لطفا چند لحظه صبر نمائید

شماره ی پیام رسان ها  فقط جهت شرکت ها و فروش سازمانی 09121419192

CAS No: 64-17-5

اتانول مطلق Ethanol


0.0 (0)
بدون دیدگاه
بسته بندی :

غیر قابل خوراکی

جهت ارتباط مستقیم روی آیکون مرتبط کلیک کنید
تضمین اصالت کالا

آماده ارسال

حداکثر خرید 1000

55,000 تومان

بازگشت کالا به دلیل "انصراف از خرید" در صورتی مورد قبول است که پلمپ کالا باز نشده باشد.

موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 250 سی سی

معرفی

این صفحه صرفا جهت مطالعه می باشد و این کالا در فروشگاه موجود نمی باشد.

معرفی اتانول مطلق

اتانول مطلق با فرمول شیمیائی C2H5OH با بوی خاص و آتشگیری است که در نوشیدنیهای الکلی وجود دارد. اتانول بدلیل نقطه ذوب پائین در صنعت ضدیخ‌سازی استفاده می‌شود. حلال بسیار خوبی برای مواد آبگریز است و در صنعت عطرسازی، رنگسازی و … استفاده می‌شود. محلول ٪۸۵ – ۷۰ آن بعنوان محلول ضدعفونی کننده کاربرد دارد. اتانول با تغییر دادن پروتئین و حل کردن چربی، میکرو ارگانیسمهای آنها را از بین می‌برد. البته این عمل فقط در برابر باکتریها و ویروسها و قارچها موثر است، ولی در مقابل هاگ باکتریها تاثیری ندارد. 

دو فرآیند اصلی برای تولید اتانول وجود دارد: تخمیر کربوهیدرات ها (روشی که برای نوشیدنی های الکلی استفاده می شود) و هیدراتاسیون اتیلن. تخمیر شامل تبدیل کربوهیدرات ها به اتانول با رشد سلول های مخمر است. مواد خام اصلی تخمیر شده برای تولید الکل صنعتی، محصولات قندی مانند چغندر و نیشکر و محصولات غلات مانند ذرت (ذرت) است. هیدراتاسیون اتیلن با عبور دادن مخلوطی از اتیلن و مقدار زیادی بخار در دما و فشار بالا بر روی یک کاتالیزور اسیدی حاصل می شود. محلول ٪۸۵ – ۷۰ آن بعنوان محلول ضدعفونی کننده کاربرد دارد. اتانول با تغییر دادن پروتئین و حل کردن چربی، میکرو ارگانیسمهای آنها را از بین می‌برد. البته این عمل فقط در برابر باکتریها و ویروسها و قارچها موثر است، ولی در مقابل هاگ باکتریها تاثیری ندارد.


کاربرد اتانول مطلق

اتانول معمولاً به‌عنوان سوخت در وسایل نقلیه اولیه موشک‌های دو پیشرانه (موتور مایع) همراه با یک اکسیدکننده مانند اکسیژن مایع استفاده می‌شد. موشک بالستیک آلمانی A-4 جنگ جهانی دوم، که بیشتر با نام تبلیغاتی V-2 شناخته می‌شود، که به عنوان آغازگر عصر فضا شناخته می‌شود، از اتانول به عنوان ماده اصلی B-Stoff استفاده کرد. تحت چنین نامگذاری، اتانول با 25٪ آب مخلوط شد تا دمای محفظه احتراق کاهش یابد. تیم طراحی V-2 به توسعه موشک های ایالات متحده پس از جنگ جهانی دوم، از جمله موشک Redstone با سوخت اتانول که اولین ماهواره ایالات متحده را پرتاب کرد، کمک کرد. با توسعه سوخت‌های پرانرژی موشک‌ها، الکل‌ها به طور کلی مورد استفاده قرار نگرفتند، اگرچه اتانول در حال حاضر در هواپیماهای مسابقه‌ای سبک وزن با موتور موشک استفاده می‌شود. ساختار مولکولی اتانول مطلق در شکل زیر ارائه شده است:

ساختار مولکولی اتانول مطلق

دفع ضایعات اتانول مطلق

ماده ریخته شده یا نشت شده را در ظروف بدون منفذ جمع آوری کنید. باقیمانده را با مقدار زیاد آب به بیرون برانید.


انبارکردن و جابه جایی اتانول

در مکان های مقاوم در برابر آتش سوزی نگهداری شود. جدا از اکسیدان های قوی نگهداری شود. در بسته نگه دارید. دور از گرما ومنابع اشتعال نگهداری شود. دور از مواد ناسازگار مانند عوامل اکسید کننده، اسیدها، مواد قلیایی، رطوبت نگهداری شود.


خطرات شیمیایی اتانول مطلق

به آرامی با هیپوکلریت کلسیم، اکسید نقره و آمونیاک واکنش می دهد و منجر به آتش  سوزی و انفجار می شود. به شدت با اکسیدان های قوی مانند نیترات جیوه و یا پرکلریت منیزم واکنش داده و منجر به آتش  سوزی و انفجار می شود.


اثرات مواجهه کوتاه مدت

  • تحریک چشم ها

  • تحریک دستگاه تنفسی

  • تاثیر بر دستگاه اعصاب مرکزی


اثرات مواجهه طولانی مدت

  • سبب گرفتن چربی پوست می شود.

  • تاثیر بر دستگاه تنفسی فوقانی و دستگاه اعصاب مرکزی و منجر به تحریک، سر درد، خستگی و فقدان تمرکز می شود.

  • مصرف گوارشی آن منجر به سیروز کبدی می شود.

مشخصات فنی
CAS Number
64-17-5
نام لاتین
Ethanol
فرمول شیمیایی
C2H6O1
جرم مولکولی
g/mole 46.07 g/mole
رنگ
بی رنگ
شکل ظاهری
مایع
توضیحات
غیر خوراکی، این ماده فقط برای کارهای آزمایشگاهی-شیمیایی مناسب است.
لطفا چند لحظه صبر نمائید

کالاهای مرتبط