لطفا چند لحظه صبر نمائید

دی متیل فرم آمید CAS No: 7647-01-0 Dimethylformamide

دسته‌بندی: حلال ها
برند: مرک
0.0 (0)

توضیحات خلاصه

N,N-Dimethylmethanamide
DMF

موجود نیست

متاسفانه این کالا در حال حاضر موجود نیست. می‌توانید از محصولات مشابه این کالا دیدن نمایید

نقد و بررسی بازگشت
دی متیل فرمامید یکی از حلالهای رایج در شیمی با فرمول مولکولی بسته (CH3)2NC(O)H است. این ماده یک حلال قطبی آپروتیک با نقطه جوش بالا است و واکنش هایی را که از مکانیسمهای قطبی مثل SN2 تبعیت میکنند را تسهیل میکند . DMF در حضور باز های قوی مثل سدیم هیدروکسید و اسیدهای قوی مثل HCl ,H2SO4 پایدار نیست و به فرمیک اسید و دی متیل آمین مخصوصا با بالابردن دما هیدرولیز میشود . DMF به هر نسبتی در آب قابل امتزاج است .خالص سازی و خشک کردن DMF : DMF در دمای اتاق به آهستگی و در رفلاکس با سرعت بیشتری تخریب شده و دی متیل آمین و کربن مونو اکسید آزاد میکند. تخریب این ماده توسط ناخالصی های اسیدی یا بازی تسریع میشود . قرار دادن DMF در واکنشگرهای خشک کن مثل کلسیم هیدرید یا سدیم هیدروکسید برای چند ساعت در دمای اتاق منجر به تخریب قابل توجه آن میگردد. خشک کردن DMF میتواند با خشک کردن توسط باریم اکسید(BaO) یا غربالهای مولکولی 4A در طول شب وسر ریز کردن ماده عاری از آب انجام شود. همچنین خالص سازی و خشک کردن با تقطیر در خلا در فشار حدود 20 mmHg انجام می شود و میتوان آن را در غربالهای 4A ذخیره کرد.
 

دفع ضایعات:

 ماده ریخته شده یا نشت شده را در ظروف بدون منفذ جمع آوری کنید. باقیمانده را با مقدار زیاد آب به بیرون برانید.مابقی حلال در ظرف ضایعات جمع آوری گردد.
 

انبار کردن و جابه جایی:

 در مکان های مقاوم در برابر آتش سوزی نگهداری شود. جدا از اکسیدان های قوی نگهداری شود. در بسته نگه دارید.  دور از گرما و منابع اشتعال نگهداری شود. دور از مواد ناسازگار مانند عوامل اکسید کننده، اسیدها، مواد قلیایی، رطوبت نگهداری شود.در ظروف مهروموم شدهودر جای خشک وخنک نگهداری گردد.
 

خطرات شیمیایی:

این ماده اشتعال پذیراست ودر حضور حرارت وجرقه وشعله خطرناک است.
 

اثرات مواجهه کوتاه مدت:

  • تحریک چشم ها
  • خارش،تورم وقرمزی پوست
 

اثرات مواجهه طولانی مدت"

  • تشنج وضعف عضلانی
  • التهاب دستگاه گوارشی
  • اختلال سیستم قلبی وعروقی
مشخصات فنی بازگشت
CAS Number
68-12-2
نام لاتین
Dimethylformamide
فرمول شیمیایی
HCON(CH3)2
جرم مولکولی
73.09 g/mole
نام های مترادف
N,N-دی متیل متان آمین، N,N-Dimethylmethanamide، DMF
دمای ذوب
-61 °C
دمای جوش
153 °C
رنگ
بی رنگ
شکل ظاهری
مایع
گرید
Reag
شرکت یا کشور تولید کننده
هندی
لطفا چند لحظه صبر نمائید
مقایسه 0 انصراف