لطفا چند لحظه صبر نمائید

اسید فرمیک %85 Extra pure (نوترون) CAS No: 64-18-6 Formic Acid

برند: نوترون
0.0 (0)

انتخاب بسته بندی :
موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 1 لیتری بسته بندی : 2/5 لیتری بسته بندی : 20 لیتری

توضیحات خلاصه

بسته بندی: بطری پلاستیکی
نام های مترادف: متانوئیک اسید

آماده ارسال از 1 روز کاری آینده
385,000تومان
نقد و بررسی بازگشت

معرفی و کاربرد اسید فرمیک

اسید فرمیک (جوهر مورچه) یا متانوئیک اسید، ساده‌ترین عضو گروه کربوکسیلیک اسیدها است. فرمول شیمیایی آن HCOOH بوده و در طبیعت در نیش حشراتی مانند مورچه و زنبور یافت می‌شود. همچنین ترکیب عمده، ماده گزش‌زا در برگ گزنه‌است. ریشه لغوی فرمیک اسید از نام لاتینی مورچه (Formica) گرفته شده‌است. زیرا این ترکیب اولین بار از تقطیر تخریبی مورچه بدست آمد.

اسید فرمیک به خوبی با آب و بیشتر حلالهای آلی قطبی مخلوط می‌شود. در هیدروکربنها هم تا حدی حل می‌شود. اسید فرمیک در فاز گازی و در هیدروکرینها به صورت دیمرهایی است که با پیوند هیدروژنی به هم متصل شده‌اند. در فاز گازی پیوند هیدروژنی میان مولکولهای اسید فرمیک باعث انحراف از قانون گازهای ایده‌آل می‌شود. اسید فرمیک در حالت مایع و جامد شامل شبکه‌ای نامحدود از مولکولهایی است که با پیوند هیدروژنی به هم متصل هستند. بیشتر خواص اسید فرمیک همانند خواص سایر اسیدهای کربوکسیلیک می‌باشد اما آن نمی‌تواند آسیل کلرید ایجاد کند.

اسید فرمیک بیشتر به عنوان نگهدارنده (جلوگیری از فاسد شدن) و آنتی باکتریال در غذای دام استفاده می‌شود. پاشیدن مقداری از آن روی علف تازه خشک شده از فساد و پوسیدگی آن جلوگیری کرده و مواد مغذی آن را تا حد بالایی حفظ می‌کند. برای جلوگیری از فساد غذای زمستانی دامها در مجتمعهای بزرگ دامداری از این ماده استفاده می‌شود.
 

دفع ضایعات اسید فرمیک

ضایعات اسید فرمیک در ظرف حاوی ضایعات جمع آوری گردد و از انباشت آن در محیط آزمایشگاهی خودداری گردد.
 

انبار کردن و جابه جایی اسید فرمیک

 اسید فرمیک در یک ظرف خشک نگهداری شود. در یک محیط خنک نگهداری گردد. ظرف حاوی فرمیک اسید به دور از حرارت وجرقه وعوامل آتش زا نگهداری گردد.
 

خطرات شیمیایی اسید فرمیک

 در حضور شعله باز، جرقه وحرارت و در حضور فلزات نیز اندکی اشتعال پذیر است.
 

اثرات مواجهه کوتاه مدت

  • باعث تحریک پوست و سوختگی می گردد.
  • باعث تحریک چشم ها و سوختگی می شود.
  • سوزش و تحریک دستگاه تنفسی

اثرات مواجهه طولانی مدت

  • تحریک دستگاه گوارش و سیستم کبدی
  • شکم درد، استفراغ و مرگ

فروش اسید فرمیک

"ای آز" فروشگاهی فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی-صنعتی و ملزومات و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی می باشد که آماده فروش اسید فرمیک در بسته بندی های مقرون به صرفه و با کیفیت ممتاز در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی و از برندهای معتبر ایرانی، هندی، چینی و اروپایی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

خرید اسید فرمیک

شما می توانید اسید فرمیک را با قیمت مناسب در بسته بندی های 50 میلی لیتری، 100 میلی لیتری، 250 میلی لیتری، 500 میلی لیتری، 1 لیتری، 2/5 لیتری، 5 لیتریی و بالاتر از فروشگاه اینترنتی "ای آز" تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.
 
مشخصات فنی بازگشت
CAS Number
64-18-6
نام لاتین
Formic acid
فرمول شیمیایی
CH2O2
جرم مولکولی
46.025 g/mole
نام های مترادف
متانوئیک اسید، جوهر مورچه
غلظت (درصد)
85%
دمای ذوب
8.4 °C
دمای جوش
100.8 °C
رنگ
بی رنگ
شکل ظاهری
مایع
گرید
Extra pure
شرکت تولید کننده
نوترون
لطفا چند لحظه صبر نمائید
مقایسه 0 انصراف
whatsapp