لطفا چند لحظه صبر نمائید

                                                                                                                                                  شماره ی پیام رسان ها  فقط جهت شرکت ها و فروش سازمانی 09121419192

CAS No:1317-36-8

اکسید سرب (لیتارژ) Litharge


0.0 (0)
بدون دیگاه
بسته بندی :
برای استعلام قیمت مقادیر بالاتر از 50 کیلو با شماره 09121419192 تماس بگیرید.

نام های متداول: لیتارژ
گارانتی اصالت کالا
ارسال سریع به سراسر کشور
گارانتی برگشت وجه

آماده ارسال

140,000 تومان
موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 500 گرمی بسته بندی : 1 کیلوگرمی بسته بندی : 10 کیلوگرمی

معرفی

معرفی و کاربرد اکسید سرب

اکسید سرب انواع مختلفی دارد و هریک کاربرد منحصر به فردی در صنایع دارند. این ترکیب شیمیایی دو نوع ساختار، به نام های ساختار بلوری تتراگونال و ساختار بلوری قائم الزاویه دارد. کاربردهای مدرن اکسید سرب عمدتا در تهیه شیشه، تولید رنگ و سرامیک های صنعتی  از جمله اجزای دستگاه الکترونیکی است. اکسید سرب، به دو رنگ زرد (لیتارژ) و قرمز (سرنج) وجود دارد. این ترکیب شیمیایی در اسید ها و بازها حل می شود اما قابلیت چندانی برای حل شدن در آب ندارد. در صنایع مختلف از سرنج بیشتر از لیتارژ استفاده می شود زیرا دسترسی به سرنج آسان تر و از نظر قیمت مقرون به صرفه تر است. یکی از کاربردهای مهم اکسید سرب استفاده در لعاب کاری است. مصرف این ترکیب شیمیایی ویسکوزیته لعاب مذاب و دمای ذوب مخلوط را کاهش می دهد و دامنه وسیع تری را برای ویسکوزیته مذاب در اختیار صنایع قرار می دهد. 
 

انواع اکسید سرب

بطورکلی سه نوع اکسید سرب با کاربردهای تجاری وجود دارد:
  • ساب اکسید سرب (۲PbO.Pb) یا اکسید سرب خاکستری
  • منو اکسید سرب یا لیتارژ (PbO)
  • اکسید سرب قرمز (Pb3O4) یا سرنج
 

کاربرد ساب اکسید سرب / اکسید سرب خاکستری

اکسید سرب خاکستری در مقیاس وسیع برای آماده سازی صفحات در باتری های اسید سرب استفاده می شود. این ترکیب به شکل پودر خاکستری است و اندازه ذرات آن تا ۳۵۰ مش متغیر است.
 

کاربرد منوکسید سرب یا لیتارژ

لیتارژ یا مونوکسید سرب  (PbO) پودری زرد رنگ یا مایل به قرمز، بی بو، سنگین، خاکی و نامحلول در آب است که عمدتا در تولید تثبیت کننده های سرب (استریات سرب)، سفالگری، شیشه سرب و رنگ استفاده می شود. این ترکیب به شکل پودر و گرانول تولید می شود. سایر کاربردهای لیتارژ به عنوان واسطه در صنایع مختلف مانند روان کننده ها و گریس ها، حشره کش ها، رنگدانه های معدنی، صابون های سربی، پالایش نفت، لاستیک و PVC و غیره است.
 

کاربرد سرب قرمز

سرب قرمز یا سرنج یک پودر قرمز روشن تا نارنجی–قرمز است. معمولا از سرب قرمز برای محافظت از آهن و فولاد در برابر زنگ زدگی استفاده می شود. از نظر شیمیایی سرب قرمز یا تترااکسید سرب (Pb3O4) ترکیبی نامحلول در آب  است که با اکسیداسیون سرب فلزی (مونوکسید سرب) تهیه می شود. سرب قرمز یکی از قدیمی ترین و رایج ترین رنگدانه های ضد خوردگی است که روی سطوح فلزی استفاده می شود. سرب قرمز پوشش اصلی بزرگ ترین پل های جهان را تشکیل می دهد و همچنین آغازگر انتخابی اکثر سازه های پیچیده فولادی است که در قرن بیستم ساخته شده اند.

سرب قرمز در برابر آب شور مقاوم بود و روی بدنه و عرشه میلیون ها کشتی استفاده می شود. سرب قرمز عملا در آب نامحلول است. با این حال در اسید کلریدریک موجود در معده محلول است بنابراین در صورت بلع سمی است. همچنین در الکل نامحلول است. در اسید کلریدریک، اسید استیک گلاسیال و مخلوط رقیق شده از اسید نیتریک و پراکسید هیدروژن نیز حل می شود. سرب قرمز تا حدودی در صنایع سرامیک و شیشه، رنگ و رنگدانه و مواد منفجره استفاده می شود.

 

نکات ایمنی و روش نگهداری اکسید سرب

در مکان خشک و خنک با تهویه موضعی و عمومی مناسب و دور از مواد دیگر  نگهداری شود. از تجمع و تولید گرد و غبار جلوگیری شود. درب قوطی حاوی ماده را پس از هر بار استفاده محکم کنید. ظروف خالی می تواند خطرناک باشد می بایست این ظروف از بریدن، جوشکاری، دریل و سوراخ کاری و گرم کردن  اجتناب شود.  پوشاندن جامدات با یک ورق پلاستیک برای جلوگیری از حل شدن در آب باران یا ایجاد آتش سوزی الزامی است.

 

فروش اکسید سرب (لیتارژ)

فروشگاه اینترنتی ای آز، فعال در حوزه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی-صنعتی و ملزومات و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی می باشد که آماده فروش اکسید سرب با  بهترین قیمت و کیفیت ممتاز در گرید های مختلف آزمایشگاهی، غذایی و صنعتی از معتبرترین منابع چینی، هندی و اروپایی در بسته بندی های: 5 گرمی، 10 گرمی، 25 گرمی، 50 گرمی، 100 گرمی، 250 گرمی، 500 گرمی و 1 کیلوگرمی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

خرید اکسید سرب (لیتارژ)

شما می توانید اکسید سرب را با قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی ای آز در بسته بندی های متنوع تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.

 
مشخصات فنی
CAS Number
1317-36-8
نام لاتین
Litharge
فرمول شیمیایی
PbO
جرم مولکولی
223.20 g/mole
نام های مترادف
اکسید سرب
دمای ذوب
888 °C
دمای جوش
1477 °C
شکل ظاهری
پودر زرد رنگ
توضیحات
گرید صنعتی
لطفا چند لحظه صبر نمائید
})();