید