لطفا چند لحظه صبر نمائید

دی اتیل اتر CAS No:60-29-7 Diethyl ether

دسته‌بندی: حلال ها
برند: مرک
0.0 (0)

توضیحات خلاصه

نام های مترادف: اتیل اکسید، اتیل اتر، 3-اکساپنتان

موجود نیست

متاسفانه این کالا در حال حاضر موجود نیست. می‌توانید از محصولات مشابه این کالا دیدن نمایید

نقد و بررسی بازگشت

دی اتیل اتر یکی از فراورده‌های شیمیایی می‌باشد که از آب گیری الکل اتیلیک ۹۶ درصد در مجاورت اسید سولفوریک ۹۸ درصد در دمای ۱۴۰ درجه سانتیگراد بدست می‌آید. اتر یکی از حلالهای مهم غیر قطبی در شیمی می‌باشد. به علت واکنش پذیری کم آن و همچنین نقطه جوش پایین آن (۳۴) حلال خوبی برای استخراج مواد آلی غیر قطبی می‌باشد. اتر بی هوش کننده ایست که به عنوان حلال هم بکار برده می شود تعداد زیادی از داروهای شیمیایی تحت نام " اتر" نامیده می شوند ولی این کلمه در کل به مفهوم "اتیل اتر" است.
به گزارش سلامت نیوزبه نقل از پایگاه خبری مدیکال گاید، اتر مایع فراری است که خیلی سریع در حرارت معمولی به صورت گاز در می آید، اتر چون حل کننده هم هست بیشتر به عنوان حلال داروها به کار برده می شود، یکی دیگر از خواص اتر خاصیت تمیز کنندگی آن است و در آغاز کشف این دارو اتر به عنوان بیهوش کننده مورد استفاده قرار گرفت و حدود سال 1840 مصرف آن به میزان فوق العاده به خصوص در آمریکا افزایش یافت و از آن پس برای مدت بیش از100 سال اتروکلروفرم از جمله مواد اولیه هوش بری بودند و به همین جهت در تمام بیمارستان ها هنوز بوی این دو دارو به مشام می رسد. در دهه سال های 1920 و 1930 طریقه استعمال اتر به صورت قطره ای متداول گشت به این ترتیب که ماسکی را روی بینی بیماری که احتیاج به عمل جراحی داشت قرار می دهند واتر را به صورت قطره بر روی گاز پارچه ای که در داخل ماسک تصفیه شده است می چکانند، این عمل باید با دقت و احتیاط فراوان انجام شده تا هوای اطراف به داروی بیهوش کننده آلوده نشود، به هر حال چه مانند زمان سابق با ریختن قطرات اتر بر روی یک تکه پارچه و چه متدهای جدید علمی همیشه اتر یک داروی بیهوشی قوی است، امروزه داروهای جدیدی کشف شده اند که همپای اتر مسئله بیهوشی را به مقیاس وسیعی حل کرده است.

دفع ضایعات:

ضایعات بایستی دفع شود از محل مورد مصرف توسط شست وشو با آب از سینک آزمایشگاه دفع آن از طریق جمع آوری در ظرف ضایعات است.
 

انبار کردن و جابه جایی:

 در مکانهای مهر وموم شده نگهداری شود. در ظروف آلومینیومی نگهداری شود به دلیل آنکه پراکسیدهای تشکیل شده در داخل آن به نور حساس است وبایستی دور از نور آفتاب قرار گیرد. دردماهای پایین وخنک نگهداری شود. دمای نگهداری آنها بالاتر از 30درجه سانتی گراد تجاوز نکند.

خطرات شیمیایی:

درحضور نور ممکن است احتمال انفجار وجود داشته باشد چون ترکیبات پراکسیدی که در داخل آنها تشکیل شده اند به نور حساس هستند به همین دلیل مواد اتری در ظروف آلومینیومی نگهداری می شوند.
 

اثرات مواجهه کوتاه مدت:

تحریک چشم ها
تحریک دستگاه تنفسی
 

اثرات مواجهه طولانی مدت:

خواب آلودگی شدید
افسردگی واحساس تهوع واستفراغ
 

مشخصات فنی بازگشت
CAS Number
60-29-7
نام لاتین
Diethyl ether
فرمول شیمیایی
C4H10O
جرم مولکولی
74.123 g/mole
نام های مترادف
Ethoxyethane
دمای ذوب
-116.3 °C
دمای جوش
34.6 °C
رنگ
بی رنگ
دمای خود آتشگیری
160 °C
شکل ظاهری
مایع
گرید
Reag
شرکت یا کشور تولید کننده
هندی
چگالی
0.71 g/mL
لطفا چند لحظه صبر نمائید
مقایسه 0 انصراف