لطفا چند لحظه صبر نمائید

N هپتان

دسته‌بندی: حلال ها
0.0 (0)

موجود نیست

متاسفانه این کالا در حال حاضر موجود نیست. می‌توانید از محصولات مشابه این کالا دیدن نمایید

نقد و بررسی بازگشت

معرفی هپتان نرمال:

N هپتان یا همان هپتان نرمال یک مایع شفاف با ویسکوزیته ی کم است که در فشار معمولی در دمای 98 درجه ی سانتی گراد می جوشد.یک هیدروکربن آلیفاتیک است، به عبارت دیگر یک آلکان هفت کربنی است. این مایع اشتعال پذیر است. به عنوان حلال استاندارد برای تست کوبش گازوئیل استفاده می‌شود و رسانایی الکتریکی آن بسیار پایین است. 
 

کاربرد هپتان نرمال:

N هپتان به صورت گسترده به عنوان یک حلال غیرقطبی در آزمایشگاه ها کاربرد دارد. در تست نقطه گریسی هپتان برای حل نقطه روغن از روی کاغذ لکه دار و نشان دادن میزان ترکیبات آلی یک ماده خاص مورد استفاده قرار می گیرد. نرمال هپتان از دید اقتصادی به عنوان حلال چسب لاستیک و سوخت کوره نیز استفاده شده است.
 

تولید هپتان نرمال:

در طبیعت، هپتان نرمال در نفت خام وجود دارد که از طریق تقطیراز آن به دست می آید.
 

تاثیر هپتان نرمال بر سلامتی:

N هپتان ماده ای است که سمیت زیستی ایجاد می‌کند، همچنین می‌تواند باعث اختلال در سیستم اعصاب مرکزی، حساسیت پوستی، و درد شود. افرادی که به طور مداوم در معرض این ماده هستند، تا حدی سلامتی شان را از دست داده اند. بنابراین کار کردن با این ماده نیازمند برنامه ریزی و رعایت اصول مشخصی است. تماس چشمی با این ماده سبب تحریک و درد می شود. در مقادیر اندک این ماده محرک پوست نمی باشد. اما در زمان طولانی سبب تحریک، سوزش و درد می شود. این ماده سمیت پایینی دارد و در مقادیر بالا سبب تهوع و استفراغ می شود. استنشاق کوتاه مدت ان سبب کاهش کارایی سیستم اعصاب مرکزی می شود. بخارات این ماده می تواند با هوا در دماهای بالاتر از4- درجه سانتی گراد سبب انفجار شود.
 

فروش N هپتان:

"ای آز" فروشگاهی فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی است که آماده فروش N هپتان در بسته بندی های مقرون به صرفه و با کیفیت ممتاز در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی و از برندهای معتبر ایرانی، هندی، چینی و اروپایی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.

 

خرید N هپتان:

شما می توانید N هپتان را با قیمت مناسب در بسته بندی های 50 میلی لیتری، 100 میلی لیتری، 250 میلی لیتری، 500 میلی لیتری، 1 لیتری، 2/5 لیتری، 5 لیتریی و بالاتر از فروشگاه اینترنتی "ای آز" تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.
 
مشخصات فنی بازگشت
CAS Number
142-82-5
نام لاتین
Heptane
فرمول شیمیایی
C7H16
جرم مولکولی
100.205 g/mole
چگالی
0.6795 g/mL
دمای ذوب
−90.549 °C
دمای جوش
98.38 °C
دمای خود آتشگیری
223 °C
رنگ
بی رنگ
محلولیت
نامحلول در آب، محلول در اتر، استون و الکل
لطفا چند لحظه صبر نمائید

استخراج درون هپتان اسم روشی است که در آن برم را از ید تشخیص می دهند. استخراج از درون هپتان به معنی شناسایی محلول های برومین از آیودین است.

بله این ترکیب باتعدادی از حلال های دیگر مخلوط آزئوتروپیک را تشکیل می دهند.

هگزان، زایلن، اتیل بنزن

بله ترکیب بسیار ضربه پذیری است به همین دلیل برای تعیین عدد اکتان نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
مقایسه 0 انصراف