لطفا چند لحظه صبر نمائید

                                                                                                                                                  شماره ی پیام رسان ها  فقط جهت شرکت ها و فروش سازمانی 09121419192

CAS No: 56-23-5

تتراکلرید کربن (نوترون) Carbon Tetrachloride


0.0 (0)
بدون دیگاه 1 پرسش و پاسخ
بسته بندی :

نام های مترادف: تترا کلرومتان
گارانتی اصالت کالا
ارسال سریع به سراسر کشور
گارانتی برگشت وجه

آماده ارسال

3,100,000 تومان
موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 1 لیتری

معرفی

تتراکلرید کربن

تتراکلرید کربن که در صنعت مواد پاک کننده با نام کربن تت، در آتش نشانی با نام هالون-۱۰۴ و در صنایع اچ واک(مجموعه فن آوری‌های مربوط به گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع) با نام رفریجرنت-۱۰ شناخته می شود یک ترکیب آلی بی رنگ با بوی شیرین است و می توان آن را از طریق بویایی در مقادیر کم نیز شناسایی کرد. مولکول تتراکلرید کربن با فرمول CCl۴ به دلیل هندسه متقارن غیر قطبی است. تتراکلرید کربن حلال خوبی برای حل کردن دیگر ترکیبات غیر قطبی، چربی ها و روغن می باشد. این حلال می تواند ید را نیز در خود حل کند. تتراکلرید کربن تا حدودی فرار است و بخاری با بویی شبیه به بوی تتراکلرواتیلن که مشخصه ی دیگر حلال های کلردار است در فضا منتشر می کند.  تتراکلرید کربن در ابتدا با واکنش کلروفرم با گاز کلر بدست می آمد ولی امروزه این ماده از واکنش گاز متان با کلر تولید می شود. تتراکلرید کربن محصول جانبی دیگر واکنش های کلردار کردن مانند ساخت دی کلرومتان و کلروفرم نیز می باشد. 

در شیمی آلی تتراکلرید کربن از طریق واکنش اپل به عنوان منبع گاز کلر عمل می کند. تتراکلریدکربن در ابتدا یک حلال مشهور در شیمی آلی به شمار می رفت ولی به دلیل اثرات مضر آن برای سلامتی امروزه به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد.  تتراکلریدکربن به منظور اطفای حریق نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این مایع هنگامی که روی آتش ریخته می شود بخار شده و با قطع زنجیره ی واکنش های شیمیایی در حین حریق باعث خاموش شدن آتش می شود. این ماده به طور وسیعی در خشک شویی نیز به عنوان حلال مورد استفاده قرار می گرفت. همچنین کاربردی خاص در کلکسیون سازی تمبر دارد و می تواند بدون آسیب رساندن به تمبر واترمارک های روی تمبر را آشکار کند.
 


دفع ضایعات تتراکلرید کربن

 ماده ریخته شده یا نشت شده را در ظروف بدون منفذ جمع آوری کنید. باقیمانده را با مقدار زیاد آب به بیرون برانید. مایع باقی مانده را باشن یا جاذب بی خطر جمع آوری کرده وبه محل مناسب انتقال دهید. نگذارید این مایع به محیط زیست وارد گردد.
 

انبار کردن و جابه جایی تتراکلرید کربن

در مکان های مقاوم در برابر آتش سوزی نگهداری شود. جدا از اکسیدان های قوی نگهداری شود. در بسته نگه دارید. دور از گرما و منابع اشتعال نگهداری شود. دور از مواد ناسازگار مانند عوامل اکسید کننده، اسیدها، مواد قلیایی، رطوبت نگهداری شود.

خطرات شیمیایی تتراکلرید کربن

به شدت با برخی از فلزات نظیر پتاسیم، سدیم، آلومینیوم، باریم و منیزیم و فلوئور وارد واکنش می شود و منجر به آتش سوزی می شود. به فلزاتی مانند سرب و روی صدمه می زند.

اثرات مواجهه کوتاه مدت

  • تحریک چشم ها
  • تاثیراتی برکبد ،کلیه ها و سیستم عصبی مرکزی
  • منجر به بیهوشی می شود.

اثرات مواجهه طولانی مدت

  • تماس مکرر وطولانی مدت با پوست منجر به درماتیت می شود.
  • این ماده ممکن است برای انسان سرطان زا باشد.


فروش
تتراکلرید کربن

"ای آز" فروشگاهی فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی-صنعتی و ملزومات و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی می باشد که آماده فروش تتراکلرید کربن در بسته بندی های مقرون به صرفه و با کیفیت ممتاز در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی و از برندهای معتبر هندی، چینی و اروپایی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 


خرید
تتراکلرید کربن

شما می توانید تتراکلرید کربن را با قیمت مناسب در بسته بندی های 50 میلی لیتری، 100 میلی لیتری، 250 میلی لیتری، 500 میلی لیتری، 1 لیتری، 2/5 لیتری، 5 لیتریی و بالاتر از فروشگاه اینترنتی "ای آز" تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.
 
مشخصات فنی
CAS Number
56-23-5
نام لاتین
Carbon Tetrachloride
فرمول شیمیایی
CCl4
جرم مولکولی
153.81 g/mole
نام های مترادف
Benziform, benzinoform, carbon chloride carbon tet, Freon-10, Refrigerant-10, Halon-104
دمای ذوب
-22.92 °C
دمای جوش
76.72 °C
رنگ
بی رنگ
دمای خود آتشگیری
982 °C
شکل ظاهری
مایع
گرید
Reag
شرکت تولید کننده
هندی
لطفا چند لحظه صبر نمائید
پرسش‌های متداول

تتراکلرید کربن یکی از قوی ترین هپاتو توکسین ها (مواد سمی برای کبد) است. قرار گرفتن در معرض غلظت بالای تتراکلرید کربن و از جمله بخار آن می تواند بر سیستم عصبی مرکزی تأثیر بگذارد، کبد و کلیه ها را از بین می برد و قرار گرفتن در معرض طولانی مدت می تواند منجر به کما یا مرگ شود. تماس مزمن با تتراکلرید کربن می تواند باعث آسیب به کبد و کلیه شده و موجب سرطان شود. تتراکلرید کربن هم عامل سوراخ کننده لایه اوزون و جزو گازهای گلخانه ای به حساب می آید. طول عمر تتراکلرید کربن در جو ۸۵ سال است. در هوا و تحت دمای بالا تتراکلرید کربن به ماده ی سمی فسژن تبدیل می شود.
})();