لطفا چند لحظه صبر نمائید

کلرید آهن (III) 6 آبه Iron(III) chloride (hexahydrate)

دسته‌بندی: نمک ها
0.0 (0)

موجود نیست

متاسفانه این کالا در حال حاضر موجود نیست. می‌توانید از محصولات مشابه این کالا دیدن نمایید

نقد و بررسی بازگشت

معرفی کلریدآهن (III) 6 آبه:

کلرید آهن (III ) که کلرید فریک یا کلروفریک نیز نامیده می شود، یک ترکیب شیمیایی در مقیاس صنعتی با فرمول FeCl3 و با عنصر آهنی در حالت اکسیداسیون +۳ است. کلرید آهن(III) از ترکیب مستقیم گاز کلر با آهن در شرایط حرارت مناسب و یا از ترکیب هیدروکلریک اسید با آهن و اکسید کردن کلرید آهن(II) تهیه شده با گاز کلر و یا از ترکیب آهن با کلرید آهن(III) و اکسیدکردن مجدد آن با گاز کلر بدست می‌آید . کلرید آهن (III) در شکل طبیعی خود بسیار کم دیده شده است، شکل معدنی و طبیعی آن molysite نام دارد و به انواع زیر طبقه‌بندی می‌شود: پودر خشک (بدون آب تبلور) و کریستال ۶ آبه (FeCl3.6H2O). رنگ کلراید آهن به زاویه دید بستگی دارد: با نور منعکس شده بلورها سبز تیره مایل به سیاه به نظر می رسند، اما با نور منتقل شده به رنگ قرمز-بنفش به نظر می رسند، در واقع، این ترکیب شیمیایی در حالت خشک خود به رنگ سیاه مایل به سبز تیره و در حالت آبدار به رنگ زرد شناخته می شود.
 

کاربرد کلریدآهن (III) 6 آبه:

از کلریدآهن (III) 6 آبه در تصفیه فاضلاب و تولید آب آشامیدنی به عنوان منعقد کننده و لخته کننده استفاده می شود. این ماده می تواند در آب کمی بازی با یون هیدروکسید واکنش می دهد و یک هیدروکسید آهن (III) یا همان (FeO (OH  تشکیل می دهد، که می تواند مواد معلق را از بین ببرد.

این ماده همچنین به عنوان ماده شستشو در هیدرومتالورژی کلرید، به عنوان مثال در تولید Si از FeSi (فرآیند Silgrain) استفاده می شود. یکی دیگر از کاربردهای مهم کلرید آهن (III)، اچ کردن مس در واکنش ردوکس دو مرحله ای به کلرید مس (I) و سپس به کلرید مس (II) در تولید صفحه های مدار چاپی است.

کلرید آهن (III) همچنین به عنوان کاتالیزور برای واکنش اتیلن با کلر، تشکیل اتیلن دی کلرید (۱،۲-دی کلرواتان)، یک ماده شیمیایی مهم در تولید، که عمدتا برای تولید صنعتی وینیل کلراید و مونومر برای ساخت PVC استفاده می شود، به کار رود. 

 

فروش کلریدآهن (III) 6 آبه:

"ای آز" فروشگاهی فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی-صنعتی و ملزومات و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی می باشد که آماده فروش کلریدآهن (III) 6 آبه با  بهترین قیمت و کیفیت ممتاز در گرید های مختلف آزمایشگاهی، غذایی و صنعتی از معتبرترین منابع چینی، هندی و اروپایی در بسته بندی های: 5 گرمی، 10 گرمی، 25 گرمی، 50 گرمی، 100 گرمی، 250 گرمی، 500 گرمی، 1 کیلو و 25 کیلویی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

خرید کلریدآهن (III) 6 آبه:

شما می توانید کلریدآهن (III) 6 آبه را با قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی "ای آز" در بسته بندی های متنوع تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.

 
مشخصات فنی بازگشت
CAS Number
54862-84-9
نام لاتین
Iron(III) chloride anhydrous
فرمول شیمیایی
FeCl3
جرم مولکولی
162.204 g/mole
دمای ذوب
307.6 °C
دمای جوش
316 °C
محلولیت
محلول در آب
شکل ظاهری
پودر سیاه
لطفا چند لحظه صبر نمائید
مقایسه 0 انصراف