لطفا چند لحظه صبر نمائید

پتاسیم پرمنگنات Potassium permanganate

0.0 (0)

موجود نیست

متاسفانه این کالا در حال حاضر موجود نیست. می‌توانید از محصولات مشابه این کالا دیدن نمایید

نقد و بررسی بازگشت

معرفی پتاسیم پرمنگنات:

پتاسیم پرمنگنات یک ترکیب معدنی  است که شامل یون‌های K+ و MnO4 است. پتاسیم پرمنگنات به عنوان یک ماده اکسنده بسیار قوی شناخته شده است. در آب نیز محلول است و محلولی به رنگ ارغوانی تولید می‌کند که از تبخیر آن بلورهای منشوری و درخشان به رنگ ارغوانی بسیار تیره (مایل به سیاه) بر جای می‌ماند. این ماده جزء مواد شیمیایی پر مصرف در صنایع شیمیایی می‌باشد و به عنوان عامل آندی کردن و اکسنده قوی به کار می‌رود. پرمنگنات پتاسیم به نام‌ پرمنگنات نیز شناخته می‌شود. 
 

کاربرد پتاسیم پرمنگنات:

  • تصفیه پساب‌های صنعتی
  • عیار سنجی در شیمی
  •  تصفیه آب و ضدعفونی
  • بافت شناشی
  • صنایع نساجی

نکات ایمنی کار با پرمنگنات پتاسیم:

پرمنگنات پتاسیم بر  روی دست یا لباس ایجاد لکه می‌کند. به علت خاصیت خورندگی در پوست ایجاد سوزش می‌کند و در صورت خورده شدن می‌تواند باعث التهاب و آسیب به معده شود. در موقع حریق گازهای سمی تولید می کند. دور از جرقه، شعله باز، حرارت و مواد قابل اشتعال نگهداری شود. برای خاموش کردن حریق  از اسپری آب استفاده شود. پرمنگنات در ظرف کاملاً در بسته و دور از تماس با مواد آلی نگهداری شود. این ماده با گلیسرین واکنش شدیدی نشان می دهد، هیچگاه این دو ماده را کنار هم انبار نکرده و روی یک دیگر نریزید.  
 

فروش پرمنگنات پتاسیم:

"ای آز" فروشگاهی فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی-صنعتی و ملزومات و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی می باشد که آماده فروش پرمنگنات پتاسیم با  بهترین قیمت و کیفیت ممتاز در گرید های مختلف آزمایشگاهی، غذایی و صنعتی از معتبرترین منابع چینی، هندی و اروپایی در بسته بندی های: 5 گرمی، 10 گرمی، 25 گرمی، 50 گرمی، 100 گرمی، 250 گرمی، 500 گرمی، 1 کیلو و 25 کیلویی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

خرید پرمنگنات پتاسیم:

شما می توانید پرمنگنات پتاسیم را با قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی "ای آز" در بسته بندی های متنوع تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.
مشخصات فنی بازگشت
CAS Number
7722-64-7
نام لاتین
Potassium permanganate
فرمول شیمیایی
KMnO4
جرم مولکولی
158.034 g/mole
چگالی
2.7 g/mL
دمای ذوب
240 °C
لطفا چند لحظه صبر نمائید
مقایسه 0 انصراف