لطفا چند لحظه صبر نمائید

سدیم کلرید Sodium chloride

0.0 (0)

انتخاب بسته بندی :
موجودی ترکیبی کالا

بسته بندی : 50 گرم بسته بندی : 100گرم بسته بندی : 250 گرم بسته بندی : 500 گرم بسته بندی : 1000 گرم

آماده ارسال از 1 روز کاری آینده
10,000تومان
نقد و بررسی بازگشت

معرفی و کاربرد سدیم کلرید:

کلرید سدیم با ساختار مولکولی بسیار ساده، جزو پرکاربردترین نمک های معدنی است. این ترکیب به شکل کریستال های شفاف با ساختاری مکعبی شکل و بدون بو است. این ماده از یک اتم کلر و یک اتم سدیم تشکیل شده و جرم مولی آن برابر با 44/58 گرم بر مول است. چگالی نمک طعام برابر با 17/2 گرم بر سانتی متر مکعب می باشد. این ترکیب در دمای حدود 7/800 درجه سانتی گراد ذوب می شود و در دمای حدود 1465 درجه سلسیوس می جوشد. 360 گرم از این جامد کریستالی در یک لیتر آب حل می شود. سدیم عنصری است که به صورت ترکیبی شناخته شده است. این عنصر از طریق عمل الکترولیز هیدرو اکسید سدیم جدا شد. چهارمین عنصر از نظر فراوانی در پوسته زمین و فراوان ترین فلز قلیایی است. این عنصر هم اکنون به صورت اقتصادی از عمل برقکافت NaCl تولید می شود. 

سالانه میلیون ها تن کلرید سدیم در صنایع با اهداف مختلف مصرف می شود. از این نمک به طور مستقیم یا غیر مستقیم برای تولید انواع مواد شیمیایی استفاده می گردد. یکی از کاربردهای صنعتی این ماده، استفاده از آن برای تولید ترکیب کلرین در حجم بسیار بالا است. این واکنش ها با نام "فرآیند کلرآلکالی" در صنعت انجام می شود؛ در این فرآیند، کلرید سدیم در حضور آب، الکترولیز می شود و کلر، هیدروژن و هیدروکسید سدیم تولید می گردد. در انتهای واکنش، محصولات به روش های مختلف از یکدیگر جداسازی می شوند. کلرین برای تولید موادی مانند پی وی سی، مواد ضد عفونی کننده و حلال ها و هیدروکسید سدیم برای تولید کاغذ، صابون سازی و صنایع آلومینیوم به کار می روند.

کلرید سدیم کاربردهای بسیار گسترده ای در صنایع نفت و گاز دارد. این ماده به عنوان یک ترکیب افزودنی به مایعات حفاری در چاه های استخراج نفت شناخته می شود. در اکتشافات نفتی، سدیم کلرید، جزء تفکیک ناپذیر استخراج است. این نمک قادر است فشار خروجی گازهای ناشی از استخراج را کاهش دهد. یکی دیگر از کاربردهای کلرید سدیم، استفاده از آن به عنوان حلال در صنعت نساجی و رنگرزی است. این حلال می تواند آلودگی ها و ناخالصی ها را به صورت رسوب جدا کند. همچنین این نمک می تواند ترکیبات یونی باقی مانده از فرآیند رنگرزی را جذب کند. از این ماده برای پردازش فلزاتی نظیر مس، فولاد، وانادیوم، آلومینیوم و برلیوم استفاده می شود.

 

فروش سدیم کلراید:

"ای آز" فروشگاهی فعال در حوزه فروش اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی-صنعتی و ملزومات و تجهیزات آزمایشگاهی-پژوهشی می باشد که آماده فروش سدیم کلراید با  بهترین قیمت و کیفیت ممتاز در گرید های مختلف آزمایشگاهی، غذایی و صنعتی از معتبرترین منابع چینی، هندی و اروپایی در بسته بندی های: 5 گرمی، 10 گرمی، 25 گرمی، 50 گرمی، 100 گرمی، 250 گرمی، 500 گرمی، 1 کیلو و 25 کیلویی به پژوهشگران، دانشگاهیان، صنایع و کارخانجات است.
 

خرید سدیم کلراید:

شما می توانید سدیم کلراید را با قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی "ای آز" در بسته بندی های متنوع تهیه کنید. برای این منظور، از بخش " افزودن به سبد خرید" اقدام به ثبت سفارش کالای مورد نظر بکنید.

 
مشخصات فنی بازگشت
CAS Number
7647-14-5
نام لاتین
Sodium chloride
فرمول شیمیایی
NaCl
جرم مولکولی
136.086 g/mole
چگالی
2.17 g/mL
دمای ذوب
880.7 °C
دمای جوش
1465 °C
محلولیت
محلول در آب
شکل ظاهری
پودر کریستالی سفید رنگ
لطفا چند لحظه صبر نمائید
مقایسه 0 انصراف