لطفا چند لحظه صبر نمائید

محلول لوگل Lugol’s iodine

دسته‌بندی: معرف ها
0.0 (0)

موجود نیست

متاسفانه این کالا در حال حاضر موجود نیست. می‌توانید از محصولات مشابه این کالا دیدن نمایید

نقد و بررسی بازگشت

معرفی و کاربرد محلول لوگل:

محلول لوگول (Lugol’s iodine) که به عنوان ید آبی و محلول ید قوی نیز شناخته می‌شود، محلول پتاسیم یدید با ید موجود در آب است. لوگل اولین بار در سال ۱۸۲۹ به وسیله فیزیک دان فرانسوی جین لوگل تهیه شد. که هم دارو و هم ضد عفونی کننده است محلول لوگل یک معرف زرد مایل به قهوه ای می باشد. و برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 

کاربرد های محلول لوگل میرمدیا:

  • برای تست نشاسته (آبی تیره)
  • بی حرکت کردن تاژکداران 
  • مشخص کردن هسته درسلول های روپوست
  • در انگل شناسی برای شناسایی برخی اجزای ارگانیسم ها مانند واکوئل در انتاموبا از لوگل استفاده می کنند.
  • محلول لوگل به عنوان یک ثابت‌کننده در حین انجام رنگ‌آمیزی گرم استفاده میشود. پس از رنگ آمیزی با کریستال ویوله به مدت ۱ دقیقه لام با محلول لوگل آغشته میشود. سپس با آب شسته شده و باقی مراحل رنگ آمیزی انجام می شود.

طرز تهیه معرف لوگل:

۶ گرم یدید پتاسیم (یدور پتاسیم) را در۲۰۰ میلی لیتر آب مقطر حل می کنیم و سپس 3 گرم بلورهای ید را به آن اضافه کنیم و سپس به کمک آب مقطر حجم را به یک لیتر می رسانیم.
 

نکات مهم کار با معرف لوگل:

  • چون محلول لوگل حاوی ید آزاد است با غلظت ۲٪ تا ۵٪ بدون رقیق کننده برای مخاط، از جمله پوشش مری و معده، تحریک کننده و مخرب است.
  • در اثر تماس بیش از حد به لوگول فرد دچار واکنش های آلرژیک، سر درد، حالت تهوع و اختلال در خواب می شود.
  • باید توجه داشت که محلول ۲۴ ساعت قبل از استفاده تهیه شود تا ید به طور کامل به آرامی در آب حل شود. محلول لوگل را باید در شیشه موادشیمیایی قهوه ای رنگ تا مدتی در آزمایشگاه نگهداری کرد.(در اثر نوربی رنگ می شود).
 

فروش محلول لوگل:

"ای آز" فروشگاهی فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی صنعتی و آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی می باشد که آماده فروش ممحلول لوگل با  بهترین قیمت و کیفیت ممتاز در گرید های مختلف آزمایشگاهی، غذایی و صنعتی از منابع ایرانی، چینی، هندی و اروپایی در بسته بندی های: 50 میلی لیتری، 100 میلی لیتری، 250 میلی لیتری به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

خرید محلول لوگل:

شما می توانید محلول لوگل را با قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی "ای آز" در بسته بندی های متنوع تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.
مشخصات فنی بازگشت
نام لاتین
Lugol’s iodine
لطفا چند لحظه صبر نمائید
مقایسه 0 انصراف