لطفا چند لحظه صبر نمائید

فرمالدهید CAS No:50-00-0 Formaldehyde

دسته‌بندی: مواد آلی
0.0 (0)

توضیحات خلاصه

نام های مترادف: فرمالین

موجود نیست

متاسفانه این کالا در حال حاضر موجود نیست. می‌توانید از محصولات مشابه این کالا دیدن نمایید

نقد و بررسی بازگشت

معرفی فرمالدهید:

فرمالدهید که نام علمی آن متانال است، گازی با بوی تند و زننده‌است و کوچک‌ترین آلدهید به شمار می‌آید. فرمالدهید به آسانی از سوخت ناقص ترکیب‌های  کربن دار به دست می‌آید. آن در دود آتش جنگل‌ها و دود خودروها هم پیدا می‌شود. فرمالدهید همچنین از آمیختهٔ اکسیژن و متان در هوا ساخته می‌شود. مقادیر اندک فرمالدهید در فرآیندهای متابولیک  پسمان‌ها در بسیاری از جانوران زنده نیز ساخته می‌شود.
فرم آلدهید دارای مولکول‌های قطبی است، بنابراین جاذبه‌های دوقطبی-دوقطبی بین این مولکول‌ها و همین‌طور بین مولکول‌های متانال با دیگر مواد می‌تواند برقرار شود. در اثر جاذبه‌های بین مولکولی، فرم‌آلدهید در فاز مایع به شکل سه‌پار (trimer) هم یافت می‌شود. این جاذبه‌های دوقطبی موجب می‌شود تا متانال در حلال‌های قطبی نظیر آب  واتانول حل شود (محلول آبی فرم آلدهید را «فرمالین» هم می‌گویند).
استفاده فرمالدهید به عنوان یک ضد عفونی کننده همچون گلوتر الدئید می باشد. یکی از کاربردهای فرمالدهید در صنایع چسب سازی است. این ماده در فاضلابهای صنایع مختلف همچون صنایع چسب سازی و پتروشیمی یافت می‌گردد. یکی دیگر از کاربرد های این ماده استفاده از آن به عنوان فیکساتیو در آماده سازی نمونه های بافتی برای بررسیهای دیگر می باشد . مثل تشریح آناتومیک و یا بررسی بافت شناسی . مورد استفاده دیگر کاربرد آن به عنوان یک ماده استریل کننده و ضد عفونی کننده است.
 

دفع ضایعات:

ضایعات فرمالدهید در آزمایشگاه در ظرف حاوی ضایعات جمع آوری می شود.با مواد جاذب نیز می توان انها را دفع کرد.
 

انبار کردن و جابه جایی:

 در مکان های مقاوم در برابر آتش سوزی نگهداری شود. جدا از اکسیدان های قوی نگهداری شود. در بسته نگه دارید.  دور از گرما و منابع اشتعال نگهداری شود. دور از مواد ناسازگار مانند عوامل اکسید کننده، اسیدها، مواد قلیایی، فلزات،عوامل احیا کننده قوی واسیدها نگهداری شود.
 

خطرات شیمیایی:

این ماده اشتعال پذیر است وواکنش پذیر است با عوامل اکسید کننده قوی واحیا کننده قوی واسیدها وبازها واندکی واکنش می دهد با فلزات.به دور از آتش نگهداری شوند.
 

اثرات مواجهه کوتاه مدت:

  •  تحریک چشم ها
  • تحریک دستگاه تنفسی وتنگی نفس
     

اثرات مواجهه طولانی مدت:

  • سوزش وکهیر زدن پوست 
  • التهاب دستگاه گوارشی
  • اسهال ودرد شدید در دهان،گلو ومعده
     
مشخصات فنی بازگشت
CAS Number
550-00-0
نام لاتین
Formaldehyde
فرمول شیمیایی
CH2O
جرم مولکولی
30.026 g/mole
نام های مترادف
متیل آلدهید، متیلن اکسید، فرمالین، فرم آلدهید، متانال
چگالی
0.81 g/mL
دمای ذوب
-92 °C
دمای خود آتشگیری
312 °C
دمای جوش
-19 °C
رنگ
بی رنگ
شکل ظاهری
گاز
گرید
Reag
لطفا چند لحظه صبر نمائید
مقایسه 0 انصراف