لطفا چند لحظه صبر نمائید

1-بوتانول 1-Butanol

0.0 (0)

توضیحات خلاصه

نام های مترادف: ان بوتانول، n-بوتانول، نرمال بوتانول

موجود نیست

متاسفانه این کالا در حال حاضر موجود نیست. می‌توانید از محصولات مشابه این کالا دیدن نمایید

نقد و بررسی بازگشت

معرفی بوتانول نرمال:


 یک ماده شیمیایی با نقش تعیین کننده است که در کاربرد های زیاد دارای ارزش بالا در طیف وسیعی از بازارهای مصرفی و صنعتی استفاده می شود. دارای 4 اتم کربن متصل به هم به صورت زنجیره ای است که یک مولکول هیدروکسیل به آن متصل است و خواص الکل را به آن می بخشد. این ترکیب دارای نقطه ی جوش متوسط است و در صنعت رنگ و رزین به منظور بهبود پخت و خشک شدن محصول نهایی مورد استفاده قرار می گیرد.
 

تولید بوتانول نرمال:

بیشتر در ایالات متحده به شکل صنعتی از سوخت های فسیلی تولید می شد. معمول ترین فرایند تولید با پروپن آغاز می شود که از طریق یک واکنش هیدروفرمیلسیون (فرایند اکسو) به بوتانال تبدیل می شود. بوتانال در حضور یک کاتالیزور همگن بر پایه ی رودیوم پس از هیدروژنه شدن به نرمال بوتانول تبدیل می شود. همچنین می تواند توسط تخمیر زیست توده توسط باکتری کلاستریدیوم تولید شود.
 

کاربرد بوتانول نرمال:

به عنوان حلال برای رنگ ها، لاک ها، رزین های طبیعی و مصنوعی، روغن های گیاهی، آلکالوئیدها و… استفاده می شود. این ماده به عنوان واسطه در تولید داروها و مواد شیمیایی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از کاربرد آن در صنایع تولید چرم مصنوعی، منسوجات، شیشه های ایمنی، سیمان، لاستیک، فیلم های عکاسی و عطرها نباید غافل شد. یک واسطه برای تولید بوتیل اکریلات، بوتیل استات، دی بوتیل فتالات، دی بوتیل سباسات و دیگر بوتیل استرها، بوتیل اترها از قبیل اتیلن گلیکول مونوبوتیل اتر، دی و تری اتیلن گلیکول مونوبوتیل اتر و استات های بوتیل اتر است. سایر کاربردهای صنعتی  شامل تولید داروها، پلیمرها، پیروکسیلین پلاستیک ها، علف کش ها، رنگ های چاپ و بوتیل زانتان است. بوتانول نرمال به عنوان یک حلال برای طیف گسترده ای از فرآیندهای شیمیایی و نساجی، و نیز در سنتز آلی و همچنین به عنوان یک ماده شیمیایی واسطه به کار می رود. همچنین به عنوان یک رقیق کننده ی رنگ و یک حلال در سایر کاربرد های پوشش دهی استفاده می شود. خواصی که باعث استفاده از آن به عنوان یک حلال شده است تبخیر نسبتا آهسته آن است. همچنین به عنوان یک جزء تشکیل دهنده ی روغن ترمز استفاده می شود. 
به عنوان یک جزء عطر و نیز به عنوان یک حلال برای استخراج روغن های مخصوص استفاده می شود.  همچنین به عنوان یک عامل جدا کننده در تولید آنتی بیوتیک ها، هورمون ها و ویتامین ها استفاده می شود؛ حلال رنگ، پوشش، رزین های طبیعی، لثه، رزین های مصنوعی، رنگ ها،پودر آلکالوئیدها از دیگر کاربرد های این ماده است. نرمال بوتانول به عنوان یک جایگزین برای سوخت دیزل و بنزین پیشنهاد شده است. این محصول در مقادیر کم تقریبا در همه فرایند های تخمیر تولید می شود، اما باکتری گونه کلاستریدیا بازده تولید بوتانول بسیار افزایش می دهد و در حال حاضر تحقیقات بسیاری در جهت افزایش تولید بایوبوتانول از زیست توده در حال انجام است.
 

تاثیر بوتانول نرمال بر سلامتی و نکات ایمنی:

به راحتی از طریق روده و ریه ها و همچنین تا حدودی از طریق پوست جذب می شود. تماس مکرر این ماده با پوست می تواند باعث تحریک شود. حساسیت پوستی برای افراد در معرض این ماده مشاهده نشده است. تحریک مسیرهای تنفسی فقط در غلظت های بسیار بالا بیش از 2400 قسمت در میلیو رخ می دهد. دارای خطر آتش سوزی متوسط است: این ماده نسبت به نفت سفید یا سوخت دیزلی قابلیت اشتعال بیشتری دارد اما کمتر از سایر حلال های آلی معمولی قابل اشتعال است. دارای اثرات کمتری بر مهره داران و بی مهرگان آبزی است. این ماده به سرعت در آب تجزیه می شود این ماده پتانسیل کمی برای ماندگاری در محیط زیست دارد.
 

نکات انبار کردن بوتانول نرمال:

عمده فروشان نرمال بوتانول یک فضای ذخیره سازی بزرگ برای نگهداری این محصول پتروشیمیایی دارند. ذخیره سازی این ماده به طور معمول در یک محیط خنک، خشک و دارای تهویه مناسب برای جلوگیری از تجمع مواد اکسید کننده است.  باید از نور مستقیم، گرما و شعله های رو باز محافظت شود. حلال های ان بوتانول باید در ظروف حاوی شیر تخلیه مانند مخازن ساخته شده از فولاد ضد زنگ، آلومینیوم یا فولاد کربن ذخیره شوند.
 

فروش N بوتانول :

"ای آز" فروشگاهی فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی است که آماده فروش نرمال بوتانول در بسته بندی های مقرون به صرفه و با کیفیت ممتاز در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی و از برندهای معتبر ایرانی، هندی، چینی و اروپایی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

خرید ان بوتانول:

شما می توانید N بوتانول را با قیمت مناسب در بسته بندی های 50 میلی لیتری، 100 میلی لیتری، 250 میلی لیتری، 500 میلی لیتری، 1 لیتری، 2/5 لیتری، 5 لیتریی و بالاتر از فروشگاه اینترنتی "ای آز" تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.
مشخصات فنی بازگشت
CAS Number
71-36-3
نام لاتین
1-Butanol
فرمول شیمیایی
C4H10O
جرم مولکولی
74.123 g/mole
نام های مترادف
1-بوتانول
چگالی
0.81 g/mL
دمای ذوب
−89.8 °C
دمای خود آتشگیری
343 °C
دمای جوش
117.7 °C
محلولیت
محلول در آب
رنگ
بی رنگ
شکل ظاهری
مایع
لطفا چند لحظه صبر نمائید

در تولید رزین های اوره فرمالدئید و ملامین فرمالدئید به عنوان یک رقیق کننده / واکنش دهنده مورد استفاده قرار می گیرد.
مقایسه 0 انصراف