لطفا چند لحظه صبر نمائید

نیترات پتاسیم Potassium nitrate

دسته‌بندی: نمک ها
0.0 (0)

انتخاب بسته بندی :
موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 50 گرمی بسته بندی : 100 گرمی بسته بندی : 250 گرمی بسته بندی : 500 گرمی بسته بندی : 1 کیلوگرمی

آماده ارسال از 1 روز کاری آینده
30,000تومان
نقد و بررسی بازگشت

معرفی و کاربرد نیترات پتاسیم:

پتاسیم نیترات یا شوره نمک یونی سفید رنگی است که از یون های مثبت پتاسیم K و یون های منفی نیترات NO3 تشکیل شده است، منبع ازت بوده و به عنوان نیترات فلز قلیایی، نقش یک اکسید کننده قوی را در واکنش ها به عهده می گیرد، البته  محلول آبی آن تقریباً خنثی می باشد. این محصول ۴۵ درصد K۲O و ۱۰ درصد ازت دارد، هم در طبیعت  به صورت طبیعی در مکان هایی مانند دیواره غارها دیده می شود و هم در آزمایشگاه به صورت سنتتیک طی آزمایشاتی از ترکیب آمونیوم نیترات و پتاسیم هیدروکسید تولید می گردد، زیرا منابع طبیعی به علت مصارف گسترده در صنایعی مانند کشاورزی، مواد غذایی و تولید مواد محترقه پاسخگو نمی توانند باشند.

از ویژگی های دیگر این ترکیب تمایل آن برای جذب رطوبت می باشد که سبب شده در صورتی که در معرض هوای آزاد  قرار گیرد، رطوبت را جذب می‌ نماید. به همین دلیل محصولاتی که از پتاسیم نیترات در ترکیب آنها  استفاده می شود اگر در معرض رطوبت قرار گیرند می توانند خراب شوند. در همین راستا میتوان به باروت  اشاره نمود.
 

فروش نیترات پتاسیم:

"ای آز" فروشگاهی فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی-صنعتی و ملزومات و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی می باشد که آماده فروش نیترات پتاسیم با  بهترین قیمت و کیفیت ممتاز در گرید های مختلف آزمایشگاهی، غذایی و صنعتی از معتبرترین منابع چینی، هندی و اروپایی در بسته بندی های: 5 گرمی، 10 گرمی، 25 گرمی، 50 گرمی، 100 گرمی، 250 گرمی، 500 گرمی، 1 کیلو و 25 کیلویی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

خرید نیترات پتاسیم:

شما می توانید نیترات پتاسیم را با قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی "ای آز" در بسته بندی های متنوع تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.

 
مشخصات فنی بازگشت
CAS Number
7757-79-1
نام لاتین
Potassium nitrate
فرمول شیمیایی
KNO3
جرم مولکولی
101.103 g/mole
دمای ذوب
334 °C
دمای جوش
400 °C
محلولیت
محلول در آب
شکل ظاهری
پودر سفید
لطفا چند لحظه صبر نمائید
مقایسه 0 انصراف