لطفا چند لحظه صبر نمائید

استونیتریل CAS No: 75-05-8 Acetonitrile

دسته‌بندی: حلال ها
0.0 (0)

توضیحات خلاصه

نام های مترادف: اتان نیتریل، اتیل نیتریل، متیل سیانید

موجود نیست

متاسفانه این کالا در حال حاضر موجود نیست. می‌توانید از محصولات مشابه این کالا دیدن نمایید

نقد و بررسی بازگشت

معرفی و کاربرد استونیتریل:

استونیتریل یک محصول جانبی است که در حین تولید آکریلونیتریل به وجود می آید. مایعی بی رنگ، بسیار خطرناک و حساس،  دارای بوی خاص مانند اتر، دارای خواص حلال بسیار خوبی است و می تواند انواع مختلفی از مواد آلی، معدنی و گازی  را حل  کند. قابل اختلاط با آب و الکل است. استونیتریل می تواند برای سنتز ویتامین A، کورتیزون، داروهای آمین کربن و واسطه حلال، مورد استفاده قرار گیرد. همچنین در تولید ویتامین B1 استفاده شود. از این حلال در کرماتوگرافی مایع  بخصوص در آزمایشگاههای داروسازی استفاده می شود. استو نیتریل در شیمی معدنی به عنوان حلال استفاده می شود و اغلب یک لیگاند قابل جایگزینی است.

دفع ضایعات استونیتریل:

 ضایعات تا حد ممکن بایستی خیلی پایین باشد. پسماند نباید درحضور مواد آتش زا قرارگیرد. پسماند بایستی دور ریخته شود و بخارات ناشی از پسماند خطرناک است.

انبار کردن و جابه جایی استونیتریل:

دوراز حرارت وآتش نگهداری شوند.در هنگام انبار کردن ازلباسهای محافظ استفاده شود. از تماس بامواد ناسازگار مانند عوامل اکسید کننده، عوامل کاهش دهنده، اسیدها و بازها جلوگیری شود. ذخیره سازی در یک منطقه جداگانه وحفاظت شده صورت گیرد. ظرف شامل استونیتریل بایستی مهروموم شود. درمجاورت آنها از سیستمهای جرق زننده استفاده نشود ودمای نگهداری بالاتر از 23درجه سانتی گراد نرود.

خطرات شیمیایی استونیتریل:

درحضور مواد اکسید کننده ومواد احیا کننده خطرناک است. با اسیدها و بازها نیز بشدت واکنش می دهند.

اثرات مواجهه کوتاه مدت:

  • تحریک چشم ها
  • تحریک دستگاه تنفسی
  • تحریک غشاهای مخاطی

اثرات مواجهه طولانی مدت:

  • موجب اختلال در سیستم متابولیسم بدن می شود.
  • سیانید موجود در آن در صورت وجود در خون خطرناک است.

فروش استونیتریل:

"ای آز" فروشگاهی فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی-صنعتی و ملزومات و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی می باشد که آماده فروش استونیتریل در بسته بندی های مقرون به صرفه و با کیفیت ممتاز در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی و از برندهای معتبر ایرانی، هندی، چینی و اروپایی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

خرید استونیتریل:

شما می توانید استونیتریل را با قیمت مناسب در بسته بندی های 50 میلی لیتری، 100 میلی لیتری، 250 میلی لیتری، 500 میلی لیتری، 1 لیتری، 2/5 لیتری، 5 لیتریی و بالاتر از فروشگاه اینترنتی "ای آز" تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.

مشخصات فنی بازگشت
CAS Number
75-95-7
نام لاتین
Acetonitrile
فرمول شیمیایی
C2H3N
جرم مولکولی
41.053 g/mole
نام های مترادف
MeCN (methyl cyanide)
دمای ذوب
-46 °C
دمای جوش
81.3 °C
رنگ
بی رنگ
دمای خود آتشگیری
523 °C
شکل ظاهری
مایع
گرید
Reag
شرکت تولید کننده
هندی
طول موج جذبی
195 nm
لطفا چند لحظه صبر نمائید
مقایسه 0 انصراف